Draci mají v plánu vylovit body z řeky Berounky

Martin Schwarz, úterý 4.2.2014
Zápas 47. kola první hokejové ligy měli šumperští hokejisté před vlastními diváky slušně rozjetý. Vždyť už po necelých pěti minutách tým Radka Kučery slavil vedení 2:0 nad severočeskými Litoměřicemi. Jenže soupeř dokázal v průběhu zápasu odpovědět na obě trefy domácích z první třetiny. Když pak došel duel až do prodloužení, Stadion strhl dva body na svou stranu. Avšak není ani chvilka času ztrácet hlavu. Na devátou příčku, kterou aktuálně Salith okupuje, se tlačí hned několik zájemců z nižších pater. Na led jednoho z nich navíc Draci zavítají. MEDVĚDI BEROUN 1933 aktuálně čítají ztrátu na Šumperské sedm bodů a rádi by stáhli náskok modrožlutých. Dokážou Kučerovi svěřenci vylovit v řece Berounce vítězné body? Utkání Medvědi Beroun 1933 – Salith Šumperk odstartuje ve středu 5. února v 18:00 hodin.

Že Šumperku vzdálené příčky pro postup do play-off sníží zajímavost závěru aktuálně hrané sezóny? Omyl! Právě v těchto dnech mohou Draci rozhodovat o svém klidném postavení v prvoligových vodách. I v případě, že se Salithu nepodaří postoupit do vyřazovacích bojů, je o co hrát. Odstup mezi devátou a třináctou příčkou v tabulce není veliký, každý získaný bod může hrát roli. Navíc ve chvíli, kdy se mužstvo ze severu Moravy chystá do Berouna, jenž touží stáhnout ztráty na soky před sebou.

Kdybyste pohlédli na výsledkovou listinu Medvědů z Berouna a vůbec nesledovali předchozí průběh sezóny, asi nepochopíte, jak je možný tak obrovský výsledkový propad. Ještě na začátku října Středočeši ovládali tabulku celé soutěže a do 30. září neztratili ani bod, teď se trápí u nejnižších pater ligy. Nyní čtěte pozorně – Beroun z posledních jednatřiceti utkání zvítězil pouze v pěti případech. K tomu během posledních čtyř kol Medvědi ani jednou nebodovali, minulé kolo Berounským nevyšlo po jasné prohře 1:5 na ledě Horácké Slavie Třebíč. A také s Draky čítá stejný kádr nepříznivou bilanci, Šumperk ve třech vzájemných duelech dvakrát slavil výhru. Následuje doposud nejdůležitější mač mezi oběma kluby, může totiž rozhodnout o dalším průběhu tohoto ročníku.

Kapitán Aleš Holík navštíví společně s celým týmem středočeský Beroun

Ve středních Čechách se ke své nelibosti nemohou chlubit ani výraznou produktivitou. Nejlépe střílející a nahrávající muž sestavy Jakub Marek (10 + 10) nasbíral dvacet kanadských bodů, což stačí jen na 75. místo v celkové produktivitě ligy. Těsný statistický souboj se svým spoluhráčem svádí zkušený Zbyněk Hrdel (6 + 13), ale také on by rád ještě zvýšil přínos týmu. Z obrany můžeme vyzdvihnout Petra Šenkeříka (14 + 7), který je nejproduktivnějším bekem výběru, ačkoliv odehrál jen 17 utkání za Medvědy. Z těch stabilně hrajících obránců si nejlépe vede Jiří Jebavý (0 + 8). Možná vůbec nejtěžší pozici brankářské jedničky v první lize zastupuje Juraj Šimboch. Mladý gólman dostává slušnou porci zápasů mezi třemi tyčemi a sbírá cenné zkušenosti do budoucna, ač se jeho týmu druhá polovina sezóny nedaří.

Cíl Draků u řeky Berounky je jasný. Během posledních čtyř klání nasbíral Šumperk dvě výhry a dvě porážky, teď bude chtít převážit výsledky na pozitivní bilanci. Snadnou úlohu ale čekat nemůžeme, také Medvědi zápolí o důležité body do tabulky, aby se mohli vyhnout účasti v baráži o udržení v druhé nejvyšší soutěži u nás. Utkání Medvědi Beroun – Salith Šumperk začne ve středu 5. února v 18:00 hodin. Sledovat jej můžete již tradičně na serveru onlajny.com.

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Matějka, Kolařík, Sklenička, Kučný, Chalupa, M. Novák, Růžička – Marek, Hrdel, Strnad – Třetina, Babka, Petruška – Půlpán, Kubeš, Machač – Hrouda, Malý, Markulinec

Salith Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý - Haas, Plášek, Semorád - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Langr, Cink - Popelka, Půhoný, Červenka