Ohlédnutí č. 17: Šumperk v Chomutově body nevykouzlil, přesto nevyhořel

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 5.11.2009
Š u m p e r k , C h o m u t o v - Draci vyhráli třikrát v řadě doma a i dle slov Svatopluka Číhala mohli jet do Chomutova s relativně klidnou hlavou. Jejich pozice totiž nevelela bezpodmínečně vyhrát. Šumperk na severu Čech nevyhořel, zvládl zápas s favoritem soutěže velice dobře - ale, nevyhrál, ba nebodoval. A souhra výsledků dalších zápasů opět podrazila Drakům nohy, ti se sesunuli zpět na 15. místo tabulky. Liga je však letos tak vyrovnaná, že tři vyhraná utkání v řadě sice dokáží celek katapultovat z posledního místa do první desítky, nic jistého však vůbec neznamenají. "Chomutov byl dnes hratelný soupeř," posteskl si po utkání šumperský trenér Svatopluk Číhal, jehož slova potvrdil i Alexandr Hylák.

Ohlasy po utkání Chomutov – Šumperk

Další ohlasy

Ohlas šumperského brankáře Alexandra Hyláka k zápasu jste si mohli již přečíst zde. Názory útočníka Chomutova Petra Jíry jsou citací z rozhovoru na chomutovském oficiálním klubovém webu. Celé interview si můžete přečíst zde.

Trenér Svatopluk Číhal i šumperský brankář Alexandr Hylák se shodli, že Chomutov byl hratelným soupeřem. „Chomutov byl tentokrát hratelný soupeř. My si tlak dokázali vytvořit bohužel teprve tehdy, až jsme snížili. Ano, výsledek je pro nás přijatelný, ale mohl být lepší. Zápas jsme neodehráli s takovou odvahou a vervou jako předešlá utkání, alespoň bod se dnes dal odvést. Z tohoto pohledu jsem zklamaný,“ zhodnotil zápas SVATOPLUK ČÍHAL.

Chomutov vyhrál nakonec 3:1 a vítěznou trefu v zápase si připsal křídelní útočník PETR JÍRA. „Už jsme potřebovali vyhrát. Rozhodně jsme se zlepšili, oproti minulému zápasu. Ale nepochybně je ještě co zlepšovat. Ale sezona je v půlce, dáme to do kupy,“ okomentoval duel i aktuální rozpoložení KLH Jíra, kterému se střelecky daří prakticky celou sezónu. „Určitě je to hodně o štěstí, o spoluhráčích a hlavně o sebevědomí, sebedůvěře,“ prozradil chomutovský odchovanec.

Chomutovský kouč RADIM RULÍK musel podruhé protrpět vítězství svého mužstva, ani druhý letošní souboj obou soupeřů totiž nepřinesl očekávanou exhibici KLH. „Začali jsme opatrně a hráli zezadu, jelikož jsme nechtěli inkasovat. S postupem času se naše hra lepšila a jsem rád, že se nám v první třetině podařilo vstřelit vedoucí branku,“ prozradil po utkání zkušený trenér, který rozhodně neoznačil zápas za lehkou cestu ke třem bodům. „Utkání pro nás nebylo jednoduché hlavně proto, že Šumperk hrál na brejky a neustále měl hráče za obránci, takže jsme museli hrát obezřetně a dávat si na toto pozor,“ dodal Rulík. Zároveň však přiznal, že jeho tým si zasloužil vyhrát.

Média o utkání Chomutov – Šumperk

ŠUMPERSKÝ DENÍK začal svůj tradičně obsáhlý článek nadpisem, že zázraky se nedějí, alespoň ne Drakům v Chomutově. „Překvapení na chomutovském ledě se nekonalo. Favorizovaní Severočeši neponechali doma nic náhodě a vybojovali proti Drakům vítězství. Šumperk si však při pohledu do historie odváží lichotivý výsledek,“ dodává server. Deník zmínil i skvělý výkon brankáře Hyláka a také skutečnost, Chomutov neměl proti srdnatě bojujícímu soupeři jednoduchou úlohu. ŠUMPERSKÝ REJ píše v obdobném duchu a i on zmiňuje, že i přes prohru podal Šumperk sympatický výkon a nemusí věšet hlavu.

HOKEJPORTAL.CZ nevybočil ze své linie článků o vyhodnocení aktuálního ligového kola a ačkoliv tentokrát neopomněl Draky úplně, věnoval souboji Chomutova se Šumperkem pouze jedinou větu, ve které prakticky uvedl jen výsledek střetnutí. Ani HOKEJ.CZ nevěnoval souboji Draků v Chomutově příliš prostoru. Server jen připomněl, že Chomutov si připsal po sérii nelichotivých výsledků další výhru. Regionální mutace MF DNES se zaobírala i důležitým momentem z 1. třetiny, kdy Hanuljak musel pokrýt obrovskou šanci Chatrnúcha. „Kdybychom se dostali do vedení, mohl to být jiný zápas,“ litoval Číhal přímo pro MF Dnes.

Havířov vyhrál v Chrudimi, Třebíč dostala výprask v Havlíčkově Brodu

Velice zajímavé výsledky se urodily v rámci 17. kola soutěže. Hradec Králové dorazil do Jihlavy a po dlouhých 10 kolech musel odejít z ledu bez bodového zisku. Dukla přehrála soupeře 4:3, když se dvěma góly blýskl Čachotský. Nečekanou výhru si připsaly Benátky ve Znojmě, když na ledě Orlů v Hostan Aréně zvítězily 3:1. Desátou ligovou trefou sezóny nepomohl svému mužstvu k bodovému zisku ani mladý Jakub Svoboda. Kadaň sice dokázala vyhrát v Chomutově, ale doma proti aktuálnímu lídrovi tabulky z Ústí vyhořela. Prohrála vysoko 0:6, výhře hostů pak přihlížela nejnižší návštěva kola. Třebíč odjela do Havlíčkova Brodu oslabena o dvojici juniorských reprezentantů Káňu a Kaniu, chyběl i trenér české dvacítky Jaromír Šindel. A Slavia utrpěla na ledě Rebelů vysoký výprask 7:0. Hattrickem se na výhře podílel Petr Jelínek. Chrudim se i nadále trápí a využít toho dokázal Havířov. Ten na východě Čech vyhrál těsně 2:1, všechny góly přitom padly v první třetině. Nejdelší zápas kola byl viděn v Táboře, kde hosté z Vrchlabí prohráli až po nájezdech. Domácí přitom po první třetině vedli 3:0, pak ale dokázali srovnat Čaloun a dvěma góly i nová posila Vrchlabí Látal. Rozhodující nájezd proměnil Šperger. Litý boj se konal i v Olomouci, kam zamířili Medvědi z Berouna. Až do 32. minuty čekali fanoušci na první gól zápasu, ale pak padly hned čtyři během čtyř minut. Vítěznou trefu si připsal Janáček ve 44. minutě.