Neúspěšný restart, Draci si vezou ze Sokolova vysokou prohru

Kateřina Glogarová, Michal Krobot, úterý 1.12.2020
Po dlouhé pauze se Draci vrátili zpět do zápasového kolotoče. Na ledě vzdáleného Sokolova ale nezačali dobře. Úvod zápasu patřil Baníku, který se již ve třetí minutě ujal vedení. Nádhernou individuální akcí pak sice dokázal srovnat na 1:1 Jan Milfait. To bylo ale ze strany Šumperka vše. Domácí se ještě před první sirénou vrátili zpět do vedení. Ve druhé třetině padaly branky jen za záda Marka Peksy. Po trefě Vildumetze a Šika svítilo skóre zápasu na světelné tabuli 4:1. V poslední části hry přidali sokolovští hráči další čtyři branky a svěřenci Martina Sobotky si tak domů vezou vysokou prohru 8:1. Šanci na reparát mají Draci hned ve čtvrtek, kdy zajíždí na led Kolína.
7.kolo úterý 1.12.2020
HC Baník Sokolov - DRACI PARS ŠUMPERK
8:1
(2:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Švec (Rulík, Tůma), 18. Šik (Gut, Kadlec), 23. Vildumetz (Osmík, Zeman), 34. Šik (Kadlec, Gut), 43. Osmík (Kropáček, Vildumetz), 48. Sýkora (Kadlec, Kverka), 49. Kropáček (Osmík, Klejna), 53. Gut (Konečný) – 9. Milfait (Spratek, Kratochvíl). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Štofa, Horažďovský. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
Cichoň – Pohl, Houdek, Rulík, Zeman, Klejna, Kadeřávek, Sýkora – Konečný, Kverka, Prymula – Šik, Gut, Kadlec – Tůma, Rohan, Švec – Osmík, Vildumetz, Kropáček.
Peksa (49. Altrichter) – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Weintritt, Dosek, Ševčík, Věntus – Kratochvíl, Milfait, Jaroš – Kučera, Baláž, Krejčiřík – Krč, T. Král, Spratek – Danielčák, Hroch, Blaško.

Do úvodu zápasu vletěli hokejisté Sokolova s velkou vervou. V podstatě hned po několika sekundách měl na hokejce první velkou šanci Prymula, tuhle situaci však vyřešil Marek Peksa rychlým přesunem v brankovišti. O dvě minuty později už šumperský gólman musel poprvé kapitulovat. Střelu od modré čáry vyrazil před sebe a clonící Marek Švec jen zametl puk do brány. V osmé minutě se nádhernou individuální akcí blýskl Jan Milfait, který projel s pukem na holi všechna pásma a bekhendovým blafákem srovnal skóre. Tři minuty před koncem třetiny střelou ze zápěstí zvýšil na 2:1 Otakar Šik. Do kabin se tak po velice vyrovnané třetině šlo za stavu dva jedna pro domácí.

Druhou periodu začali domácí opět velmi dobře. Necelé tři minuty po začátku ujel Tomáš Vildumetz po pravém křídle do rychlého úniku. Jeho střelu Marek Peksa zneškodnil, ovšem po dorážce ze skoro nulového úhlu se šumperský gólman mohl pod maskou začervenat. Ve třicáté čtvrté minutě Otakar Šik využil přesilovou hru. Marek Kadlec dostal puk na vrchol pravého kruhu a prudkou nahrávkou našel právě Šika, který stečoval kotouč do šumperské svatyně. Druhá třetina už nebyla zdaleka tak vyrovnaná jako ta první a Baník si zaslouženě utrhl tříbrankové vedení.

Poslední část začala opět podle předešlého scénáře. Šumperk po několika málo minutách opět inkasoval. Pohotovou střelou z předbrankového prostoru zvyšoval Martin Osmík. Několik okamžiků na to David Sýkora bekhendem vymetl šibenici. Baník vedl o pět branek. Ve čtyřicáté deváté minutě Marek Peksa zaváhal při zpracování puku a Baník opět trestal. Následovalo střídání brankařů. Do hry se dostal Martin Altrichter. Devět minut před koncem zápasu dostali Draci přesilovou hru. Namísto ohrožení domácího Cichoně, naopak čelil nebezpečí Šumperský celek. Ve vlastním oslabení si to k Altrichterovi namířil Michal Gut a forhendovou kličkou zpečetil dominanci Sokolova trefou na 8:1.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Přijde mi to, že po tom volnu a čtrnáctidenní přípravě jsme opět na začátku. Dělali jsme ty stejné chyby jako v přátelácích na začátku sezóny. Nebyli jsme si schopni dát puk do hokejky, povést ho, prohrávali jsme osobní souboje. Taky jsme ztráceli hromadu puků na modrých čárách i ve středním pásmu. Soupeř toho využíval a dával góly. Pokud si rychle neuvědomíme, že tohle dělat nemůžeme, tak nic lepšího nenastane. Podle mě byl dnešní zápas nejslabším z naší strany, který jsme doposud v Chance lize odehráli. Možná je dobře, že jsme dostali facku takhle rychle. Kluci se rozkoukali dostali osmičku, uvědomí si to a začnou šlapat zase jinak. Teď si s nimi musím popovídat, ukázat si co a jak…. Čeká nás Kolín... Ten zápas se Sokolovem musíme hodit za hlavu, ale hlavně se z něj poučit!