I přes úspěšný start Draci prohráli, Mokry skončil v nemocnici

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, sobota 27.11.2021
Šumperští hokejisté si po 24. CHANCE ligovém kole nepřipíšou žádný bod do tabulky. Slibně rozehraný zápas soupeř ze Sokolova dokázal zvrátit. Zlomový moment možná nastal už v 15. minutě, kdy po ostrém nájezdu musela ledovou plochu opustit jednička Šumperka Vojtěch Mokry, který nakonec skončil v nemocnici, pravděpodobně s otřesem mozku. Po obratu skóre měli domácí zajímavé gólové příležitosti, bohužel se Drakům ani za mohutné podpory fanoušků nepodařilo vyrovnat a mužstvo ze Sokolova tak odjelo se všemi body.
24.kolo sobota 27.11.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Baník Sokolov
3:5
(2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Pěnčík (Drtil, Antoníček), 6. Žálčík (D. Kindl, Drtil), 59. Vachutka (Spratek, Macuh) – 18. Kuťák (Kverka, Kružík), 24. Weinhold (Kverka, Kuťák), 37. Tomi (Pořízek), 52. Kuťák (Kverka, Kružík), 57. T. Rohan (Šmerha). Rozhodčí: Cabák, Nikola – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 900. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.
Mokry (15. R. Běhula) – Pěnčík, Drtil, Dudycha, Březák, Dajčar, Hrachovský – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, L. Rutar, Scheuter – J. Horký.
Cichoň – J. Novák, Klejna, Weinhold, A. Rulík, D. Zeman, Vodička, Mrowiec – Tomi, Jiskra, Jurčík – Kružík, Kverka, Kuťák – Šmerha, T. Rohan, Pořízek – M. Sloboda, Hašek, Šik.

Šumperští hokejisté se dnes před začátkem utkání dozvěděli verdikt stížnosti na výkon rozhodčích v zápase s Horáckou Slavií Třebíč. Podle oficiálního stanoviska komise rozhodčích neměla být branka třebíčského útočníka Ladislava Bittnera uznána. Hra měla být přerušena a mělo dojít k vyloučení šumperského hráče za menší trest držení. Body to šumperskému mužstvu sice nevrátí, ale aspoň je potvrzené, že stížnost byla podána oprávněně.

Draci i přes prohru v samostatných nájezdech podali v Třebíči skvělý výkon a na něj chtěli navázat i v dnešním souboji se čtvrtým Sokolovem. A do utkání vstoupili parádně. Ve 4. minutě spálil obrovskou šanci Petr Antoníček, který se dostal do samostatného úniku, ale hostujícího gólmana nedokázal překonat. Jenomže hned v zápětí se Šumperk přece jenom radoval. O dvaadvacet vteřin později se k puku dostal šumperský obránce Martin Pěnčík, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Následně se do dobré pozice dostal hostující Jan Novák. Jeho střelu pak zkoušel ještě dorážet Marek Sloboda, ale Vojtěch Mokry byl připraven. V 6. minutě si nedovoleně počínal hráč Sokolova, Draci si tak zahráli první přesilovou hru. A tato početní výhoda byla bleskurychle využita. Po parádní kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal šumperský snajpr Lukáš Žálčík, který nic nevymýšlel a ránou z první rozvlnil hostující síť. Draci si posléze vytvořili několik slibných šancí, náskok ale zvýšit nedokázali. Na druhé straně mohl snížit stav utkání sokolovský Tomáš Šmerha, ale trefil pouze tyč. Tentýž hráč pak najel do šumperského gólmana, který zůstal ležet v brankovišti. Po prvotním ošetření nakonec otřesený Vojtěch Mokry odjel do kabin, kde byl předán do péče lékařů. Dnešní zápas tak pro šumperskou jedničku skončil, v bráně ho tedy vystřídal Richard Běhula. A hned první střela byla pro nováčka v šumperském dresu trochu nešťastná. O první branku Sokolova se postaral bývalý hráč Šumperka Filip Kuťák. První třetina nakonec skončila v poměru 2:1 pro šumperské Draky.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra na obou stranách trochu více přitvrdila. Ve 23. minutě došlo k vzájemnému vyloučení šumperského Aleše Furcha a sokolovského Adama Rulíka za hrubost. Hra ve čtyřech více vyhovovala Sokolovu, který vytvořil obrovský tlak a Richard Běhula musel předvést několik reflexivních zákroků. Ve 24. minutě srovnal stav utkání na 2:2 hostující obránce Martin Weinhold, který střelou z mezikruží nedal sebemenší šanci šumperskému brankáři. Ve 29. minutě se do obrovské šance na straně Šumperka dostal Petr Kratochvíl a na straně Sokolova Vojtěch Tomi. Ani jeden ale nezakončil přesně. Další branka padla až ve 37. minutě, kdy obrat Baníku dokonal útočník první formace, Vojtěch Tomi. Do kabin se po druhé periodě odjíždělo za stavu 2:3 pro hosty.

Šumperské hokejisty zranění spoluhráče nejspíše hodně zasáhlo, stále však měli dvacet minut na vyrovnání případně otočení skóre. V úvodních minutách posledního dějství jsme byly svědky několika slibných šancí, avšak neproměněných. Ve 47. minutě měl na holi gól Lukáš Žálčík, ale minul. Draci se snažili skórovat seč jim síly stačily, ale vždy tomu chybělo přesné zakončení. I přes velkou aktivitu domácího celku, to byli hosté, kteří udeřili. Na 4:2 zvyšoval dnešní dvoubrankový střelec Filip Kuťák, jenž dostal parádní přihrávku od Jaromíra Kverky a nádhernou střelou z příklepu dostal puk za záda Richarda Běhuly. Svěřenci Martina Janečka to necelé čtyři minuty před koncem zkoušeli v šesti hráčích v poli, jenomže po chybě jednoho z šumperských útočníků se k puku dostal Tomáš Rohan, který trefil odkrytou klec a definitivně tak rozhodl o vítězství Baníku. Šumperský celek v 59. minutě už jen korigoval skóre na 3:5 zásluhou Daniela Vachutky. Hostující Sokolov si tak dnes připsal již sedmé vítězství v řadě, Draci pak naopak čtvrtou porážku v řadě.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že jsme dneska neodehráli špatný zápas. Samozřejmě výsledek hovoří o opaku, ale my jsme tam měli spoustu dobrých pasáží. Vyzdvihl bych speciální týmy, protože jsme hráli výborně v oslabení i v přesilovkách, kde jsme dali dvě branky. Nicméně dnes jsme si prohráli zápas v situacích pět na pět, což mě mrzí. Měli jsme dobrý pohyb, ale prostě děláme ve hře hloupé chyby viz gól na 2:3, kdy jsme špatně vystřídali a soupeř nám pak dal branku z brejku jeden na nikoho. Pak dali hosté přímo exkluzivní branku na 4:2 a myslím si, že si to potom už pohlídali. Ačkoliv jsme škrábali až do konce a doopravdy jsme se snažili s tím zápasem do posledních vteřin něco udělat, tak zkušenost a kvalita mužstva soupeře nám nic nedovolila. Hosté si tak zaslouženě odváží tři body. Co se týče Vojty, má otřes mozku a zůstal v nemocnici na pozorování. Tak uvidíme, ale doufám že bude v pořádku. Je to naše jednička, náš stěžejní hráč.“

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého. Šumperk hraje velice dobře, organizovaně a má propracovaný systém. Měli jsme nějaký plán, který nám bohužel nevyšel. Dostali jsme dva góly a rázem jsme 2:0 prohrávali. Pak jsme se do zápasu dostali tím gólem na 2:1. Po první třetině jsme si něco řekli a něco jsme změnili. Chtěl bych poděkovat klukům, že ty dvě třetiny zvládli výborně. Listopad jsme vlastně zakončili bez porážky, což je vynikající a ještě jednou velký dík celému týmu.“