O poslední domácí body s Kroměříží

Jaroslav Svoboda, pátek 23.2.2007
Š u m p e r k - O šanci poprat se v posledním kole o první místo po základní části budou v neděli bojovat před vlastním publikem hokejisté Šumperka. Draci po prohře ve Valašském Meziříčí klesli zpět na druhé místo tabulky, přičemž Technika Brno, se kterou se Šumperk setká v posledním kole, má bod náskok. Domácí tým tentokrát již půjde do boje s uzdraveným Zdeňkem Novosadem, chybět bude Ladislav Martinka, kterého vyřadilo zranění kolene z již celé letošní sezóny.

Před týdnem šumperští hokejisté na svém ledě těsně zdolali rivaly ze Šternberka, následující neděli je čeká souboj s dalším hanáckým výběrem. Kroměříž stejně tak jako v minulé sezóně působí i letos velmi nevyzpytatelně. Šumperk ji sice v prvních dvou vzájemných duelech porazil, v posledním klání však na Hané prohospodařili Draci vedení a nakonec se oba týmy rozešly smírně 5:5. V současné chvíli je Kroměříž v lize 10. se 33 body.

Drakům bude scházet již pouze Ladislav Martinka, jeho parťák z první formace Zdeněk Novosad se naopak zapojí opět do bojů o ligové body. Martinka bude bohužel Šumperku chybět až do konce letošní sezóny. Již v minulých týdnech nastupoval do zápasů s poraněným meniskem. "Byli jsme dohodnuti, že na operaci půjdu hned po konci sezóny. Bohužel jsem v jednom ze střetů u mantinelu zůstal nohou viset na hrazení a noha to nevydržela," smutnil Martinka po zápase se Šternberkem.

Kroměříž totálně nezvládna vstup do letošního ročníku. V úvodních třinácti kolech dokázala o bod okrást pouze Velké Meziříčí doma. První výhra přišla až v Přerově 1. listopadu. V dalším kole poté Kroměříž přehrála i Blansko, nedlouho poté na Hané nevyhrál ani Hodonín. Ovšem Hanáci se pořádně rozjeli až v novém roce. Po zmiňované remíze Draků 5:5 si "žlutočerní" vyšlápli doma i na Orlovou a znovu i na duo Blansko - Hodonín. Z posledního místa odlepila Hanáky jednoznačná výhra v Bíteši 9:2.

Kroměříž už nedisponuje brankářských duem Málek-Vala. Karel Málek ukončil kariéru již v průběhu minulého ročníku druhé ligy, David Vala pak ve středu vychytal Valašskému Meziříčí výhru 3:1 nad Draky. Další emigrace hokejistů z Kroměříže proběhla před letošním ročníkem. Cílovou stanicí Ohnutka, Stejskala a Osiny se stal Šumperk. Jedničkou mezi tyčemi našeho příštího soupeře je Robert Vybíral, respekt v obraně budí stokilové duo Březík - Hlatký. Mezi útočníky je bezesporu velkou hvězdou kapitán týmu Pavel Marek. Po odchodu ze Šumperka se začalo dařit i Michalu Rakovi, který v posledním vzájemném utkání nastřílel Drakům hattrick.

Už první duel na Hané byl dramatický. Šumperk se dlouho střelecky trápil, domácí naopak předváděli aktivní a bojovný hokej. Prim však předvedli hlavně oba brankáři. Zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil Radek Kučera. V odvetě v Šumperku hosté propadli již v úvodu. V páté minutě už svítilo na ukazateli skóre 2:0, v deváté pak 3:0 a bylo po utkání. Hosté si odvezli jedenáct branek. Drakům však vše naúčtovali i s úroky v posledním dosud odehraném utkání. Draci vedli 3:0 a na začátku třetí třetiny ještě 4:1, ale přesto nevyhráli. Kroměříž srovnala, čtyři minuty před koncem pak skóroval Stráňovský a Šumperk opět sahal po výhře. Naděje hostů pohřbil 65 vteřin před třetí sirénou Rak.

Poslední domácí utkání základní části začne již tuto neděli 25. února 2007 od 17:00 na šumperském zimním stadiónu. Jako hlavní rozhodčí byl delegován k utkání Petr Malíř z Krnova, kterému jako čároví rozhodčí pomohou Tomáš Eremka ze Šumperka a Radek Šimčík z Křelova.

Kroměříž - Šumperk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 33:25 Kučera (Kočara). Rozhodčí: Kočí - Tuizal, Ondra. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 204 (40 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:0, 0:1. Sestava: Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Čížek
detail utkání

Šumperk - Kroměříž 11:0 (3:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 2:41 Ohnutek (Hajas, Kratěna), 4:23 Kališ, 8:23 Martinka (Kučera, Holík), 21:59 Dostál (Kratěna, Kališ), 27:19 Dostál (Holík), 29:04 Kališ (Ondráček, Kučera), 29:37 Kratěna (Ohnutek, Kočara), 40:32 Novosad (Martinka), 46:44 Kratěna (Osina), 47:59 Antonovič (Kališ), 57:58 Kočara (Kratěna, Ohnutek). Rozhodčí: Malíř - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 5:13, navíc Vaněček a Bahula 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1400. Průběh utkání: 0:0, 11:0. Sestava: Nimmerichter - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Martinka, Kučera, Novosad - Ohnutek, Kočara, Kratěna - Dostál, Meluzín, Antonovič - Čížek

Kroměříž - Šumperk 5:5 (0:1, 0:2, 5:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 40:59 Ševčík, 44:39 Vaněček (Večerka), 47:36 Rak (Šimek), 49:57 Rak (Marek), 58:55 Rak (Hlatký) - 11:55 Osina (Ohnutek), 28:51 Osina (Hajas, Tihlář), 29:52 Bařica (Meluzín), 43:15 Bařica (Antonovič, Meluzín), 56:12 Stráňovský (Kučera, Loužek). Rozhodčí: . Vyloučení: 14:14. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300 (45 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5. Sestava: Tihlář - Kukol, Stráňovský, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Loužek - Novosad, Kučera, Dostál - Stejskal, Ohnutek, Kratěna - Antonovič, Meluzín, Bařica