Pod lupou... Adam Červenka, autor vítězné branky prvního semifinále

Zuzana Košťálová, Jaroslav Svoboda, úterý 22.2.2011
Š u m p e r k - Výběr hráče, kterého jsme si tentokrát vzali pod lupu, byl tentokrát značně zjednodušen. Koho jiného vybrat pro souboj s Novým Jičínem než hokejistu, který prošel mládežnickými výběry tamního mužstva - Adama Červenku! A opět jsme měli šťastnou ruku, Červenka vstřelil jednu branku, navíc tu vítěznou. Připsal si gólovou přihrávku, na ledě strávil více než dvacet minut a divákům nabídl ve třetí formaci Draků spolehlivý a zodpovědný výkon.

Červenka absolvoval v každé třetině sedm střídání, dohromady tedy naskočil jednadvacetkrát na led. Během těchto střídání strávil ve hře 20 minut a 39 vteřin, během kterých si připsal sedm střel, vyhrál jedno bully a rozdal třináct přesných přihrávek. Na ledě byl u dvou vstřelených branek, přičemž jednu z nich sám vstřelil. V čase 28:46 zvyšoval již na 2:0, jak se později ukázalo, zároveň se tím postaral o vítězný gól v celém utkání. Jeho rána přitom patřila do kategorie nechytatelných. Zajímavá je úspěšnost přihrávek, kdy z patnácti pokusů pouze dvě nenašly cíl. To je úspěšnost velice solidní, takřka 90%.

Důležité momenty Adama Červenky

26:57 – Adam Červenka dostává přihrávku před Lukáše Šrámka, trefuje ale brankáře hostů pouze do vyrážečky.

28:46GÓL - Velecký předal ve středním pásmu přihrávku Adamu Červenkovi, který si z levého křídla najel za modrou a nechytatelnou bombou pod břevno k tyči překonal Lukáše Šrámka - 2:0!

54:41ASISTENCE - Stadiónem začíná obíhat po několika nesmělých pokusech mexická vlna, ale její zrod zahubila přihrávka Adama Červenky, ze které Michal Velecký přidává sedmý šumperský gól!