Góly přišly pozdě

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, Petr Matěj, sobota 2.2.2008
Š u m p e r k - Hodně podivné utkání odehráli šumperští Draci. Nevšední zápas nejspíš jakoby jen dokreslil fakt, že duel měl úvodní bully naplánované na 16:00. Draci pak v zápase dlouho hráli prim, vytvořili si spoustu gólových šancí, ale stejně jako Kometa v minulém kole pak střelecky vyhořeli na Valentovi i šumperští hráči. Třikrát pak Panterům pomohla tyč, branky přišly bohužel až v závěru zápasu. Nejprve snížil svou premiérovou brankou za Draky Oliverius, následně vykřesal naději Meluzín. Jenže hosté těsné vedení ubránili i při power-play Šumperka a nakonec odvážejí poněkud šťastné vítězství 4:3.
41.kolo sobota 2.2.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
3:4
(0:1, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 43:49 Ambruz (Hrčka, Meluzín), 57:34 Oliverius (Bařica), 58:04 Meluzín (Ambruz, Grill) - 10:53 Seman, 27:06 Rozum (Kratzer, Sikora), 45:38 Seman (Hulva, Velecký), 51:20 Huhto (Novák, Velecký). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Tomáš Brabec, Roman Hejduk. Vyloučení: 9:9, navíc Hrčka (SUM) 10 min. OT naražení. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: 50:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Lev ( Tihlář ), Galvas, Osina, Hrčka, Fojtík, Špelda, Ondráček, Formánek, Šindler, Antonovič, Meluzín, Ambruz, Kovář, Fadrný, Rákos, Grill, Oliverius, Bařica, Stejskal, Taragel, Kubica.
Valent ( Šafránek ), Varga, Szakal, Lašek, Peštuka, Huhto, Novák, Bokroš, Zdráhal, Daneček, Rozum, Sikora, Škoda, Seman, Hulva, Velecký, Kratzer.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, jejich tlak byl od úvodního buly patrný, ovšem domácí útočníci si vylámali zuby na hostujícím brankáři. Proti Valentovi neuspěl novic Oliverius, v přesilovce trefil tyč Rákos, bez efektu skončily i pokusy Fadrného a Antonoviče. Nemohoucnost domácích v koncovce se Drakům vymstila. Nejprve prověřil v 7. minutě pozornost Lva v bráně Zdráhal, o tři minuty později se Panteři již radovali z gólu. Domácí obrana chybovala a Filip Seman se na konci 11. minuty nemýlil – 0:1. Draci měli možnost vyrovnat hned vzápětí, ale nabídnutou přesilovku Draci neproměnili ve vyrovnávací branku. Zbytek úvodní třetiny byl z obou stran poněkud zmatený, diváci si příliš hokejové krásy neužili.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se ocitl v šanci Grill, Valent jej však vykryl. Pak se po spolupráci s Antonovičem ocitl v další brankové příležitosti Meluzín, jeho zakončení po obkroužení branky však gólem neskončilo. A tak, stejně jako v prví třetině, udeřilo na druhé straně. Po chybě v rozehrávce Draků se ke kotouči dostal Petr Rozum, který vskutku rozumě zakončil. Jeho přízemní střela zahrála na housle Jakuba Lva – 0:2. Poté byli diváci svědky několika vyloučení, hosté si v přesilovkách počínali o poznání nebezpečněji než Draci, ovšem skóre již zůstalo nezměněno.

Do třetí třetiny poté Draci vlétli s velkým odhodláním a jejich snaha brzy přinesla ovoce. Domácí si z tlaku vynutili faul havířovského Vargy, jenže přesilovka dlouho ne a ne vycházet. Ovšem těsně před uplynutím dvouminutové výhody se Šumperk přeci jen dokázal prosadit. Odraženou střelu Meluzína usměrnil do odkryté brány Martin Ambruz a domácí byli opět ve hře – 1:2. Tento stav ale trval pouze necelé dvě minuty. Filip Seman totiž svojí druhou brankou v utkání vrátil Panterům dvougólový náskok – 1:3. Na definitivní konec nadějí to vypadalo ve 49. minutě, kdy hlavní sudí poslal za katr hned dva šumperské hráče najednou a Havířov měl k dispozici dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli. Nutno však podotknout, že tato přesilovka se hostům příliš nevydařila, velkou měrou se o to zasloužily dvě trojice domácích bojovníků, kteří sehráli toto oslabení po taktické stránce skvěle. Ovšem, i když se domácí ubránili, další přesilovka hostí skončila již po devíti sekundách. Pavučinku z klece Lva vymetl v čase 51:20 Mikko Huhto a zdálo se býti rozhodnuto – 1:4. Draci však zbraně nesložili, ovšem branky přišly příliš pozdě. V čase 57:34 se premiérově v dresu Draků prosadil Michal Oliverius – 2:4. Půl minuty po něm snížil na rozdíl jediné branky nádhernou střelou Roman Meluzín – 3:4. Diváci, kteří již opustili stadion po čtvrté brance Havířova, tak mohli litovat. Ale jen trochu. Domácí se sice v power-play tlačili před Valentu, ovšem opakované pokusy Galvase, ani následné dorážky vyrovnání nepřinesly. Škoda, že utkání trvá 60 minut, se sirénou se ocitl v perfektní pozici Meluzín, jenže zrovna ve chvíli, kdy se kapitán Draků chystal k zakončení, ozvalo se závěrečné zahoukání a tak utkání skončilo vítězstvím hostí 3:4.