Úspěšný reparát po sobotní prohře byl blízko, Šumperk ale padl v nájezdech

Úspěšný reparát po sobotní prohře byl blízko, Šumperk ale padl v nájezdech

Michal Krobot, FOTO: Markéta Křížová, Pavel Mandát, středa 24.11.2021
Draci po poslední prohře museli zatnout zuby a vydat se do boje s tím nejsilnějším možným soupeřem. Ve 23. kole CHANCE ligy Šumperk zavítal na led suverénní Třebíče a tamní publikum zcela jistě zaskočil! V základní hrací době totiž dokázal s Horáckou Slavií remizovat a po nastaveném čase, který o vítězi nerozhodl, přišly samostatné nájezdy. V této individuální soutěži byli nakonec šťastnější domácí a Draci si z Třebíče odváží 1 bod. Dvěma góly se blýsknul Dávid Kohút.
23.kolo středa 24.11.2021
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Nedvídek (Poizl), 20. D. Michálek (Vodný), 59. L. Bittner (Střondala, Dočekal), rozh. náj. L. Forman – 17. Vildumetz (Kratochvíl, Kindl), 37. Kohút (Spratek, Furch), 55. Kohút (Březák, Spratek). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Polák, Štofa. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. Diváci: 761. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3 - 4:3.
Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner, Dočekal – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, D. Sklenář – Ferda, D. Michálek, Křehlík.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík, D. Kindl, Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, L. Rutar, Antoníček – J. Horký.

Komentář k zápasu

Chance liga letí zběsile dál jako čerstvý listopadový vítr, který dostává z korun stromů poslední zbytky listí. Tentokrát se na třebíčském ledě představil Šumperk a diváci viděli snad všechno, co má pořádná hokejová řežba mít.

Úvodní minuty se nesly ve znamení přátelského oťukávání, svou navštívenku brankáři Šumperka poslal Ferda, na druhé straně otestoval pozornost Pavla Jekela Žalčík. Oba týmy přitom předváděly kvalitní, mnohdy i oku lahodící kombinace. Inu… Dietní pokrm to opravdu nebyl. Na první gól nemuseli diváci dlouho čekat, v čase 02:55 odešel zahřát trestnou lavici šumperský Tomáš Drtil, přičemž jeho faul přišel Draky draho. Roli číšníka, který vám po bohatém menu nemilosrdně vystaví účet, na sebe tentokrát vzal Lukáš Nedvídek. Zkušený útočník si nabruslil na levý kruh, odkud vyslal nechytatelnou jedovku přímo do šibenice brány Draků. Ještě zintenzivnit nadšení třebíčských fanoušků mohl Michálek, ale člen čtvrté útočné formace se tentokrát zastřeloval. O chvíli později však udeřilo na druhé straně, početní výhodu Šumperka zužitkoval Tomáš Vildumetz, který prokázal největší důraz na brankovišti. Radost však Drakům dlouho nevydržela, objektivně řečeno měla pouze jepičí život. V řeči čísel jen dvě minuty a deset vteřin. V čase 19:10 se totiž šikovnou tečí prosadil David Michálek, který si tentokrát už gólovou radost vychutnal do sytosti a vrátil na tváře všech přítomných i nepřítomných bílých hvězd úsměvy.

Do druhého dějství tedy nastupovaly oba celky za stavu 2:1 Ještě více naklonit misky vah na stranu Třebíče mohl Tureček, ale čahoun v defenzivních řadách Horácké Slavie na brankáře Mokryho nevyzrál. O pár minut později nevyklíčila pověstná pšenka ani Střondalovi. Hbitý útočník rozkmital své rychlé nohy, dostal se do samostatného úniku, ale v něm přestřelil. Poté vyslal pumelici od modré čáry rutinér Hunkes, nicméně síť za brankářem hostí zůstala i v tento okamžik němá. A tak Draci znovu zvedli hlavu. Slovenský legionář v jejich službách Dávid Kohút dostal milimetrově přesný pas na kruh pro vhazování, z něhož vyslal nechytatelný projektil. 2:2. To byl také stav, kterým druhá dvacetiminutovka skončila.

Ta třetí přinesla opatrný průběh, oběma celkům bylo totiž jasné, že každá chyba už může rozhodnout zápas. Přesto měla mírnou převahu na svých holích Třebíč, avšak brankář Mokry se v kooperaci s hráči před sebou činil. Nevyzrál na něj Dočekal ani Vodný, který po své velké šanci jen nevěřícně obrátil oči v sloup. Hosté spoléhali na rychlé kontry a jeden takový jim vyšel pět minut před koncem základní hrací doby, jeho úspěšným zakončovatelem byl opět Dávid Kohút. V závěrečných minutách proto Horáci vystupňovali svůj tlak. Výsledek? Vyloučení Petra Gewieseho, který hasil už už plápolající požár v obranném pásmu Šumperka sekáním. To se ukázalo být klíčovým momentem, protože druhou minutu této přesilové hry odehrály bílé hvězdy v početní převaze šesti proti čtyřem, neboť Pavel Jekel odjel po výzvě realizačního týmu na střídačku. Nebylo nač čekat, Horáci vsadili vše na jednu kartu. A to, jak tahle znásobená přesilovka nakonec dopadla, máme ještě všichni v živé paměti. Po vyhraném buly a ráně od modré čáry dotlačil puk za bezmocného brankáře Draků kapitán Horácké Slavie Ladislav Bittner , čímž srovnal na 3:3 a poslal svůj tým do boje o druhý bonusový bod.

Následné prodloužení rozuzlení nepřineslo, takže se o slovo přihlásily divácky atraktivní samostatné nájezdy. V nich měli přesnou mušku dva hráči a oba na sobě měli červený dres. Trefy Lukáše Formana a Ladislava Bittnera znamenaly, že druhý bod zůstal v Třebíči.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dneska jsme na kluky hodně pyšní. Myslím si, že jsme hráli velice dobrý zápas. Škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce. O to víc nás mrzí, že už po několikáté nám podřezal větev gól, který nebyl. Viděli jsme to všichni na videu. I když vím, že to rozhodčí mají strašně těžké, tak nás to neskutečně štve. Ale vrátím se k tomu začátku. Myslím si, že hráči dnes hráli výborně a odvedli úplně excelentní výkon.“

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Hráči se snažili plnit to, co jsme si řekli, ale bohužel to bylo bez pohybu. Přesto jsme paradoxně první třetinu vyhráli 2:1. O přestávce jsme hráčům říkali, že tohle není náš výkon, že pohybově na to jsme špatně, že jsme pozdě v soubojích. Upozorňovali jsme na velkou kvalitu soupeře v útoku. Dobře jsme začali druhou třetinu, kde jsme měli gólově odskočit, byly tam šance na gól na 3:1. Soupeř srovnal po našem nedůrazu v útočném pásmu na 2:2. Nejlepší z naší strany byla třetí třetina, Šumperk se trošku víc zatáhl a už nebyl tak aktivní, jako v prvních dvou třetinách. Bohužel se nám nepodařilo dát gól, pak jsme hráče upozorňovali, že soupeř čeká na nějakou brejkovou situaci. Jednou nám pak rychle otočil hru a šel do vedení. Jsem rád, že mužstvo ukázalo takový charakter a dokázalo zápas v posledních vteřinách urvat na bod. V prodloužení jsme byli lepší, měli jsme už tam možnosti zápas rozhodnout. Tam jsme to ještě nezvládli, ale povedlo se to v nájezdech, kdy Pavel Jekel vychytal všechny zkušené hráče Šumperka. Máme dva body a na rovinu říkám, že dneska z toho asi víc vymáčknout nešlo díky tomu, jakým způsobem jsme se dnes pohybovali a nebyli jsme úplně v top formě.“