V Kalich aréně to nevyšlo, finální tlak zhatil gól do prázdné brány

Michal Krobot, středa 17.11.2021
Šumperk odehrál 21. CHANCE ligové kolo na ledě Litoměřic. Soubojem s druhým nejlepším týmem soutěže se popral se ctí. Draci do zápasu vstoupili lépe po gólu Vachutky, následně se ovšem prosazovali pouze domácí. Při výsledku 4:1 ale svěřenci Martina Janečka přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v posledních minutách se dostali až do těsného kontaktu. V závěrečné power play se ale prosadil litoměřický Martin Procházka a definitivně rozhodl o osudu zápasu. Šumperk po sympatickém závěru odjel z Kalich arény bez bodového zisku.
21.kolo středa 17.11.2021
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(2:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 13. Martin Procházka (O. Procházka, J. Jícha), 18. M. Kadlec, 47. Berka (M. Kadlec, Malát), 53. Martin Procházka (R. Přikryl, Sihvonen), 60. Martin Procházka (O. Procházka) – 10. Vachutka (Spratek, Furch), 54. Vachutka (Spratek, Macuh), 60. Žálčík (Vildumetz, Pěnčík). Rozhodčí: Hucl, Čáp – Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 960. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Tomáš Král – P. Marcel, Kottek, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, M. Kadlec – Routa, Smola, Pajer.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Dajčar, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, A. Furch – Antoníček, L. Rutar, J. Horký.

Vstup do první periody se herně povedl lépe domácím hokejistům, ale jako první se radovali Draci. Po skončení početní výhody ukázal dobrou orientaci na ledě Spratek a našel úplně volného Daniela Vachutku, který z předbrankového prostoru zavěsil do domácí sítě. Litoměřice ovšem s odpovědí neotálely. Za několik minut bylo po přečíslení dva na jednoho srovnáno z hole Martina Procházky. První branka domácím nalila novou krev do žil a po zbytek třetiny držel výsledek hlavně Vojtěch Mokry. V osmnácté minutě se ale krásnou individuální akcí blýskl Martin Kadlec a poslal svůj tým do vedení.

Prostřední část nabídla mnoho gólových šancí, ale ani jeden z hráčů se nedokázal zapsat do listiny střelců. Velký podíl na tomto stavu měli oba brankáři, kteří ze svého repertoáru museli tasit mnoho dobrých a přesných zákroků. Když už nastala situace, ve které byl jeden z maskovaných mužů překonán, puk zastavila tyč. Draci čelili dvojnásobnému oslabení, ale speciální týmy odváděly kvalitní obrannou práci. Druhá třetina tedy branku nenabídla a do třetí periody šli šumperští s jednogólovým mankem.

V poslední dvacetiminutovce hokejisté Litoměřic potvrdili roli favorizovaného týmu a odskočily Šumperku o další branky. Nejprve Martin Kadlec z poza brány nahodil do brankoviště Mokryho a teprve dvacetiletý mladík Marek Berka dorazil puk do dračí svatyně. Osm minut před závěrečnou sirénou na čtyři jedna zvyšoval Martin Procházka střelou z první při početní výhodě. Šumperk ale sympaticky bojoval dál a Daniel Vachutka za minutu odpověděl svojí druhou trefou v zápase. Tlak svěřenců Martina Janečka ve finální fázi přinesl branku Lukáše Žálčíka, ale při dalším pokusu o vyrovnání trefil odkrytou klec autor hattricku Martin Procházka a definitivně rozhodl o výsledku utkání.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes jsme si nezasloužili vyhrát za to, že jsme si nechali soupeře odskočit hloupými brankami v první třetině. Ke konci jsme ještě bojovali statečně, ale ta první třetina byla bohužel rozhodující. Za tento moment domácí zaslouženě brali tři body. Nicméně myslím si, že kluci celý zápas odmakali dobře.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám v první třetině dařilo. Druhá třetina byla od nás dobrá, šance jsme měli, ale bohužel jsme soupeři neodskočili. Ve třetí třetině jsme vypadli z tempa kvůli zbytečným vyloučením. Šumperk je organizované mužstvo, nedali nám nic zadarmo a jsme rádi, že jsme po pauze vyhráli.“