Draky čeká zápas o vše - poslední naděje může pohasnout v Berouně

Jaroslav Svoboda, úterý 9.2.2010
Š u m p e r k - Fanoušci Draků, připravte se na nejtěžší a nervově nejnáročnější duel letošní sezóny. V Berouně se hraje o vše, hlavně tedy o vylepšení si již tak dosti složité pozice v play-out 1. ligy. Ztráta na Beroun a Chrudim činí devět bodů. Další prohra by přinesla nejen body Medvědům, ale seškrtala by počet zbývajících utkání do konce sezóny na pouhých sedm. Play-out 1. ligy zahájí duel Šumperka v Berouně, to jest na ledě celku, který ještě patnáct vteřin před koncem třetí třetiny duelu ve Vrchlabí pomýšlel na postup do předkola play-off. Ladislav Gengel je teď v krkonošských horách populárnější než sám Krakonoš - jeho trefa poslala Beroun do bojů o záchranu a Vrchlabí na Třebíč. Je otázkou, jestli se tento smutný konec nadějí podepíše na psychice a rozpoložení berounských hokejistů.

Boj o naději na ledě, kde se příliš neboduje...

Ne, v Berouně se nedaří. Medvědi mají na Draky recept, v historii vzájemných utkání z osmnácti pokusů zvítězili Draci po šedesáti minutách... celkem dvakrát. Další dvě výhry po nájezdech či v prodloužení, jeden bod za prohru po normální hrací době. A třináct proher. V Berouně se dokonce šumperskému týmu nepodařilo po šedesáti minutách zvítězit nikdy. Třeba právě ve středu 10. února 2010 se Šumperk dočká. Lepší příležitost by si pro to hokejisté z města pod vrcholky jesenických hor vybrat nemohli.

Ani v kádru mužstva nenalezneme žádného specialistu na Beroun. Dva kanadské body během letošních čtyř vzájemných duelů dokázali nasbírat pouze Patrik Rimmel, Martin Potočný a Roman Chatrnúch. Z toho Potočného start je v Berouně vyloučený, Rimmel a Chatrnúch mají na svém kontě po dvou asistencích. V posledním vzájemném duelu s Berounem (domácí prohra 1:2) pak bodovali pouze hokejisté, které již v kádru Draků nenajdete - skóroval Jiří Hašek po asistencích Davida Moravce a Bohdana Višňáka.

Chrudim bude mít v 1. kole skupiny o udržení pauzu, protože Havířov odstoupil již během základní části a je prvním sestupujícím. A tak mohou východočeští hokejisté vyhlížet s napětím u obrazovek svých počítačů, jak se bude vyvíjet boj v Berouně. Sledovat to budete moci samozřejmě i vy. Stačí si na internetu pohledat server www.onlajny.cz a tam si pustit přímý online přenos. Duel začíná v 18:00! Pokud však u internetu nebudete, tak neváhejte. SMS servis vám nabízí několik variant, jak sledovat vývoj zápasu prakticky živě. Stačí vám k tomu pouze telefon, na který budete dostávat SMS zprávy dle vašeho výběru (buď po každém gólu, po jednotlivých třetinách a nebo až finální výsledek). Jak na to? Mrkněte se přímo do sekce SMS Servis.