Ztracené vedení draky mrzelo, v nájezdech ale Zubry překonali

Martin Schwarz, čtvrtek 27.8.2015
Není to tak dávno, co se hokejisté Šumperka vrátili zpátky na domácí kluziště ze série tří domácích utkání. Teď zase ke stejnému počtu střetnutí nastoupí před domácím publikem. V úterním mači s Havířovem nakonec parta Radka Kučery podlehla 1:3, šanci na nápravu přišla hned po jednodenní pauze, na sever Moravy zavítal prvoligový nováček z Přerova. Šumperk unikl do vedení dvou branek v první části, když se prosadili DANIEL HROCH a Marek Haas. Avšak po bezgólové prostřední periodě udeřili na začátku závěrečné třetiny dvakrát po sobě hosté. Vyrovnaný stav 2:2 vydržel do konce základní hrací doby, rozhodnout měly nájezdy. V nich mág trestných střílení Daniel Vrdlovec vykřesal výhru.
přát. čtvrtek 27.8.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(2:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 0. Hroch (Vachutka), 13. Haas (Půhoný, Látal) – 43. Kratochvíl M. (Pala, Běhal), 44. Kovařík (Popelka). Rozhodčí: Přikryl – Novotná, Zouhar. Vyloučení: 2:9, navíc Grof (Přerov) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 380. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.
Novák – Bažant, Sedlák, Kečkeš, Drtil, Látal, Rusina, Slavík, Prokop – Langr, Haas, Plášek – Půhoný, Brunec, Vrdlovec – Fořt, Milfait, Šimun, Půlpán, Ostřanský Vachutka – Hroch
Vojtek – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Vágner, Zbořil, Novotný – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Školoud, Kratochvíl Š, – Král, Kratochvíl M., Stoklasa – Kovařík

Příznivci šumperského hokeje nezůstali dlouho hladoví po hokeji. Sotva se v úterý večer poroučel zpátky domů AZ Havířov, chystala se družina Radka Kučery a Libora Pivka na čtvrteční domácí vřavu. Nováček první hokejové ligy z Přerova dojel pod vrcholky Jeseníků v té nejlepší formě. Hanáci totiž v přátelských zápasech padli jen jedinkrát a hodlali prodloužit sérii kladných výsledků i na zimním stadionu v Šumperku. Salith měl krajskému rivalovi z předchozího mače co vracet.

Poměrně klidný rozjezd základní hrací doby toužili okořenit hokejisté Přerova, když pár okamžiků po úvodním vhazování razili k brance Čeňka Nováka. Živo ale začalo být až v 6. minutě, když drak Milan Ostřanský inkasoval trest za držení. Paradoxně mohli v oslabení skórovat draci. Karel Plášek ovšem neproměnil samostatný únik. A na druhé straně vzápětí přestřelil Pšurný. Ruce letěly poprvé do vzduchu v 10. minutě, dračí odchovanec Daniel HROCH ujel po levém křídle a prostřelil Martina Vojtka – 1:0.

Parádní příležitost domácí výběr obdržel chvíli po polovině první části zápasu. Za katr zamířili hned dva Hanáci, a tak Salith velebil přesilovku pěti proti třem. Marek HAAS nezaváhal, v početní převaze dopravil druhý puk do svatyně Zubrů a domácí tribuny tleskaly radostí – 2:0. Za stejného stavu úvodních dvacet minut končilo, Šumperští měli výsledkově navrch.

Velice podobně započalo i prostřední dějství. Ve 28. minutě zmizel za vrátky trestné lavice hostující Vlastimil Dostálek, o deset vteřin později netrefil prázdnou branku drak Bažant, který mohl zvýšit již na 3:0. Ale šumperským bojovníkům nestačila ke třetímu zásahu ve druhé třetině ani další dvě vyloučení na adresu Filipa Stoklasy a Tadeáše Krále. Marek Haas ve 35. minutě vystrašil gólmana Zubrů, sic branku netrefil. Druhá část skončila bez branek.

Zajímavou podívanou s sebou tedy mělo přivanout třetích dvacet minut druhého krajského derby v přípravě mezi Šumperkem a Přerovem. Běžela teprve 43. minuta a Hanáci udělali první krok ke zlepšení stavu, Matouš KRATOCHVÍL ujel domácí defenzívě a prostřelil Nováka nad lapačku – 2:1. Necelé dvě minuty na to už svítila na tabuli remíza, Lubomír KOVAŘÍK obdržel líbivou přihrávku před branku a nedal šumperskému ochránci svatyně vůbec šanci – 2:2. Leč ještě Tomáš Sedlák trefil během 46. minuty tyčku přerovské branky a následovala i další vyloučení, do konce základní hrací doby jiné puky do sítí nepadly. Rozhodovaly tedy až nájezdy. V dovednostní disciplíně se opět blýskl profesionál na trestná střílení Daniel VRDLOVEC, který byl důvodem, proč Salith Přerovské předčil. Draci tedy rivalovi splatili předchozí porážku 3:8.