Technika ani v odvetě neuspěla, nové dresy nosí štěstí

Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, foto Petr Skokan, čtvrtek 4.9.2008
Š u m p e r k - Draci v nových dresech umí, potvrdili to i tentokrát. Ačkoliv by se v utkání našly chvilky, kdy domácí ve svém výkonu polevili, Technika opět prohrála. Nebezpeční byli i hosté a to jak v ofenzivě tak v osobních soubojích. Dva kanadské body si připsal za asistence na branky Ambruze a Meluzína v přípravě výtečně hrající Michal Vymazal, krásnou brankou se blýskl i Aleš Holík. Ovace po utkání sklidil i Pavel Nešťák, který se odměnil i kotoulem. Prořídlé ochozy shlédly i nájezdy, které po osmi sériích skončily plichtou 1:1.
příp čtvrtek 4.9.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
3:1
(1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13:43 Holík, 29:13 Ambruz (Vymazal, Meluzín), 38:03 Meluzín (Vymazal) - 15:11 Mráz (Sedláček). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 8:12, navíc Benýšek (TEC) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Maláč - Holík, Osina, Vrtík, Kubala, Novotný, Ondráček, Šindler, Patsch - Ambruz, Meluzín, Vymazal - Brunec, Bařica, Drábek - Dostál, Novosad, Martinka - Čížek, Ohnutek, Fischer
Nešťák - Zapletal, Habrovec, Karlíček, Kučírek, Kalafut, Úlehla, Babič, Mráz, Sedláček, Tobiáš, Špok, Korotvička, Šebek, Odehnal, Benýšek, Němec, Matouš

Ještě před úvodním bully se zraky domácích příznivců upnuly hlavně na novou sadu žlutých dresů, kterou část publika hodnotila na výsost kladně, další poměrně méně nadšeně. Ovšem zbrusu nový "šat" Drakům nosí štěstí a po výhře v Brně se Technika musela před umem šumperských hokejistů sklonit i v odvetě. Zatímco v Brně rozhodl pozdější vítěz duelu o svém celkovém úspěchu až v posledních minutách utkání, na ledě stařičké šumperské haly byla klíčovým bodem zápasu druhá třetina.

Ale hezky od začátku a to tentokrát doslova. Již po 11 vteřinách totiž najel za domácí obranu kapitán hostů Sedláček a sám se valil na Maláče, naštěstí pro dvoustovku příznivců na tribunách i celý výběr Draků minul. Nesmělé oťukávání narušila až první domácí formace, která odehrála utkání na výsost solidně a kombinace tria Ambruz-Meluzín-Vymazal se musely líbit. Už ve čtvrté minutě zavezl podél hrazení kotouč Meluzín a z brankové čáry našel z druhé vlny najetého Vymazala. Jeho střela mířící do protipohybu Nešťáka skončila na hrazení za brankou. V 6. minutě zadácí Techniky opět zaváhali a sám před jejich brankou se ocitl Dostál, tentokrát už Nešťák musel zasahovat - a to veskrze úspěšně.

V 8. minutě se dostali ke slovu opět hosté. Kalafut našel střílenou přihrávkou hůl Richarda Němce, po čepeli se kotouč svezl skrz výstroj Maláče mimo tyče. Kvalita však byla více na straně domácích a své si dovolil i mladý Fischer. Nejmenší hráč na ledě prokličkoval přes tři hráče v černém až před Nešťáka, jeho však už překonat nedokázal. O minutu později zkoušel štěstí aktivní Vymazal, tentokrát to odnesly betony brněnského brankáře. Na konci dvanácté minuty inkasoval dvě vteřiny za podražení Novosad a hosté mohli otupit tlak Draků díky přesilovce. Jenže Mrázovu střelu Maláč zalehl a to bylo ze strany Techniky vše. Naopak Holík vystihl rozehrávku Brna, přejel modrou, nasadil kličku obránci a přesnou bombou vymetl růžek Nešťákovy branky - 1:0! Krásný hokejový moment nadchl diváky, nicméně chuť Draků po gólech nevzrostla. Naopak to byli hosté, kteří srovnali skóre. Sedláčkovu bombu vyrazil Maláč pouze na hůl Mráze a ten pohotově z brankoviště srovnal - 1:1. To však bylo pro první třetinu téměř vše, hokej se poté odehrával mezi modrými čarami a diváky postrašil maximálně Kučírek, který zpoza modré napálil kotouč těsně vedle šumperské klece.

Hned v 1. minutě druhé třetiny vystihl přihrávku Brna Ambruz, nasadil na Nešťáka kličku do bekendu, puk mu však sjel z hole. Na druhé straně pálili hosté, puk Maláč nezachytil, naštěstí střela mířila vedle. Hosté poté přitvrdili, Kalafut dostal dvě minuty za podražení, Tobiášovi pak prošly dva velice tvrdé zákroky, když nejprve narazil na hrazení jednoho z domácích borců, dalšího pak počastoval tvrdým sekem přes hůl. Přesto se vylučovalo, za zdržování hry po vyhození kotouče mimo led šel pykat Habrovec a toho o pár chvil později následoval za katr i Šebek. V ten moment pálil nebezpečně Osina, jeho ránu ale Nešťák přizvedl nad hrazení. Následně se ale urodilo. Kombinaci elitního šumperského útoku zakončil přesnou trefou Martin Ambruz a ačkoliv to kdokoliv tušil, rozhodl zápas.

Hosté tak doplatili na nedisciplinovanost a mohli pykat znovu. To se vstříc Nešťákovi tlačil Fischer, ovšem brněnského gólmana s pukem na holi nepřetlačil. V dalších minutách upadla hra znovu do šedivějšího průměru a obě mužstva "ozdobila" hokej několika nepřestnostmi. Až v 39. minutě předvedli domácí borci z první formace ukázkovou kombinaci, kteoru doslova vyšachovali hostující pětici. U hrazení našel Meluzína Vymazal, kapitán Draků si pak i skrze dvojí bránění prošel před branku, položil si Nešťáka a po objetí brankoviště s jistotou v ruce zvýšil.

Zatímco druhou třetinu ukončila siréna, poslední část hry zahájili hosté zazvoněním na Maláčovo břevno. Puk se však odrazil nad a za branku a tak se pokračovalo poměrně klidně ve hře. Ve 44. minutě se do šance dostal Jakub Drábek, který se fanouškům ukázal v příjemném světle. Z křídelního prostou však neskóroval. O minutu později se zase tlačili do šance hosté, tentokrát byl blízko snížení Špok, odražený kotouč však přes Maláče za čáru nedostal. Následoval nápor Šumperka, do šancí se dostali dva spoluhráči z jedné formace minulých dvou šumperských sezón - Meluzín z kruhů ve vyložené šanci minul, stejně dopadl i Bařica o pár vteřin později. Vrcholem drtivých šedesáti vteřin byla kombinace Drábka s Bruncem, Jakub Drábek v koncovce akce na jeden dotek nezakončil přesně. V 53. minutě si na přihrávku Vymazala najel ofenzivně naladěný Holík, i mistr tesař se ale utnul a šumperskému zadákovi střela vůbec nesedla.

Přesto to byli pořád domácí, kdo v závěru tlačil na soupeřovu obranu. Hosté čelili i útoku Martinky, jeho pokus z 54. minutě lapil Nešťák. Až v 58. minutě zahrozilo před Maláčem, ten neudržel skákající kotouč, který se vynořil z klubka těl bojujících těsně před ním, následnou dorážku však hasit u tyče nemusel - měla totiž namířeno jen do boční konstrukce. V poslední minutě utkání měl ještě gól na holi Ambruz, do prázdné branky při soupeřově power-play netrefil. Podobně dopadla i akce dua Holík - Bařica. Přihrávka obránce na útočníka skončila neúspěchem, Bařica by jinak chvátal už sám na zcela odkrytou branku Brna.

Bojovný zápas měla zakončil ještě přehlídka pěti samostatných nájezdů z obou stran, nakonec se však odjelo plných 8 sérií. Holík ani Šebek v prvních pokusech neuspěli, následně však mezi betony propálil Nešťáka Brunec! Až do čtvrté série se skóre nezměnilo, za domácí nedali Drábek ani Vymazal, v barvách Techniky pak na Maláče nevyzráli Korotvička se Sedláčkem. Až na konci 4. série srovnal Špok. Následně své nájezdy neproměnili Ambruz s Mrázem, v šesté sérii Osina ani Kučírek, v sedmé pak Bařica s Karlíčkem. Tečku za zápasem udělala osmá sada nájezdů - v ní sice Ohnutek ani Zapletal neuspěli, duo Maláč s Nešťákem se ale na červené čáře dohodlo na remíze na nájezdy a utkání zakončilo.