Hra s ohněm nakonec dopadla dobře, Draci získali tři body

Reportáž ze zápasu: DRACI ŠUMPERK - Nový Jičín 5:4

Jaroslav Svoboda, středa 6.2.2019
Když ve 23. minutě přidával Tomáš Sedlák čtvrtý šumperský gól za záda novojičínského brankáře Jana Hlaváče, zdálo se, že Draci přejedou svého soupeře a dokráčí k hladké výhře. Následoval kolaps, vzestup hostů a nakonec nejspíš došlo i na srdeční arytmie fanoušků. Nový Jičín postupně mazal nabrané manko, načež v čase 51:11 došlo k vyrovnání na 4:4. Nakonec ale hokejový thriller dopadl dobře, Draci zabrali a Tomáš Sedlák třetí trefou v utkání vystřelil cenné tři body. Na čele tabulky se tak nic nezměnilo, Draci jsou první s náskokem osmi bodů na Drtiče z Hodonína.
37.kolo středa 6.2.2019
Draci Šumperk - HK Nový Jičín
Draci Šumperk - HK Nový Jičín
5:4
(2:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Gago (Kuťák, Vachutka), 18. Sedlák (Čuřík), 22. Kuťák (Vachutka), 23. Sedlák (Čuřík, Plášek), 58. Sedlák (Vorobjev, Drtil) – 24. Tomeček (Kuba), 27. Lehečka (Hruška), 46. Tomeček, 52. Kafka (Lehečka). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík Vyloučení: 4:7 navíc Čuřík (SUM) 10 OT vražení. Využití: 2:1. Diváci: 797. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
Polívka – Mojžíš, Gewiese (C), Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Gago, Pokorný, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek (A), Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.
Hlaváč – Adamík, Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Pecha, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Zedník (A), Vaňo, Sonnek J., Slovák, Irgl.

Komentář k zápasu

Šumperští hokejisté vstoupili do první třetiny výborně. Už v 5. minutě se o rozruch postartal Daniel Vachutka. Jeho střela ovšem trefila zadní mantinel za brankou Hlaváče. První gól přinesla 14. minuta. Filip Kuťák poslal excelentní pas na ROMANA GAGA, který se přesnou ránou prosadil. Hlaváč jen pokrčil rameny.

V 18. minutě se šumperský zimák radoval podruhé. TOMÁŠ SEDLÁK musel zpracovávat těžký pas Jakub Čuříka, ale i přesto si s nezbedným kotoučem poradil a skóroval.

Prostřední třetina by se dala přirovnat k písničce Hurikán od Dalibora Jandy. Draci přidali na začátku dvě branky. Nejprve se prosadil FILIP KUŤÁK a následně podruhé skóroval TOMÁŠ SEDLÁK. Pak ale přišly branky hostů.

Ve 24. minutě se prosadil Jaroslav Tomeček a o necelé tři minuty exDrak Jakub Lehečka.

Tomeček se prosadil i ve třetí části, a Ďáblové tak snížili na rozdíl jedné branky. Netrvalo to dlouho a o vyrovnání se postaral v 52. minutě Dominik Kafka.

Pak ovšem přišel gól večera. Vorobjev se napřáhl od modré a doražející TOMÁŠ SEDLÁK propasíroval puk za Hlaváče. Zkušený šumperský obránce si tak připsal hattrick.

Draci v tomto zápase získali tři body, a díky tomu, že Žďár podlehl Havlíčkovu Brodu, se stali lepším týmem mezi skupinami Východ a Jih. To je důležité například při domácím prostředí v play-off.

Fotografie ze zápasu