I těsná výhra se počítá, Draci porazili Kopřivnici 3:2

Jaroslav Svoboda, středa 11.12.2019
Další vítězství v letošní sezóně vybojovali šumperští hokejisté. V domácím prostředí porazili celek Kopřivnice, která sice vstřelila úvodní i poslední gól zápasu, ale to nestačilo. Draci v rychlém sledu dokázali v úvodní třetině překonat Petra Hromadu hned třikrát a nakonec se radovali z těsné výhry. Jednu z branek domácího celku vstřelil i Adam Kofroň, syn kopřivnického trenéra. Vzhledem k prohře Havlíčkova Brodu v Hodoníně se náskok na čele zvýšil již na 15 bodů. V sobotu pak čeká šumperské Draky na vlastním ledě právě Hodonín.
25.kolo středa 11.12.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
3:2
(3:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kofroň (Hroch), 10. Milfait (Vachutka, Řezáč), 13. Pokorný (Milfait, Jaroš) - 9. M. Mach (F. Fojtík), 22. T. Fojtík (Imrich). Rozhodčí: Vaněk - Šimčík, Bubela. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1053. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Peksa - Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Hroch - Krejčiřík, Scheuter, Pokorný - Horký, Müller, Haluza - Antonov
Hromada - T. Fojtík, Bail, Krzak, Imrich, Štěpánek, Stříž - Pěnčík, Hrubý, F. Fojtík, Gola, Daron, Bochnak, Sluštík, Suchý, M. Mach, J. Mach

Že nepůjde proti Kopřivnici o snadný zápas bylo zřejmé už z bilance soupeře na půdě soupeřů. A tu potvrdili hosté i v Šumperku.

Draci přitom hned v úvodu zápasu hráli přesilovou hru, ale vystřelili během ní pouze jedinkrát, a to spíše propagačně. První vážnější ohrožení jedné z branek přišlo v 9. minutě. Nenápadně nahozený kotouč ze středního pásma se po dopadu odrazil z hrany přímo před MATĚJE MACHA, jehož pokus sice Peksa zasáhl chrániči, ale puk se pomalu doklouzal až za brankovou čáru. A hosté rázem vedli.

Nikoliv však na dlouho. Naopak, vedoucí branka pořádně podráždila šumperské hráče, v tom dobrém slova smyslu. A již v 10. minutě bylo vyrovnáno. Po chybě hostů na modré se dostal do brejku Daniel Hroch, který na levém křídle měl k dispozici ADAMA KOFRONĚ. Syn kopřivnického trenéra zkrotil kotouč a poté jej technickým zakončením trefil do horního růžku Hromadovy branky. A o 25 vteřin později již Šumperk vedl, když po Vachutkově přihrávce trefil přesně JAN MILFAIT.

Následně mohl srovnat hostující kapitán Jakub Mach, ale skvěle ho vychytal Peksa. A tak přišel další úder Draků. Šumperk v signalizované výhodě sehrál rychlou kombinaci a DOMINIK POKORNÝ zakončoval přesně.

Další gólostroj se nekonal. Hromada poté vychytal Řezáče, ještě jednou se skvělým zákrok blýskl i Peksa. Ten si však vybral pořádný kopec smůly ve druhé třetině. Z obranného pásma vyhodil o mantinel TOMÁŠ FOJTÍK a když Peksa spatřil, že za obranu míří jeden z hostujících hráčů, vydal se za pukem. Ten však šumperskému brankáři přeskočil hůl a pak se jen pomalu došoural do sítě. Ve 28. minutě pak hosté měli obrovskou šanci srovnat. Draci při vlastní přesilovce chybovali a Sluštík byl v samostatném úniku faulovaný Kabelkou. Sudí nařídil trestné střílení, které sám postižený Sluštík zahrál parádně, zakončoval již do prázdné branky, ale fantasticky se ještě rukavicí po puku ohnal Peksa a vedení zachránil!

Tento zákrok se nakonec ukázal pro další vývoj zápasu jako klíčový. Domácí, kteří druhou třetinu přece jen nesehráli příliš dobře, vstoupili do třetí třetiny lépe. A přece jen byli nebezpečnější. Jenže Vachutka ve výborné pozici minul a smůla se na čepel lepila i dalším hráčům. Stále častěji však hlavně drželi domácí hru co nejdál od své branky a nakonec pak i přes krátkou powerplay soupeře udrželi vedení a připsali si vítězství 3:2.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Dnešní vítězství bylo hodně ubojované. Ovlivnily jej dva smolné góly, které jsme dostali. Po tom prvním jsme se ale dostali do vedení, dokázali jsme odpovědět. Hlavně se mi ale nelíbila druhá třetina, kdy jsme inkasovali druhý velmi smolný gól. V takový moment musíme být seběvědomí, držet se své hry. My ale přestali hrát. Ve třetí třetině už jsme hráli velmi dobře, byli jsme hodně na kotouči, dostávali se do šanci. Chybělo tomu jen chození více před branku, brankář Hromada hodně kotoučů a střel viděl. Pozitivní bylo, že si opravdu hráči vzali k srdci, že nechceme bránit vedení 3:2, ale že chceme hrát náš hokej.