I podruhé v sezóně dokázali doma Draci porazit Havlíčkův Brod jasně 6:1

Jaroslav Svoboda, sobota 11.1.2020
Šumperští hokejisté předvedli výborný výkon a před téměř 1500 diváky přehráli Havlíčkův Brod jasně 6:1. V drtivé většině zápasu byli svěřenci Martina Janečka lepším týmem, hýřili pohybem i myšlenkou. A když se k tomu přidal výborný Marek Peksa v brance, utkání skončilo jednoznačným vítězstvím. Na čele tabulky tak mají šumperští hokejisté již náskok 20 bodů. Potěšující je i fakt, že na šesti brankách týmu se tentokrát podílely všechny čtyři formace. Obrovské poděkování patří všem fanouškům za podporu v dnešním utkání, byli jste skvělí!
31.kolo sobota 11.1.2020
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
6:1
(1:1, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Haloda (Spratek), 21. Vachutka (Sedlák, Milfait), 30. Antonov (Krejčiřík), 32. Horký (Müller, Gewiese), 35. Spratek (Gewiese), 39. Drtil (Milfait, Vachutka) - 9. Kuchta (Ludvík, Kliment). Rozhodčí: Blaha - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 7:5, navíc Pokorný (SUM) 10 minut os. trest zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. Diváci: 1462. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Peksa - Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Řezáč, Haloda, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Hroch - Krejčiřík, Antonov, Pokorný - Horký, Müller, Scheuter - Urban
Altrichter (32.-40. Holík) - Semrád, Pospíchal, Benák, Vala, Krejčí, Kliment - Holenda, Voříšek, Třetina - Juráň, Kuchta, Přidal - Mikeš, Cachnín, Ludvík

Hostům v utkání v Šumperku nepřálo. Vlastně jedinou příjemnější chvilkou pro Brod bylo vedení hned v deváté minutě, kdy PETR KUCHTA otevřel ránou na lapačku skóre zápasu. Do té doby však byli Draci lepším týmem a naopak od té chvíle již neinkasovali. Skvělý Peksa zavřel bránu.

Ještě větší neštěstí pak potkávalo hosty během utkání z pohledu zdravotních komplikací. Již v první třetině se nešťastně svezl kotouč po holi Marcela Juráně a brodský útočník musel z utkání po naštípnutí kosti na prstu odstoupit. Ve druhé třetině pak hosté po vystřídání gólmanů postavili mezi tyče Martina Holíka, ale i ten po zranění zad zápas nedohrál. A nejhůře dopadl po neúmyslném zásahu holí do obličeje od Vachutky další útočník hostů Roman Mikeš.

To byly s velkou pravděpodobností také důvody vysoké porážky soupeře v Šumperku. Nijak to však nesnižuje výkon Draků, kteří předvedli jedno z nejlepších utkání v sezóně. Hostům stěžovali ofenzivní činnost poctivou prací v obraně, naopak v útoku hýřili nápadem a pohybem. A jinak výtečně chytající brankáři Altrichter s Holíkem jen stěží mohli čelit tlaku do koncovky. Již v první třetině tak Šumperk dokázal srovnat. Za bránou soupeře vybojoval díky skvělému napadání kotouč Spratek. A následná přihrávka na zadní tyč si najíždějícímu MARKU HALODOVI byla luxusní nabídkou, ze které zadák Draků pohodově skóroval.

Rozhodující momenty ale přišly ve druhé třetině, ve které Šumperk svého soupeře jasně přehrál. Již po necelé minutě pálil od modré Sedlák, Altrichter vyrazil kotouč do míst, kam si sjížděl DANIEL VACHUTKA. A nejproduktivnější hráč skupiny 2. ligy, byť v těžké pozici a dostoupený hráčem, bekhendovou střelou bez přípravy poslal Draky do vedení. Následně se pak často trestalo, hosté nevyužili dvě přesilovky, Draci jednu. Branka padla až při hře čtyř proti čtyřem a znovu se radovali domácí. Po chybě Krejčího na modré útočné se do brejku dostali Antonov s Krejčiříkem, vyměnili si puk a VLADIMÍR ANTONOV pak již jen mohl nastavit pouze čepel tak, aby puk tečoval z prudké přihrávky spoluhráče do branky.

O chvíli později padla další branky. Gewiese našel mezi kruhy Müllera, kterému však střela nesedla. Altrichter ovšem šel do zákroku a tím dal prostor MICHALU HORKÉMU, který na hranici brankoviště zametl puk za záda vyjetého brankáře. Kouč hostů Richard Cachnín následně sáhl po oddechovém času i střídání brankářů. Jenže o tři minuty později vedl Šumperk již 5:1. Gewiese si stahovačkou mezi kruhy udělal prostor a v pádu vystřelil. Jeho pokus Holík vyrazil pouze k DANIELU SPRATKOVI, který nikým nehlídán dobruslil situaci a přes veškerou Holíkovu snahu skóroval. V závěru třetiny pak Šumperk využil i přesilovku. Souhru elitní formace zakončil přesnou bombou od modré TOMÁŠ DRTIL.

Do třetí třetiny se vrátil mezi tyče hostů Martin Altrichter a juniorský brankář si opět počínal výtečně. Drakům již nedovolil i přes množství šancí skórovat, podobně perfektní byl i Marek Peksa. Diváci se tak již branky nedočkali. Hlavně Peksa chytil soupeřům dvě tutovky, při té další trefil Třetina tyč. Do té zamířil na druhé straně hřiště i Scheuter.

Draci dokázali šlágr kola vyhrát 6:1 a odskočit na čele ligy již na dvacetibodový náskok. Zraněným hráčům soupeře pak přejeme brzké uzdravení a návrat na ledové plochy.

Martin Janeček (Šumperk): Hráči k utkání přistoupili skvěle. Hráli zodpovědně, bruslili, předváděli nátlakovou hru. I přesto, že jsme prohrávali 0:1 po situaci, která se v hokeji stává. Ale jinak si myslím, že jsme celé utkání excelovali, podobně, jako v prvním domácím zápase sezóny s Havlíčkovým Brodem. Samozřejmě takové výkony nejde předvádět pořád, je potřeba si vybrat i slabší zápasy jako byl třeba ten minulý s Novým Jičínem. Abychom se měli z čeho i ponaučit. Ale dnes musím smeknout, od gólmana až po poslední útok. Protože všechny čtyři formace hrály výborně a soupeře přehrávaly. Musím jim poděkovat za příjemný sobotní večer, stejně jako divákům za skvělou podporu. Moc díky.