Draci vypili kalich hořkosti, inkasovaný gól v závěru rozhodl

Dominik Mihailescu, Martina Kramerová, sobota 19.9.2020
Chyběl kousek, aby Draci získali další bod. Utkání třetího kola Chance ligy s Litoměřicemi dopadlo pro Draky smolně. V první periodě sice tým Šumperka prohrával 0:2. Ovšem v prostřední části hry dokázal snížit stav. Ve třetí třetině se prosadil kapitán Petr Gewiese a zápas nabral úplně jiné tempo. V 54. minutě se opět kališníci dostali do vedení, ale nádhernou střelou se prosadil Tadeáš Jaroš a vyrovnal na 3:3. Smolný moment si ale tým z podhůři Jeseníků vybral v závěru duelu. Řezáč totiž dostal menší trest za podražení a početní výhodu využil Válek. O pár vteřin později pečetil tři body Jánský při powerplay Moravanů. Šumperk tak nechal všechny body v Čechách.
3.kolo sobota 19.9.2020
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(2:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Čermák (Jícha, Jánský), 16. Výtisk (Hašek), 54. Toman (P. Novák), 59. Válek (M. Beran, Procházka), 59. Jánský (Jícha, Marcel) – 32. Baláž (Gewiese, Jaroš), 45. Gewiese (P. Kratochvíl), 56. Jaroš (Milfait, Gewiese). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 504. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Tomáš Král – Marcel, J. Holý, Výtisk, Poizl, Jebavý, Kubíček, Baláž – M. Beran, Miškář, Procházka – Koffer, Válek, P. Novák – Vitouch, Jícha, Jánský – Čermák, Hašek, Toman.
Peksa – Gewiese, Kabelka, Řezáč, Nepokoj, Weintritt, Dosek – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Horký.

Kališníci si chtěli po nepodařené bitvě v Sokolově proti Šumperku spravit chuť a už od samého začátku bylo jasně vidět, že chtějí porážku odčinit. V čase 02:37 se mezi kruhy dostal k puku Peter Jánský a z otočky prudce vypálil. Peksa kotouč pouze vyrazil a před šumperských brankovištěm se strhla mela. Kotouč se ve skrumáži nakonec dostal až k volnému Eriku Čermákovi, který pohotovou ranou zblízka rozvlnil síť soupeřovy svatyně.

Na druhé straně se vytáhl Král, když zlikvidoval slušný pokus Milfaita. Ve 12. minutě si domácí vynutili dva fauly a dostali výhodu dvojnásobné přesilovky. I když následně zasypali Peksovou klec sprškou střel, žádná z nich se neujala, a tak si kališníci udržovali tenký jednobrankový náskok.

Skóre se však ještě před sirénou změnilo. V 16. minutě zpracoval kousek od modré pas od mantinelu kapitán Jan Výtisk a projektilem z první nedal Peksovi šanci. V závěru třetiny si zahráli přesilovku pět na tři také Draci. Ani oni ji však nedokázali zužitkovat.

Chvíli po polovině základní hrací doby se mohla radovat z gólu i hrstka šumperských fanoušků. Gewiese zacílil od modré a Král kotouč pouze vyrazil před sebe. Mezi kruhy si rychle najel Jozef Baláž a povedeným bekhendem zamířil přesně za brankovou čáru.

Draci navíc neřekli poslední slovo. V čase 44:13 se prosmýkl po levé straně až před KrálePetr Gewiese a po skvělé individuální akci zasunul puk pomocí bekhendu mezi bližší tyčku a výstroj litoměřického gólmana. V Kalich Areně tak bylo vyrovnáno a začínalo se odznovu.

Domácí hokejisté ale chtěli za každou cenu urvat body, proto se nastěhovali do obranného pásma Šumperka a prověřili Peksu několika neúspěšnými pokusy. V 55. minutě už ale byly ochozy na nohou. Poizl vyslal projektil od modré, puk ještě šikovně otečoval Matěj Toman a poslal Stadion do vedení.

To ale netrvalo příliš dlouho. V průběhu 56. minuty se dostal v mezikruží od odraženému kotouči Tadeáš Jaroš a zařídil vyrovnání. Litoměřičtí však nesložili zbraně a v samotném závěru dvakrát udeřili. Nejprve se ve skrumáží před hostující klecí v čase 58:25 nejlépe zorientoval Lukáš Válek a propálil Peksu. Draci to poté zkoušeli bez brankáře, možnost skórovat do prázdné klece ale využil Peter Jánský, který trefou od modré zpečetil výsledek. Kališníci tak porazili Šumperk 5:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Moc si ceníme tří bodů, které jsme proti Šumperku získali, protože se nerodily vůbec lehce. Draci hráli velice organizovaně, měli rychlý přechod do útoku a byli pro nás hodně nepříjemným soupeřem. Na nás bylo vidět, že nejsme v pohodě. Odskakovaly nám puky, kluci si nebyli schopní dát jednoduchou přihrávku, ale silou vůle jsme ubojovali výhru. To by nám do dalších zápasů mohlo pomoct a doufáme, že se z výbuchu v Sokolově pokud možno rychle dostaneme a přijde ta hokejovost.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Určitě jsme zklamaní, že jsme si nedovezly body. Zápas se pro nás ale vyvíjel špatně od začátku. Nepříznivé skóre 0:2 se těžko otáčí. My jsme se ale do toho zápasu vrátili a odehráli jsme parádní hru. Bohužel to ve finále nevyšlo. Dvě minuty před koncem faulovat, to se prostě v dnešní době nesmí. Od začátku soutěže doplácíme na školácké chyby.