Draci zaváhali na domácím ledě, v úterý musí zvítězit nebo sezóna končí

Draci zaváhali na domácím ledě, v úterý musí zvítězit nebo sezóna končí

Dominik Mihailescu, neděle 17.3.2019
Šumperští hokejisté zaváhali v domácím utkáním proti Moravským Budějovicím. Draci se dostali poměrně rychle do vedení. V 6. minutě se prosadil MICHAL ROMANČÍK. Hostům se podařilo dokonce třetiny srovnat. Ukázkový blafák předvedl Radim Ferda. Zápas rozhodl ve 48. minutě David Horký. Draci po dvou a půl měsících padli na domácím ledě a jsou nyní v nezáviděníhodné situaci. V úterý musí mužstvo Jozefa Zavadila zvítězit. Jinak čeká Šumperk dovolená.
SF3 neděle 17.3.2019
Draci Šumperk - Moravské Budějovice
Draci Šumperk - Moravské Budějovice
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Romančík – 17. Ferda (Mlynář), 48. Horký (Rytnauer). Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Axman, Bohuněk.. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1339. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Haloda O. – Sedlík, Drtil, Mojžíš, Gewiese (C), Řezáč, Haloda M., Tolokonnikov, Urban – Vachutka, Čuřík, Plášek – Gago, Kuťák, Pokorný – Vorobjev, Romančík, Králík – Ostřanský, Antonov, Hroch.
Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš.

Komentář k zápasu

Stalo se to, co zřejmě nikdo v Šumperku nechtěl. Po ztraceném utkání v Moravských Budějovicích Draci prohráli i následný domácí duel. Jenže bohužel, hokej se hraje na góly, ne na tyčky nebo stoprocentní šance. A zatímco soupeř dal branky dvě, domácí dokázali výborného hostujícího gólmana Groha překonat pouze jednou. Vyrovnaný stav trval většinu zápasu, jenže když třináct minut před třetí sirénou poslal hosty do vedení David Horký, Draci již nedokázali zareagovat.

Do Moravských Budějovic tak hokejisté Šumperka pojedou v nekomfortní roli. Ví, že když nevyhrají, končí jim sezóna. Naproti tomu domácí mohou hrát uvolněně a těžit z nabytého sebevědomí. Jenže Draci nebudou skládat zbraně předčasně. Puk je kulatý a zápas končí až se závěrečnou sirénou.

Samotný zápas nabídl stejně kvalitní podívanou, jako ty dva předešlé. Pro oko diváka musí být potěšující, že na sebe narazily dva kvalitní týmy. Byť padá poměrně málo branek, samotná hra má spád a náboj. Draci třetí zápas série začali dobře, když v šesté minutě dokázal poměrně šťastně dostat gól za Grohova záda Michal Romančík. Zaváhání Šumperka v obranné třetině potom využil o jedenáct minut později Radim Ferda a podle dění na ledové ploše bylo téměř jisté, že diváci opět vidí utkání, ve kterém může rozhodnout další vstřelená branka.

Byť Draci měli dobré šance na zvrácení skóre ve svůj prospěch, přišla 48. minuta a budějovický David Horký dopravil kotouč za Ondřeje Halodu. Co se gólového účtu týče, byl tímto uzavřen, takže Moravské Budějovice si domů vezou důležité vítězství i dobrou náladu. Drakům tak nezbývá nic jiného, než prolomit smlůlu na ledě soupeře a pokusit se semifinálovou sérii vrátit do Šumperka k rozhodujícímu zápasu.

Fotografie ze zápasu