Motor válí, vyhrál sedmkrát v řadě! Dopadne ale v Šumperku stejně jako Jihlava?

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 10.12.2015
Tihle borci válí. Bývalý kapitán repre Josef Straka, výteční gólmani Bláha s Gábou, neústupní zadáci Zíb, Suchánek, Žovinec či Vráblík a nebezpeční forvardi Heřman, Nouza, Pajič, Žálčík nebo Rob. Na střídačce otřelí lišák Petr Rosol a v zádech neúnavní fanoušci. Draky čeká na domácím ledě dobře šlapající českobudějovický Motor, který vyhrál sedm posledních zápasů. Prodlouží tuto sérii nebo dopadne na severu Moravy stejně jako nedávno i jihlavská Dukla, která zde po jedenácti výhrách padla? Odpověď se dozvíme v sobotu 12. prosince v podvečer.

Zatímco České Budějovice přijíždějí do Šumperku se sedmi vítězstvími v řadě, draci na ledě Ústí nad Labem nastoupili s vědomím, že venku nevyhráli sedmkrát v řadě. Pod Střekovem bilanci zlomili, udolali soupeře 4:3 a bodově se dotáhly na dvanácté Benátky nad Jizerou. Na poslední Most pak mají svěřenci Milana Mazance náskok pěti bodů.

Další zisk do ligové tabulky budou chtít přidat šumperští hokejisté v utkání 33. kola WSM ligy na svém ledě, kdy přivítají třetí tým tabulky, výběr ČEZ Motor České Budějovice.

Ten táhne velezkušený Josef Straka, který patří k největším postavám v ligovém měřítku. Má na kontě patnáct branek a osmnáct asistencí, naprosto stejného počinu v kanadském bodování dosáhl i útočník Martin Heřman. Oba tak mají v průměru více než bod na utkání. Stejné se dá říci i o Tomáši Nouzovi, který ve 29 utkáních nasbíral 31 bodů za 14 branek a 17 asistencí.

Karel Plášek se v Ústí nad Labem gólově vrátil po zranění... Teď vyrukuje na Motor...

V českobudějovickém kádru figuruje i jméno Lukáše Žálčíka, šumperského odchovance. Žálčík nastřílel již 11 branek a nasbíral k tomu 8 asistencí.

V úvodním vzájemném duelu sezóny vedl Šumperk dlouhou dobu 1:0, když se trefil Fořt. Ve třetí třetině však Motor na půdě soupeře dokázal třemi góly zcela otočit vývoj zápasu, nejprve se trefil Heřman, pak krásnou akci necelé tři minuty před koncem utkání zakončil přesně Straka a definitivu přidal v poslední minutě Pajič.

Odveta před 4745 diváky v Budvar Aréně byla jednoznačnou záležitostí. Motor vyhrál 7:0, hattrickem a asistencí se blýskl Josef Straka, dvě asistence si zapsal i Lukáš Žálčík.

Lukáš Žálčík se vrací na šumperský led, znovu jako hráč ČEZ Motor...

Dotřetice mohou šumperští hokejisté porazit Motor v sobotu 12. prosince od 17:00. Souboj s třetím týmem ligové tabulky bude určitě předvánočním tahákem a věříme, že draky dorazíte povzbudit v co nejhojnějším počtu! Pokud ale nemůžete dorazit, je připraven jak klasický textový přenos na www.onlajny.com, tak i již tradiční živý TV internetový přenos s komentářem na serveru www.lifetv.cz.