Do přerovského pekla bojovat o postup

Jaroslav Svoboda, pátek 16.3.2007
Š u m p e r k - Se stejnou výchozí pozici jako do Šternberka míří Draci opět na Hanou, tentokrát ke třetímu semifinále do Přerova. Šumperk vede 2:0 na zápasy a stačí mu zvítězit v sobotním, popřípadě nedělním klání, aby si zajistil postup do finále a nemusel se vracet zpět do Šumperka k pátému rozhodujícímu utkání. Oproti duelu ve Šternberku však lze nalézt velké odlišnosti. Draci se v Přerově nebudou moci opřít o domácí atmosféru, čeká na ně podstatně těžší soupeř a doslova pekelná atmosféra přerovského stadiónu.

Draci letos narazili na Přerov již šestkrát, takže nějak obsáhle představovat semifinálového soupeře Šumperka by bylo poměrně zbytečné. Zvláště, když oba týmy tento týden spolu již dvě utkání odehrály, navíc na šumperském ledě před zraky fanoušků Draků. A ti nemohli, zvláště v prvním utkání, nezaregistrovat zběsilé možnosti přerovských bruslařů. Přidá-li se k tomu jistý výkon Láníčka a střelecká potence opor útočných řad, stojí Drakům v cestě velmi silný tým.

Draci postrádali v úvodních dvou duelech pouze Martina Stejskala, kterého trápí chřipka. Ve druhé formaci jej u Kratěny a centra Ohnutka nahradil Petr Dostál. Jinak jsou ovšem šumperští hráči kompletní a mohou tak v plné síle atakovat postup do finále již v sobotním zápase.

Přerov vyhrál druhou polovinu soutěže, v play-off v prvním kole vymetl s Blanskem a dlouho trápil v úvodním zápase semifinálové série Draky na jejich ledě. Až tři minuty před koncem trefil výhru Meluzín, MEO však bylo Drakům minimálně rovnocenným partnerem. Druhý duel však Přerov již v tak velkém stylu nezvládl, rozdíl byl hlavně v rychlosti bruslení. Toho Draci dokázali využít a zvítězit 4:1.

Sobotní duel Draků v Přerově, ve kterém domácí budou bojovat o naději a Šumperk o jistotu, začne na tamním zimním stadiónu v 17:00. Ve stejnou dobu začne třetí semifinále i v Hodoníně, kam míří brněnská Technika. V případě druhé série je však jisté, že fanoušci Drtičů půjdou na hokej i v neděli.

PŘEHLED UTKÁNÍ

4. kolo HC Minor Přerov – Hokej Šumperk 2003 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27:28 Ditrich (Kolář) - 14:33 Antonovič (Čížek), 17:27 Martinka (Kočara), 21:50 Osina (Dostál), 51:31 Kočara (Kučera). Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 11:16. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300 (cca 40 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Sestava: Tihlář (38:12-38:37 Nimmerrichter) - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Čížek
detail utkání

15. kolo Hokej Šumperk 2003 – HC Minor Přerov 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4:56 Ohnutek (tr. střílení), 18:27 Meluzín (Antonovič, Kališ), 42:06 Holík (Kučera), 55:10 Dostál (Antonovič) - 3:58 Halouska (Sprušil), 54:05 Vychodil (Kolář). Rozhodčí: Smeták - Pala, Juříček. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1300. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Sestava: Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Ondrůšek, Kališ - Rak, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín

26. kolo HC Minor Přerov – Hokej Šumperk 2003 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16:55 Frieb (Čech), 19:08 Červený (Čech, Halouska) - 24:26 Meluzín (Dostál). Rozhodčí: Buksa - Mlčoch, Velínský. Vyloučení: 10:9, navíc Martinák (PRE) 10 minut, Ondráček 10 minut, Kočara 5+ do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Sestava: Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kučera, Martinka, Novosad - Kratěna, Ohnutek, Dostál - Čížek, Meluzín, Stejskal - Kočara

37. kolo Hokej Šumperk 2003 – HC Minor Přerov 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13:43 Meluzín (Bařica), 17:16 Ohnutek, 27:16 Holík (Loužek), 29:57 Kratěna (Stejskal), 36:02 Bařica (Meluzín), 44:32 Holík (Kučera) - 41:00 Rusek (Martinák), 59:45 Kolář (Janečka, Kubala). Rozhodčí: Smeták - Vengřín, Tuizal. Vyloučení: 12:9, Hajas 5 + do konce hrubost, Martinák 10 minut, Tůma 5 + do konce hrubost. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2000. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2. Sestava: Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Stráňovský, Kukol - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek, Jurča, Dostál

1. semifinále: Hokej Šumperk 2003 - HC Přerov 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2:07 Meluzín (Bařica, Antonovič), 31:17 Ohnutek (Bařica), 49:54 Bařica (Meluzín, Holík), 57:05 Meluzín - 7:24 Dušek (Janečka), 12:31 Žibrita, 47:55 Žibrita (Rusek). Rozhodčí: Šír. Vyloučení: 7:11, navíc Kučera (ŠUM) a Sabela (PŘE) 10 minut os. trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2750. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3. Sestava: Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek. Trenér Jindřich Setikovský.

2. semifinále: Hokej Šumperk 2003 - HC Přerov 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4:00 Antonovič (Bařica), 24:21 Bařica (Meluzín, Kališ), 33:45 Kališ, 35:32 Holík (Stráňovský) - 27:01 Dittrich (Halouska). Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Goder. Vyloučení: 12:20, navíc Hajas (SUM) 5+do konce hrubost, Jurča (SUM) 10 minut osobní trest, Bauer (PRE) trest ve hře - hrubost, Tůma (PRE) 10 minut nesportovní chování a Kubala (PRE) 5 +do konce hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3010. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Sestava: Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek, Jurča

ZBÝVAJÍCÍ PROGRAM KOLA

Současně se zápasem HC Minor Přerov - Hokej Šumperk 2003 proběhne i další semifinálové utkání mezi týmy SHK Hodonín a VSK Technika Brno.