Každá série jednou končí! Draci prolomili trápení vysokou výhrou

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, sobota 4.12.2021
Dlouhých pět zápasů šumperští hokejisté čekali na výsledek s vítězným koncem. V rámci 26. kola CHANCE ligy Draci přivítali HC Slovan Ústí nad Labem, který ve velmi atraktivním duelu dokázali porazit o čtyři branky a získat tak další důležité body do tabulky. Zápas byl už od počátečních minut v obrovském tempu a nasazení, ale rozhodující byla nakonec až třetí třetina. Poslední periodu totiž domácí ovládli poměrem tři nula a definitivně zlomili odpor soupeře. Třemi body se v utkání blýsknul Petr Kratochvíl.
26.kolo sobota 4.12.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
6:2
(1:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Hrachovský (Vildumetz, Žálčík), 28. Březák (Macuh, Vachutka), 36. Březák (Kohút, P. Kratochvíl), 46. Vildumetz (P. Kratochvíl, D. Kindl), 50. A. Furch (L. Rutar, Spratek), 57. P. Kratochvíl (D. Kindl, Drtil) – 24. Ondřej Bláha (Trefný, Grim), 33. Ondřej Bláha (Bernat, Grim). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 823. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.
M. Holík – Pěnčík, Drtil, Hamrlík, Hrachovský, L. Rutar, Březák, Dajčar – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, Scheuter, J. Horký.
Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož, E. Mareš, L. Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Adam Raška I, D. Tůma – Grim, Ondřej Bláha, J. Žolobov – Bernat, T. Čermák, Martin Bláha.

26. kolo Chance ligy nabídlo přímý souboj o 11. místo mezi týmy DRACI PARS ŠUMPERK a HC Slovan Ústí nad Labem. Utkání odstartovalo lépe domácí mužstvo. Hned první větší tlak před bránou hostů vyústil v gól. Tomáš Vildumetz našel na modré čáře volného Ondřeje Hrachovského, který nic nevymýšlel a Petra Hamalčíka překonal ránou z první k jeho pravé tyči. Tentýž hráč mohl znovu skórovat během 8. minuty, jeho střela však orazítkovala pouze tyč. Na druhé straně si hráči Ústí také vytvořili několik šancí, k úspěšnému zakončení jim ale chyběl důraz a přesnost. Draci nasadili laťku vysoko. Slovan jejich tempu kolikrát nestačil, a tak si hosté pomohli nedovoleným zákrokem. Nicméně šumperští hokejisté jejich nedisciplinovanost nedokázali potrestat. Do kabin se nakonec odcházelo za stavu 1:0 pro domácí Šumperk.

Do druhé dvacetiminutovky vstupovali Draci v početní výhodě, která však netrvala moc dlouho. Dvouminutový trest padl i na straně Šumperka. Tomáš Drtil si šel odpočinout na trestnou lavici za hákování. Následovala zkrácená přesilová hra hostujícího celku, ani ta ale netrvala dlouho, protože ústecký kapitán Michal Trávníček vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl. Po návratu Drtila z trestné lavice měli Draci také zkrácenou početní výhodu, jenomže hostující Ondřej Bláha se dostal do samostatného úniku, kde byl faulován šumperským hráčem. Signalizovaný trest však nakonec nebyl udělen, protože Ondřej Bláha dokázal obelstít domácího brankáře Martina Holíka a dostal puk za jeho záda. A rázem bylo srovnáno. Ve 28. minutě vrátil vedení na stranu Šumperka sváteční střelec Jakub Březák. Rok Macuh našel Březáka nádhernou přihrávkou a šumperský obránce nedal Hamalčíkovi sebemenší šanci zasáhnout. Slovan na druhou branku Šumperka zareagoval poměrně rychle. Ve 33. minutě znovu srovnal skóre zápasu Ondřej Bláha, jenž poslal kotouč nad Holíkovu vyrážečku. Opětovné vyrovnání ústeckého týmu se domácím moc nezamlouvalo, a tak si ve 36. minutě vzali vedení zpátky. Dnešní zápas byl jednoznačně Jakuba Březáka, který se po hodně dlouhé době prosadil, a to hned dvakrát. Tentokrát vyslal střelu po parádní křižné přihrávce Kohúta, kterou ještě nešťastně tečoval jeden z hostujících hráčů. Druhé dějství bohaté na branky se stalo minulostí a do závěrečné části zamířili Draci opět s jednobrankovým náskokem.

V úvodních minutách třetí třetiny si Ústí znovu zahrálo přesilovou hru, ta ale vyrovnání nepřinesla. Disciplína dělala problém i hostům. Šumperk ale narozdíl od Ústí tuto početní výhodu během několika vteřin zužitkoval. Střelu Kindla vyrazil Hamalčík před sebe přímo na hůl Kratochvíla. Kratochvíl ještě rychle posunul kotouč na Tomáše Vildumetze, který měl před sebou odkrytou bránu a nekompromisně zavěsil. Ústečtí hokejisté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale marně. V 50. minutě zvyšoval Šumperk na 5:2 zásluhou Aleše Furcha. Závěr utkání si Draci už s přehledem pohlídali a poslední úder soupeři zasadil Petr Kratochvíl v 57. minutě. Draci tak zvládli veledůležitý souboj a uhájili před Ústím jedenáctou pozici.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Pro nás to bylo mentálně neskutečně těžké utkání. Připravovali jsme se na něj poctivě, protože právě dnešním zápasem nám začala taková série pravdy. Věděli jsme, že je potřeba odstartovat co nejlepším výsledkem a hlavně třemi body. To se nám povedlo a my si toho neskutečně vážíme. Tak jak říká kolega, myslím si, že ten zápas byl dvě třetiny vyrovnaný. My víme jaké jsou přednosti Ústí a to je jednoznačně trpělivá hra. Pokud s nimi někdo začne bláznit, tak z toho umí odskakovat do brejků a z dobrých přesilovek a brejků umí skórovat. My jsme se toho snažili vyvarovat a stejně se nám to chvilku nepovedlo. Soupeř s námi držel dvě třetiny víc než krok. Myslím si, že byl víc než zdatný a trpělivý. Pak jsme odskočili na 4:2. Tato branka možná trošku soupeře zlomila a následně jsme si to už s přehledem pohlídali."

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „My jsme dvě třetiny drželi vyrovnaný zápas, i když domácí možná měli trošku navrch. Hráli jsme docela dobře a co rozhodlo? Asi naše nedisciplinovanost. Měli jsme moc vyloučených hráčů a věděli jsme, že je Šumperk v přesilovkách dobrý. Dvě třetiny jsme se tak nějak drželi, ale v té třetí třetině jsme tam dostali dva góly hned po sobě a od té doby Šumperk už na ledě dominoval. Výsledek 6:2 vypadá pro nás trochu krutě, ale tak Šumperk byl prostě lepší."