Draci znovu v přípravě neporaženi, na nájezdy pak zcela bezchybní

Martin Voltr, Jaroslav Svoboda, Martin Voltr, středa 22.8.2012
P a r d u b i c e - V hale mistrů republiky, tedy hokejistů Pardubic, na sebe po pár dnech narazili znovu hokejisté šumperských Draků a Královských Lvů z Hradce Králové, aby se střetli v přípravném utkání na sezónu 2012/2013. Draci vyrukovali do zápasu s několika novými tvářemi, zvláště vítkovickým duem juniorů Kovář - Němec, ale také s vydatnou podporou diváků v zádech. Šumperských příznivců se sjelo do nádherné haly skoro na pět desítek. Lepším týmem v zápase byli tentokrát domácí, jenže díky trefám Aleše Holíka a Jana Kolaříka skončil duel po šedesáti minutách smírně 2:2. V pozápasových nájezdech Šumperk dominoval. Zatímco Štůrala pustil jen příklep Brože ze třetí série, to Sedlák, Plášek i Suchý předvedli ukázkové nájezdy zakončené nechytatelně pod víko.
příp. úterý 21.8.2012
Královští lvi Hradec Králové - DRACI PARS ŠUMPERK
2:2
(1:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Tvrdík (Valášek), 38. Chmelíř (Čížek, Říha) – 24. Holík (Podešva), 33. Kolařík (Hulva). Rozhodčí: Kareš – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:7, navíc Sedlák (SUM) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Mahdal (sam. nájezdy Luňák) – Čížek, Vágner, Beneš, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Klement – Kubica, Brož, Budínský – Berger, Tvrdík, Luštinec – Haluza, Říha, Švagrovský – Valášek, Macháň, Kubeš.
Štůrala – Holík, Vrána, Sedlák, Suchý, Novotný, Kovář, Gewiese – Blinka, Škumát, Plášek – Kolařík, Hulva, Stoklasa – Cink, Vrdlovec, Půhoný – Haas, Podešva, Skoumal – Němec.

Hradec šel do vedení a hlídal si ho

Pozvolný vstup do utkání se mohl změnit s prvním vyloučením Šumperka, které se ještě hradeckým hokejistům nevyvedlo. Minutu po jeho skončení si však už gólovou radost užili a poprvé v přípravě se radovali z vedení na domácí pardubické půdě. Milan Valášek vyslal od levého mantinelu nabídku, kterou milimetrově přesně ztečoval Michal Tvrdík – 1:0.

Hned v následujících chvílích se mohlo skóre měnit na každé straně, oběma brankářům totiž musela pomoci branková konstrukce. Hradec byl jinak lepším týmem, hodně ho táhnul autor první branky Michal Tvrdík. Šumperk na to nezareagoval ani v přesilových hrách.

Obranné chyby Východočechy srazily

Naopak, Draci potřebovali ke svému prvnímu úspěchu oslabení. Na jejich trestné lavici dokonce seděli dva hráči a právě když skončil trest Aleši Holíkovi, šumperský kapitán se dostal k vyhození Jana Podešvy, rázem měl pro sebe celý led a Michala Mahdala si vychutnal forhendovou kličkou. Krátce po polovině zápasu se navíc při hře čtyř proti čtyřem postaral Jan Kolařík o úplné otočení stavu – 1:2!

Hradečtí tak najednou prohrávali a na koni byl soupeř. Pak navíc zamířil za katr Václav Čížek. Jenže! Královští lvi se bez větších potíží ubránili a pak předvedli podobný šachmat, jako Šumperk při prvním gólu. Čížek naskočil na led, převzal pas od Vladimíra Říhy a doslova vyzval ke skórování dalšího beka Lukáše Chmelíře – 2:2.

Záznam 2. třetiny

Hradecký tlak k výhře domácím nepomohl

Jestliže se před třetí třetinou čekalo, s čím který z týmů přijde, pak bylo brzy jasno. Už v úvodních minutách se Hradečtí usadili v soupeřově pásmu a připravili si třeba šance z hole Luďka Brože či novice Petra Haluzy. Východočeši dostali k dobru i dvě přesilovky, ty jim ale příliš nepomohly.

Michal Mahdal se každopádně v brance často nudil, jeho spoluhráči totiž viditelně chtěli vybojovat vítězství. Mohl je mrzet třeba neproměněný tlak zakončený Chmelířovou bombou těsně vedle. V závěru jim neprospěla kouskovaná hra, přesto mohl ještě dvě minuty před koncem udeřit David Švagrovský. Těsně před brankovštěm ale netrefil puk ideálně, takže základní hrací doba přinesla nerozhodný výsledek 2:2.

Aby se jedna strana mohla radovat alespoň z částečného vítězství, přišly na řadu i samostatné nájezdy. Šumperské střelce se pokusil zastavit druhý brankář Filip Luňák, ovšem nevedlo se mu – své šikovné ruce předvedli Tomáš Sedlák, Karel Plášek i Jiří Suchý, na jejichž úspěšné pokusy byla opravdu radost pohledět. Za Hradec odpověděl brankou pouze Luděk Brož.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Šumperk přijel bránit, hrát disciplinovaně a důrazně a zápas odehrál bez větších chyb. My jsme se ale dvou dopustili a soupeř, který na ně čekal, je dokázal potrestat. Bohatě jsme Šumperk přestříleli, měli jsme tlak a nehráli jsme zas tak špatně, na klucích bylo vidět, že mají chuť a vůli. Přesto jsme nedokázali dát góly a zápas zvládnout.