Draci vstoupili do sezóny vítězně, na úvod porazili nováčka z Orlové

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, středa 12.9.2018
Šumperští hokejisté započali cestu novou druholigovou sezónou úspěšně. Draci dokázali porazit nováčka z Orlové výsledkem 5:2 a připsali si první tři body do tabulky. Hráči trenéra Jozefa Zavadila šli do vedení již ve čtvrté minutě, kdy se dokázal prosadit nováček v dresu Šumperka Dominik Pokorný. Drakům stačilo něco málo přes minutu a vstřelili další gól. Tentokrát se prosadil Karel Plášek. Mimochodem, ten kdo si tipnul, že Plášek vstřelí branku na Instagramu Draků, má nyní šanci na výhru lístků na první domácí zápas. Orlová do konce třetiny ještě snížila. Čtvrtý gól Šumperka pak vstřelil JAKUB ŘEZÁČ, který v minulé sezóně dal pět branek, takže už v prvním zápase splnil jednu pětinu. Ve 49. mintuě se prosadil za hosty Klíma, jenže rozhodující úder dal Orlové Michal Romančík. Oproti minulé sezóně se tak Drakům podařilo vyhrát úvodní zápas.
1.kolo středa 12.9.2018
HC Orlová - DRACI PARS ŠUMPERK
2:5
(1:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Sladkovský (Brodek, Kovařík), 49. Klíma (Moravčík, Hladil) – 4. Pokorný, 8. Plášek (Romančík, Vachutka), 19. Vorobjev (Králík, Gewiese), 27. Řezáč (Sedlák, Plášek), 56. Romančík (Vachutka, Plášek) Rozhodčí: Cabák - Vengřín, Bartoň. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 298. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Kubáň – Janiczek, Kropka, Hladil, Šendera, Štěpánek, Mrowiec – Ballner, Smrčka, Ferleťják, Sladkovský, Šmíd, Matějíček, Moravčík, Tvrdík, Kovařík, Brodek, Dang, Klíma.
Kristín – Řezáč, Sedlák, Drtil, Gewiese, Kužílek, M. Haloda, Habrman, Tolokonnikov - Plášek, Romančík, Vachutka - Králík, Pokorný, Vorobjov - Ostřanský, Antonov, Hroch - Šíp, Urban, Horký

Z pozice favorita vstupovali šumperští hokejisté do utkání na ledě nováčka ligy z Orlové. O to těžší bylo naplnění předpokladů. Jozef Zavadil však dovezl do Slezska kompletní tým, který od úvodních minut jistě mířil za bodovým ziskem.

Hodně tomu napomohla úvodní třetina. V ní se totiž Šumperk dostal do dvoubrankového vedení zásluhou dvojice posil. Nejprve se prosadil Dominik Pokorný, který v úvodu čtvrté minuty zápasu potrestal faul domácího Kamila Klímy. Vzápětí pak zvýšil na 2:0 Karel Plášek, přičemž rychlý nástup Draků do zápasu přinesl potřebné uklidnění. A když Orlová v patnácté minutě zásluhou Lukáše Sladkovského snížila, dokázali Draci rychle reagovat. Premiérový gól Dmitrije Vorobjeva v šumperském dresu znamenal návrat do dvoubrankového náskoku.

Blíže k tělu si v dalším průběhu zápasu šumperští hokejisté svého soupeře nepřipustili. Ve druhé třetině byla sice k vidění urputná bitva s větším počtem trestů, převážně na straně Orlové, gól však padl jediný. Šenderovo podražení ztrestal přesnou střelou obránce Jakub Řezáč. Nadějný náskok tří branek si drželi Draci až do poloviny poslední třetiny. V ní znovu Orlová vystrčila růžky a mladičký Kamil Klíma snížil.

Větší drama se však nekonalo, byť v poslední třetině Orlová hosty přestřílela. Šumperk nepustil otěže z rukou, naopak ještě dokázal přidat pátý zásah. Čtyři minuty před koncem utkání se po souhře Pláška s Vachutkou trefil Michal Romančík. Do ligové tabulky si svěřenci Jozefa Zavadila připsali důležité tři body a do domácí premiéry proti Opavě mohou jít v psychické pohodě.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): Byl to první zápas, všichni byli nervozni, ale chtěli jsme samozřejmě vyhrát. A tak to i začalo, dostali jsme se do vedení a začátek byl excelentní. Ale potom chlapci polevili a přestali hrát. Sice jsme měli zápas pod kontrolou, ale nemuseli jsme dostat ani jeden gól. Nicméně body z venku se zkrátka počítají a s průběhem zápasu jsem víceméně spokojen.

Darek Stránský (HC Orlová): Pro osmdesát procent týmu to byl první zápas v této soutěži. Začátek podle toho vypadal. Od druhé třetiny jsme se zvedli. Uklidnili jsme hru, už jsme naivně nenapadli a kluci do toho kromě pohybu dali i rozum ve hře dozadu. Měli jsme dobrý pohyb a zdramatizovali jsme to.