Šumperk nedal Žďáru šanci a na Bouchalkách vyhrál jasně 8:1

Jaroslav Svoboda, sobota 1.2.2020
Po dvou prohrách venku zamířili Draci do Žďáru nad Sázavou. A na půdě celku, který bojuje o postup do playoff, rozehráli koncert, který dirigoval kapitán Petr Gewiese. Jestliže po úvodní třetině byli domácí ještě ve hře, po té druhé už bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Šumperk nakonec navýšil vedení až na konečný výsledek 8:1, pod který se podepsal hned čtyřmi kanadskými body Petr Gewiese. Zadák Draků si připsal branku jak v oslabení, tak i v přesilovce. Draci stvrdili definitivní vítězství v základní části 2. ligy.
37.kolo sobota 1.2.2020
SKLH Žďár nad Sázavou - DRACI PARS ŠUMPERK
1:8
(1:2, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Jícha (Spálovský, Heinrich) - 4. Gewiese, 13. Jaroš (Gewiese, Kabelka), 25. Kofroň (Gewiese, Vachutka), 28. Gewiese (Spratek, Kabelka), 35. Drtil (Pokorný, Scheuter), 39. Vachutka (Jaroš, Sedlák), 45. Jaroš (Sedlák, Milfait), 59. Pokorný (Hroch, Spratek). Rozhodčí: Maťašovský - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 550. Střely na branku: 62:62. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8.
Sláma – Kališ, Kadleček Pleva (C), Spálovský, Koželuh, Doležal – Adam, Medek, Wasserbauer, Prokš, Čermák, Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich, Kovářů, Ferda
Peksa – Řezáč, Kabelka, Haloda, Sedlák, Drtil, Gewiese (C) – Müler, Horký, Spratek, Scheuter, Antonov, Jaroš, Hroch, Milfait, Urban, Kofroň, Vachutka, Pokorný, Krejčiřík

Šumperští hokejisté se po dvou venkovních prohrách potřebovali znovu dostat na vítěznou vlnu a ve Žďáru nad Sázavou jim k tomu chtěla pomoci i početná enkláva příznivců.

Již ve druhé minutě však musel na trestnou lavici Drtil. Jenže zatímco v posledním vzájemném zápase Žďár nad Sázavou nedisciplinovanost Draků trestal, tentokrát přišla pro Plameny během jejich přesilovky studená sprcha. V oslabení se totiž gólově prosadil PETR GEWIESE a kapitán Draků tak nastartoval nejen cestu za vítězstvím svého týmu, ale i svůj bodově velmi vydařený večer. Hned po návratu Drtila z trestné ještě mohli přidat Draci další gól, ale brankář Sláma ještě zatím udržel šance domácích. Přesto se hosté dočkali vedení 2:0. Ve 14. minutě sehrál krásnou přihrávku na Jaroše Gewiese a TADEÁŠ JAROŠ uklidil puk do horního růžku žďárské branky. Vzápětí se vytáhl skvělým zákrokem Peksa, nicméně i on nakonec v první třetině inkasoval. Při dalším oslabení hostů, nicméně posledním v utkání, se z dorážky na brankovišti prosadil LUKÁŠ JÍCHA.

Víc branek však hosté domácím v celém utkání nepovolili. Naopak, ve druhé třetině rozhodli o celém osudu zápasu a Plamenům zasadili čtyřgólový direkt. Ve 25. minutě opět servíroval brankovou přihrávku Gewiese, tentokrát ze situace vytěžil přesný zásah ADAM KOFROŇ. O tři minuty později musel na trestnou lavici domácí Koželuh a za katrem strávil pouhých 29 vteřin. K úvodní brance v oslabení přidal PETR GEWIESE přesný zásah i v přesilovce.

Domácí se i za nepříznivého stavu snažili o korekci výsledku a návrat do osudu zápasu. Jenže nebylo jim přáno, Peksa podporovaný svými spoluhráči byl proti. A tak se znovu radovali hosté. Ve 35. minutě navýšil náskok šumperského celku již na 5:1 obránce TOMÁŠ DRTIL, na jehož trefu navázal o čtyři minuty později jiný odchovanec šumperského hokeje. Nejproduktivnější hráč skupiny Východ DANIEL VACHUTKA využil souhry první formace a přihrávky z Milfaitovy hole.

Třetí třetina pak více než snahu domácích o malý zázrak nabídla spoustu přesilovek ve prospěch Draků. A hned tu první z nich ve 45. minutě využil TADEÁŠ JAROŠ, který zakončoval spolupráci Milfaita se Sedlákem. Další tři početní výhody sice Šumperk nevyužil, ale v již vrcholícím závěru utkání se přece jen Draci ještě dočkali osmé trefy. Po přihrávce Hrocha se prosadil DOMINIK POKORNÝ, který gólem na 8:1 pečetil stav zápasu. Šumperk si tak zajistil vítězství ve skupině a postup do playoff z 1. místa. Naopak Žďár nad Sázavou si značně zkomplikoval šance na postup do playoff.

Martin Janeček (Šumperk): Myslím, že jsme utkání začali v pohybu a i když jsme v oslabení inkasovali na 1:2, tak se v duchu naší převahy celé utkání dohrálo až do konce. Moc děkujeme za neskutečnou podporu fanouškům, vážíme si toho.

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „Z dnešního zápasu mě nejvíce mrzí reakce některých fanoušků k našemu mužstvu. Šumperk je tým složený z profesionálů, kteří mají profesionální smlouvy a hokejem se živí. To proboha někteří fanoušci nevidí tu snahu u našich kluků, jak se rvou o každý kousek ledu, přestože přes den chodí do práce a večer ještě trénují? Pokud to někdo neviděl, tak jsme asi byli každý na jiném zápase.“