Draci se doma představí poprvé jako lídr tabulky

Jaroslav Svoboda, sobota 28.10.2006
Hokejový Šumperk již netrpělivě odpočítává poslední hodiny a minuty do domácí nedělní premiéry čerstvého lídra tabulky. Draci využili i podruhé v řadě zaváhání Hodonína a po výhře ve Velké Bíteši trůní na čele, jenže nečeká je žádná lehká práce. Udržet první místo budou muset šumperští hokejisté v bojích s Novým Jičínem a Orlovou, což jsou týmy, které už letos naše hokejisty obraly o body. Teď jsou Draci na tahu, musí potvrdit svou pozici a opět bodovat.

Když Draci odjížděli k utkání 2. kola do Nového Jičína, měli v "nohách" hladkou výhru nad Velkou Bíteší 11:0. Nyní je situace opačná, hostující hokejisté přijíždí do Šumperka s podobnou výhrou. Gedos doma přehrál Kroměříž 11:1. Šumperk byl v prvním utkání obou celků dlouho lepším týmem, jenže úvod třetí třetiny zcela propásl a z Nového Jičína vezl pouze bod za remízu 3:3.

V roli jedničky v brance působí již delší dobu René Urbánek, který by tak měl vystupovat i při blížícím se střetnutí v Šumperku. Záda mu kryje Miroslav Jagoš, o jehož nesporných kvalitách se Šumperk již tento týden přesvědčil. V dresu novojičínských juniorů vychytal výhru 3:0.

I Martin Andrýsek dokázal, že je ve svém mladém věku již velmi dobrým hokejistou. Mladý talentovaný obránce zářil již v přípravě, jednou z hvězd na ledě se stal i v pátečním klání juniorských výběrů obou mužstev. Kromě něj si své v obraně odvedou i Michal Hübl nebo také Přemysl Vašut.

O síle útoku se přesvědčila v posledním kole Kroměříž. Jména jako Glabazňa, Štěpják, Barna nebo Krupník se stávají postrachem soupeřů. Zvláště Kamil Glabazňa letos pálí ostrými a řadí se mezi nejlepší střelce soutěže.

Největší zbraní Nového Jičína je v soubojích proti Šumperku v posledních letech skvěle propracovaná taktika a výborný přechod do rychlého útoku. Nový Jičín v posledním kole zvítězil po plných čtyřech prohrách a na úspěch proti Kroměříži bude chtít určitě navázat i v Šumperku.

Utkání začíná v neděli 29. října od 17.00 na šumperském zimním stadiónu.