Nedáš, dostaneš! Šumperk ukázal excelentní produktivitu a porazil Stadion

Michal Krobot, sobota 15.1.2022
Draci v rámci 37. Chance ligového kola zavítali na led Stadionu Vrchlabí. Šumperk nebyl v zápase aktivnějším týmem, ale o to víc si vážil poskytnutých příležitostí. Domácí hokejisté ve většině času utkání tlačili a Mokry musel být v permanentním pozoru. Když už se ale svěřenci Martina Janečka dostali k šanci, trestali. Po základní hrací době v DD Elektromont aréně nebylo vítěze a na řadu přišlo prodloužení. V tom si hráči Stadionu možná ani nesáhli na kotouč, protože Denis Kindl krásným sólem rozhodl už po minutě hry. Draci vezou z Vrchlabí důležité body!
37.kolo sobota 15.1.2022
HC Vrchlabí - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4p
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Hecl (T. Kaut, Rohlík), 25. Nedbal (Hecl, O. Rohlík), 47. Matýs (Heřman, Chrtek) – 12. P. Kratochvíl (D. Kindl, Vildumetz), 27. Šilhavý (Drtil, Antoníček), 43. Březák (Žálčík, Kratochvíl), 62. D. Kindl (Drtil, Žálčík). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 641. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Klouček – Linhart, T. Kynčl, Kajínek, T. Jelínek, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman – Koffer, T. Kaut, Mrňa – Matýs, P. Urban, M. Machač – Kusý, O. Rohlík, Hecl.
Mokry – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák – P. Kratochvíl, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Šilhavý, Scheuter – J. Horký.

Začátek zápasu se nesl v duchu dominance domácích. Draci šli v prvních minutách dvakrát v řadě do oslabení a hráči Vrchlabí tak měli spoustu prostoru dostat se do pohody. První branku utkání obstaral po prvotřídním sklepnutí nastřeleného puku do prázdné brány Marek Hecl. Stadion využil úvodní tlak, a i v dalším pokračování na Mokryho střílel jeden puk za druhým. Poté byl ale odpískán faul na Vildumetze a šumperská přesilovka ukázala svou efektivitu. Petr Kratochvíl stál připravený před vrchlabskou brankou a po nahrávce Kindla přidal nádherný gól ze slotu. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu, i přestože na Mokryho mířilo devatenáct střel a na jeho soka pouze čtyři.

Prostřední část měla obdobný průběh jako ta první. Vrchlabí vletělo na led v obrovském nasazení a hned z počátku třetiny získalo dvojnásobnou přesilovou hru, která měla délku téměř celých dvou minut. Domácí hokejisté posilnění o extraligovou pomoc z Pardubic si poměrně rychle poradili a po střele Karla Nedbala se tamní hlediště radovalo. Úsměv na tváři ale Stadionu nezůstal dlouho, protože okamžitě po nástupu na led z trestné lavice se z ohromně ostrého úhlu prosadil Vojtěch Šilhavý a Klouček se pod maskou mohl jen červenat. V závěru periody se ale šumperští dopustili další série přestupků a ocitli se opět ve třech.

Třetí třetinu začali domácí ve dvojnásobné přesile. Tu ovšem nedokázali zužitkovat a Draci ji s přehledem ubránili. Poté opět udeřili. Od modré čáry vypálil ve třiačtyřicáté minutě Jakub Březák, jehož střela se otřela od bránícího hráče a doplachtila za záda překvapeného Kloučka. Stadion ale nečekal s odpovědí dlouho a za pár minut vyrovnal z hole Ondřeje Matýse. Po základní hrací době nebylo o vítězi rozhodnuto a muselo přijít prodloužení. Při hře tři na tři ukázali své schopnosti letci z elitní formace. Po minutě hry se na puk dostal Denis Kindl, který další výstavní kličkovanou přelil váhy zápasu na stranu Parsu.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Věděli jsme, že Vrchlabí bude dneska našlapané. Byli jsme připraveni na to, že domácí mužstvo doplní hráči Pardubic. Naším cílem bylo ustát začátek a hrát dobře střední pásmo, nikde soupeře nepouštět a být urputní v obraně. To se nám v první třetině povedlo. Ve druhé třetině jsme ale přestali hrát to, co jsme si řekli a myslím si, že chvíli jsme si nezasloužili ani jeden bod. Nicméně od třetí třetiny jsme opět předvedli týmový výkon, který byl podtržen excelentním výkonem v prodloužení. Dva body mají pro nás dnes cenu zlata a za to jsme neskutečně rádi.“

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): „Mně se zápas hodnotí výrazně hůře, protože pro nás je to obrovská ztráta. Do utkání jsme samozřejmě šli s pokorou, ale chtěli jsme tři body. Myslím si, že po té herní stránce jsme si je svým způsobem zasloužili. Na druhou stranu hokej se hraje na góly a pokud my si neuvědomíme, že musíme chodit do předbrankového prostoru a musíme být důrazní, tak se ta naše produktivita zkrátka nezlepší ani s klukama, kteří přijedou z Pardubic. Za zlomový moment utkání považuji hloupý gól na 2:2, to nás trošku zamrazilo. My jsme samozřejmě stále chtěli ten třetí bod, stáhli jsme hru na tři lajny, ale nepovedlo se. V prodloužení už byl soupeř lepší, takže zaslouženě získal druhý bod.“