Draky čeká další těžký boj, do Šumperku dorazí silné Litoměřice

Redakce, pondělí 3.2.2014
Velmi kvapíkové tempo nabrala 1. hokejová liga. Do konce její základní části chybí šest utkání, v rámci 47. kola na sebe v Šumperku na Tyršově stadionu narazí Salith Šumperk a HC Stadion Litoměřice. Naděje na postup do osmičky pro play-off vzaly, z toho praktického hlediska, bohužel v Kadani za své, nicméně sezóna zdaleka nekončí. Tuhý boj o pozice se sebou nese povinnost získávat co nejvíce bodů, závěr sezóny tak rozhodně bude ještě zajímavý. Draci ve svém prostředí poslední dva zápasy vyhráli, když základ úspěchu položili precizní bojovností i defenzívou. S Litoměřicemi budou chtít na minisérii výher ve svém prostředí navázat, a to v pondělí 3. února od 18:00.

Po velmi nepovedeném utkání v Kadani čeká na šumperské hokejisty nutnost reparátu. Draci po domácích vítězstvích s Třebíčí i s Havířovem narazí na další tým z pozic pro osmičku v play-off. Litoměřice, úzce spolupracující s pražskou Spartou, a dokonce i s pražským Lvem z KHL, potvrdily letos již několikrát kvalitu. S cílem bodovat míří samozřejmě i na sever Moravy.

Rozruch mezi fanoušky Kališníků způsobila v nedávné době výměna na brankářském postu, kdy klub opustil jistý Vojtěch Sedláček, a stejně tak i Filip Novotný, který se v Šumperku představil nedávno v dresu Třebíče. Jedničkou by se tak měl stát mladičký talent Tomáš Král, který tvoří dvojici s naopak velmi zkušeným gólmanem zcela jiné generace, Petrem Přikrylem.

Mezi zadáky má soupiska Litoměřic pouze jediného třicátníka, a to Václava Drábka (37 let). Zraněný je pak Jakub Evan, v sestavě nechybí zkušení Jakub Šulc či Radek Míka. Z Prahy dojíždí na občasnou výpomoc Kanaďan s vizáží britského gentlemana z 19. století, Spencer Humphries. Za zmínku určitě stojí Patrik Husák či nová akvizice týmu, mladý Adam Polášek. Z mládežnických týmů Sparty pak vzešel i Dušan Žovinec.

Tomáš Sedlák vstřelil v poslední domácí konfrontaci s Litoměřicemi dvě branky..., foto: V. Václavková

Sílu mají litoměřičtí hokejisté i v ofenzívě. Daří se teprve devatenáctiletému Adamu Chlapíkovi, kanadské bodování s jasnou převahou na zbytek týmu vede Miloslav Čermák či známý forvard s literárním jménem, Jaroslav Hašek. I v útoku letos nasadily Litoměřice několik zahraničních hráčů, v čele se slavným Niko Kapanenem, který však ve dvou duelech nebodoval, a vrátil se zpět do mateřského Lva. Dres Litoměřic oblékli také Lotyši Lauris Bajaruns a Artjoms Dasutins, či Slovák Peter Jánský.

Litoměřice jsou v aktuální tabulce páté, se ziskem 72 bodů a takřka s jistotou postupu do play-off. Na ledě soupeřů pak mají Litoměřice bilanci 9 výher a 14 proher. Při svém prvním vystoupení v Šumperku skórovaly jen jedinkrát a i přes výtečný výkon mladíka Tomáše Krále prohrály nakonec 2:1 po prodloužení. O výhru se dvěma góly postaral Tomáš Sedlák.

Souboj Štůrala - Král letos viděla již extraliga, ve strhujícím zápase Zlína se Spartou, kdy pražský klub vedl na ledě soupeře již v 19. minutě 4:1 a Horčičku nahradil v brance Štůrala. Sparta vyrukovala do souboje s mladým Králem na postu jedničky, pro kterého to byl první extraligový zápas kariéry, do kterého naskočil v postu hlavního brankáře. Jenže premiéra doznala černých kontur v úvodu druhé třetiny, kdy Zlín během pěti minut otočil výsledek na 5:4 a Král utekl z ledu.

Souboj 47. kola jako již tradičně nabídne server onlajny.cz v textové podobě, živý komentovaný TV přenos pak poskytne Life TV.

Již od ranních hodin pak bude trávit celý zápasový den s týmem redaktor Českého rozhlasu Olomouc Miroslav Kobza, který vás hned druhý den, v úterý 4. 2. 2014 od 10:04, provede na zmiňované stanici v pořadu Přímo z místa celodenním programem klubu v den zápasu. Nezapomeňte si naladit Český rozhlas Olomouc a nakouknout v unikátním dokumentu do zákulisí šumperského klubu.