Přestřelka jako z akčního filmu, pro Draky bohužel s nešťastným koncem

Michal Krobot, sobota 8.1.2022
Zápas, který pro Šumperk odstartoval poslední třetinu Chance ligy, se odehrál na ledě ostravské Poruby. Utkání mělo od začátku do konce obrovský náboj a všechny příznivce muselo bavit. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a k vidění bylo hned několik obratů. Ten poslední ale vyzněl lépe pro domácí, kterým se ve středním pásmu šťastně odrazil puk a přesně dvě minuty před koncem vstřelili vítěznou branku. Velice dobrý výkon předvedl dvoubodový kapitán, ale nejlepším mužem na straně Draků byl brankář Vojtěch Mokry.
35.kolo sobota 8.1.2022
HC RT TORAX PORUBA 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK
6:4
(2:2, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. R. Toman (Carter, Bitten), 11. Bitten (Carter, R. Toman), 23. Bitten (Réway, Stloukal), 49. Guman (R. Toman, Szathmáry), 58. Réway (R. Toman, Guman), 60. Szathmáry (Bitten, Husa) – 6. P. Kratochvíl (Pěnčík, D. Kindl), 7. Drtil (Macuh, A. Furch), 25. Kohút (TS), 35. D. Kindl (Žálčík, Březák). Rozhodčí: Cabák, Marek – Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 685. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 6:4
Brízgala (7. Muštukovs) - Szathmáry, Husa, Slavík, Žovinec, Urbanec, Houdek - Stloukal, Vachovec, Hrníčko - Jenyš, Korkiakoski, Gřeš - Guman, Hajný, Réway - Carter, Toman, Bitten.
Mokry - Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák - Kratochvíl, Kindl, Žálčík - Vachutka, Vildumetz, Kohút - Furch, Macuh, Spratek - Antoníček, Šilhavý, Horký.

První minuty zápasu znamenaly velký ofenzivní nápor domácích. Draci možná nečekali ostrý porubský nástup a gólový účet utkání otevřel už ve třetí minutě Radim Toman. Poté se ale hokejisté Toraxu dopustili dvou nedovolených zákroků a Šumperk tvrdě trestal. V první početní výhodě se k puku v předbrankovém prostoru dostal Petr Kratochvíl a nekompromisně zakončil. V druhé přesilové hře zase Macuh našel volného Tomáše Drtila, který bombou z první poslal puk k pravé tyči a už v sedmé minutě vyhnal Brízgalu z brány. V polovině první třetiny využil zmatku před Mokrym Samuel Bitten a střelou pod víko vyrovnal stav utkání.

Prostřední část začala obdobně jako ta první. Ve dvacáté třetí minutě se jedovatou střelou ze zápěstí prosadil kanadský ostrostřelec Samuel Bitten a díky jeho druhé trefě šla Poruba zpět do vedení. Zá pár okamžiků se ale pískalo trestné střílení po faulu na Antoníčka. Toho se ujal nejlepší šumperský exekutor Dávid Kohút, který s ledovým klidem poslal puk za záda Muštukovse. Poté většinu periody dominoval ostravský celek, ale bezchybný brankář Mokry si se vším poradil a ve zbylých případech mu pomohly tyče. Po dvou třetinách měl už dvaatřicet zákroků. Obrovský tlak domácích zlomil pět minut před druhou sirénou Denis Kindl, když po nádherné souhře se Žálčíkem přelil váhy utkání zpět na stranu Draků.

Poslední perioda přinesla vyvrcholení očekávaného dramatu. Z kabin na domácí vyletěli nastartovaní Draci, kteří chtěli navýšit své vedení a definitivně zlomit duel na svou stranu. Ve čtyřiačtyřicáté minutě ale místo gólu Draků vystavil Mokry zákrok večera, když zastavil pumelici Jenyše. Následně předvedl kličkovanou Kindl, ale finální přihrávku nikdo nedokázal zamést do brány. Poté přišla vyrovnávací trefa z hole Tomáše Gumana a Poruba si mohla oddechnout. Na chvíli probíhala v RT Torax aréně vyrovnaná partie, ale přesně dvě minuty před koncem získal ve středním pásmu puk Martin Réway, který vyjel sám na Mokryho a poslal mu puk mezi betony. Mužstvo Martina Janečka ještě zkoušelo zatlačit při hře bez brankáře, ale toho využil Šimon Szathmáry a upravil stav zápasu na konečných šest čtyři.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): „Dnes jsme de facto hráli o šest bodů. A zkraje to vypadalo dobře. Potom jsme ale hráli dvě oslabení, dostali jsme góly a bylo to všelijaké, vyrovnaná hra. Soupeřův gólman chytal výborně, dlouho jsme na něj nemohli najít recept. Ve třetí třetině jsme ale nakonec byli odměněni za snahu a vyhráli jsme.“

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Na zápas jsme se těšili, byli jsme odhodlaní. Nicméně jsme začali ospale a po první třetině jsme museli na mužstvo zatlačit. Myslím, že od druhé části jsme se ale rozjeli a byli jsme rovnocenným soupeřem Poruby, která excelovala v přesilovkách. Tam nám to létalo, myslím, že jsme to tak tak ustáli. Nicméně jsme zápas otočili a jen kvůli chybičce to Poruba otočila zpět a odskočila nám. Gól v power play, to se samozřejmě stane, to je vabank. Při pátém porubském gólu to ale byla naše hloupost, nezodpovědnost v obraně. Ale tak se hokej hraje, je to hra chyb, musíme se z nich poučit.“