Skvěle! Šumperk udolal Vítkovické a ve finále turnaje narazí na obhájce

Martin Schwarz, pátek 11.8.2017
Draci navázali na úspěch proti polské mládeži, předčili i širší výběr Vítkovic. Cestu za druhou výhrou na turnaji O pohár RT TORAX začali razit ve druhé třetině, z přesilovky na 1:1 vyrovnával Tomáš Sedlák. Zkušeného obránce brzy napodobil Zdeněk Novosad, díky jeho zásahu vedl Šumperk po čtyřiceti minutách rozdílem jedné branky. Svěřenci Pavla Hulvy sice o vedení přišli, avšak brzy jim ho vrátil DANIEL VACHUTKA. Draci nakonec udolali Vítkovice 4:2 a v sobotu si s Porubou zahrají o vítězství na turnaji! Ostravané budou obhajovat loňské prvenství.
Turnaj pátek 11.8.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Vítkovice Ridera U23
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 29. Sedlák (Fischer, Vymazal), 35. Novosad (Králík, Šťáva), 46. Vachutka (Vymazal), 58. Ostřanský (Cink) – 27. Raška, 44. Raška (Klus). Rozhodčí: Mikula – Janda L., Chamrád. Vyloučení: 7:4, navíc Sedlák (SUM) 5 minut sekání + 5 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Svoboda – Sedlák, Gewiese, Procházka, Ďurkáč, Řezáč, Mosler, Šťáva – Vachutka, Vymazal, Ostřanský, Králík, Novosad, Fischer, Hroch, Cink, Müller, Lehečka, Skopal
Dolejš – Štěpánek, Brincko, Puzič, Kučera, Kaláb, Klus – Toman, Baláž, Blažko – Klíma, Kuťák, Raška – Dang, Malát, Vilček

Úvod zápasu poznamenala častá vyloučení na obou stranách barikády. Ještě před 10. minutou první třetiny museli na trestnou lavici Tomáš Sedlák a Zdeněk Novosad, za Vítkovice potom Baláž. Ani jeden celek ale početní výhodu v branku neproměnil. Gólmanu Dolejšovi následně vážněji zahrozil aspoň Michal Vymazal, který rozezvučel tyčku ostravského zařízení.

Když Draci před koncem úvodního dějství nepotrestali sekání vítkovického Vilčeka a Toman napálil jen břevno Svobodovy klece, mířily týmy do kabin za bezgólového stavu 0:0. O kousíček více ze hry měli během první části svěřenci Pavla Hulvy, což se ale na výsledku neprojevilo.

Ostravské publikum čekalo na první trefu do počátku 27. minuty. Mladý tým Ridery sice nezužitkoval nabídnutou přesilovku, jenže pak už zvedal ruce nad hlavy. Dominik RAŠKA udeřil z brejkové situace, s klidem zametl kotouč do poloprázdné branky Reného Svobody, nedělal si větší starosti – 0:1. Draci s odpovědí dlouho neotáleli.

Stále ještě v sedmadvacáté minutě rozhodčí odeslali za katr Kučeru, modrolžutí tentokrát početní převahou nepohrdli. Na brankovišti byl ze všech nejpohotovější obránce Tomáš SEDLÁK, jenž chvíli před polovinou základní hrací doby vyrovnal na 1:1. Ještě než zazněla druhá siréna, šel Šumperk dokonce do vedení. Zdeněk NOVOSAD obdržel krásnou přihrávku od Lukáše Králíka, načež Dolejše propálil mezi betony. Před závěrečnou periodou Draci drželi těsný náskok 2:1.

Z poslední třetiny utekly jen tři minuty a na tabuli svítilo vyrovnané skóre. Svůj druhý gól zapsal do statistik Dominik RAŠKA v době, kdy na trestné lavici pobýval Daniel Vachutka – 2:2. Smírný stav ovšem nevydržel dlouho. Právě Daniel VACHUTKA odčinil předešlý prohřešek a Šumperským brzy vrátil pozbyté vedení, Draci byli znovu o píď napřed – 3:2.

Modrožlutí nejenže přestáli dlouhé oslabení při vyloučení Sedláka, zásluhou Milana OSTŘANSKÉHO během početní nevýhody odskočili do dvoubrankového trháku. Draci po výhře 4:2 postoupili do finále turnaje O pohár RT TORAX. V něm narazí na domácí Porubu, která do něj vyrukuje v roli obhájce.