Počtvrté výhra! Draci nasázeli Havířovu 6 branek

Luboš Heider, David Motloch, David Motloch, úterý 17.8.2010
Š u m p e r k - Sympatický výkon podali šumperští Draci ve svém druhém zápase proti Havířovu. Po prvním utkání, které bylo mnohem vyrovnanější předvedli divákům ve Frýdku-Místku celkem šest branek! Výborně se opět předvedl Adam Červenka, jehož dvě branky výrazně přispěly k potopě svého bývalého týmu. Jakub Hulva o sobě v přípravě také dává vědět. Proti AZetu zaznamenal 3 body v zápase. Hosté se ve 47.minutě zasloužili alespoň o čestný úspěch, kdy Peksa jedinkrát v zápase kapituloval.
příp. úterý 17.8.2010
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
1:6
(0:2, 0:2, 1:2)
47. Klimša (Najdek) - 6. Tesařík (Hulva), 9. Matějka (Sedlák, Hulva), 27. Hulva, 35. Červenka, 57. Červenka (Haas, Velecký), 60. Malý (Matějka, Skoumal) Rozhodčí:. Smeták st. - Smeták ml., Patrman Vyloučení:. 4:1 Využití:. 0:1 V oslabení:. 0:0 Diváci:. 86
Daneček (Vrba) - Balčík, Zientek, Krisl, Machálek, Vydra, Jurčík, Kopel, Krause, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Pavlas, Sztefek, Mráz, Pechanec, Miczek
Peksa (Boška) - Holík, Novotný, Tesařík, Drtil, Sedlák, Ondráček, Drábek - Haas, Velecký, Červenka - Matějka, Hulva, Brunec - Novosad, Meluzín, Měrka - Malý, Peška, Fischer - Skoumal

Utkání, ve kterém nehrálo ani jedno mužstvo před svým domácím publikem, bylo ze začátku vyrovnanou partií. Po vyloučení hostujícího Holíka a domácího juniora Pechance, se hra razantně změnila. Vše odstartovala branka exhavířovského Tesaříka, kterému namazal další bývalý hráč Jakub Hulva. Po této brance dominoval na ledě šumperský drak. Úvodní branka nalomila domácí natolik, že po krátké pauze kapituloval Havířov podruhé. Povedenou akci hostí režírovala dvojice Hulva-Sedlák, za které pálil placatou gumu do svatyně Jan Matějka. Když pár slibných šancí, které s trochou štěstí mohly skončit gólem se Havířov neprosadil, po úvodní třetině šel Salith do kabin za klidného stavu 2:0.

Hned ze začátku druhého dějství navázal na špatnou hru domácích svým vyloučením Zientek. Šumperk při přesilové hře nic zajímavého nepředvedl a toto ubráněné oslabení dodalo rázem Havířovu mnoho energie. Fanoušci Azetu už vstávali ze sedaček, jenže museli jen bezmocně koukat, jak na jejich hráče zývá prázdná klec, kterou ovšem nedokázal trefit. Nedáš, dostaneš, otřepaná fráze při dnešním zápase opět platila, a tak na rozdíl 3 branek zvyšoval Jakub Hulva, když si jeho střelu mezi betony nechal projít Daneček. A když svou frustraci projevil zákrokem holí na 5 minut + do konce utkání havířovský Balčík, vypadalo to s domácími velice špatně. Do kalíšku frustrace a hořkosti pak s chutí přisypal další havířovský ex Adam Červenka. I díky pár skvělým zákrokům domácího Danečka zůstalo skóre už beze změny.

Šumperk už ve své podstatě dohrával v poklidu zápas, a tak byla třetí třetina z celého zápasu ta nejvyrovnanější. Rozdíl byl ale vidět v disciplinovanosti, Havířov nedokázal udržet nervy na uzdě, toto tvrzení potvrdil vyloučený Pechanec. Přesilovky dnes ale nebyly silnou stránkou ani jednoho mužstva. Po skončení trestu se, ale AZet přeci jen dočkal, po ose Najdek-Klimša si puk našel zkulinku, za bezchybným Peksou. Zápas mohl mít dramatickou koncovku, to by ale musela střela Havířova skončit v bráně a ne na horní tyčce. Draci si už pohotově hlídali konec zápasu, ve kterém ještě ztvrdilo vítězství hostů pátou brankou trio Červenka-Haas-Velecký, prvně jmenovaný se prosadil. Třešničkou na dortu za povedeným zápasem Šumperka pak byla šestá gólovka z čepele Tomáše Malého. Utkání tak skončilo výsledkem 1:6, když výhru hostů režírovali výhradně exhavířovští hráči.