Draci si nechali nasázet pět branek v poslední třetině!

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, úterý 21.8.2007
Š u m p e r k - Velice nepovedené utkání ze strany Draků viděli dnes šumperští fanoušci. Po první zmatené třetině sice Draci ve druhé části hry byli lepším týmem, ale zpackaná třetí třetina, v níž domácí dostali neuvěřitelných pět branek, znamenala konečnou remízu 6:6. Domácím nefungovala především obrana, zbytečné góly pustil i Radek Tihlář. Utkání s Technikou tak ukázalo, že Draci mají stále hodně co zlepšovat. Aktualizováno.
přát. úterý 21.8.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
6:6
(1:1, 3:0, 2:5)
Branky a nahrávky: 0:39 Antonovič (Bednárek), 30:34 Obdržálek (Sloboda), 34:50 Antonovič (Bařica, Matějka), 37:32 Bařica (Antonovič, Matějka), 52:38 Kratěna, 55:11 Bařica (Antonovič) - 2:19 Matouš (Benýšek, Klimeš), 41:10 Kučírek (Loužek), 45:24 Dostál (Žibrita), 54:20 Špok (Habrovec), 58:10 Klimeš (Benýšek), 58:50 Tůma (Sedláček). Rozhodčí: Rudolf Klapetek - Tomáš Eremka, Jaroslav Šedina. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:6.
Tihlář - Bednárek, Sloboda, Hajas, Stráňovský, Kaltenböck, Ondráček, Šindler - Antonovič, Matějka, Bařica, Stejskal, Šula, Kratěna, Kočan, Kučera, Obdržálek, Martinka, Čížek, Schön, Pekr.
Chvátal - Kučírek, Loužek, Habrovec, Rajnoha, Zapletal, Karlíček, Tůma, Mráz, Sedláček, Martiňák, Žibrita, Dostál, Foltýn, Benýšek, Němec, Špok, Klimeš, Matouš, Tobiáš.

Ani druhý duel Šumperku proti brněnské Technice nevyšel podle představ Draků. Ti sice vedli v utkání již 4:1, nakonec však Technika srovnala skóre v poslední minutě. Draci předvedli stabilní výkon jen ve druhé třetině, jinak se hráči na ledě spíše hledali a bylo i znát, že před utkáním se rozpadly hned dvě formace mužstva.

Nejslabší letošní návštěva v Šumperku zažila divoké úvodní tři minuty. Hned v té první Draci otevřeli skóre, když napříč celou ledovou plochou našel Bednárek Radima Antonoviče a ten skvělým blafákem překonal Chvátala. Fanoušci na tribunách začali mluvit o pomstě za předchozí prohru, jenže již o dvě minuty později hosté srovnali. Na bombu Michala Matouše Tihlář nedosáhl a hosté se poprvé v utkání radovali. Kvalita úvodní části hry poté upadla do slabého podprůměru, na který je náročný šumperský divák zvyklý. Mnoho náznaků akcí vystřídala větší příležitost až v polovině sedmé minuty, kdy Radek Čížek postrašil Chvátala. Ten však pokus ustál. Stejně úspěšně si počínal mladý brněnský brankář ve 12. minutě, kdy Špeldův pokus vyrazil před sebe - Antonovič pak skákající kotouč minul. I přes slabší úroveň hry měli Draci více šancí, v rozmezí pár vteřin v 16. minutě však neuspěli ani Stráňovský a ani dva bývalí hokejisté Komety Brno Obdržálek a Kočan, kteří ležícího brankáře Techniky nepřekonali.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, ale Mráz zaváhání a ztrátu kotouče Antonoviče nepotrestal. Postupně si Šumperk však začal vytvářet tlak, který v posledních minutách třetiny přerostl v kanonádu. Vše načal rychlík Stejskal, který v úniku ještě minul branku Chvátala. Udeřit mohl na druhé straně Klimeš, ale Šindler perfektně zabránil brance. A pak už udeřili Draci. Ve 31. minutě Petr Obdržálek napálil kotouč naprosto přesně a vymetl pavučinky pod břevnem Chvátalovy branky. Dalších 140 vteřin na to mohl Obdržálek skórovat znovu, Chvátal ale tentokrát puk schoval do lapačky. Ve 34. minutě zahrozila opět Technika, ale neuspěla a hned z protiútoku málem rozradostnil tribuny Martinka, leč neproměnil svůj únik. Na konci 35. minuty však udeřila první formace, Bařica vymyslel pohlednou kombinaci, kterou přesně zakončil Antonovič. O pár vteřin později se předvedl odchovanec Draků Matějka, Chvátal však tentokrát lapil. Ve 38. minutě nahození Antonoviče lehce tečoval Martinka, puk ale o milimetry minul branku hostů. Vše si Šumperk vynahradil o chvíli později. Antonovič s Matějkou si krásně vyměnili kotouč, který skončil u Bařici, pro kterého nebyl problém poslat Šumperk do vedení 4:1. Stadión vřele aplaudoval předváděné hře Draků, ovšem netušil, že v poslední třetině vše vezme za své a skóre se začne velice rychle opět srovnávat. Už na konci třetiny musel nádherný a famózní zákrok vytasit ze svého repertoáru Radek Tihlář, když vychytal v absolutní šanci Foltýna.

Již po sedmdesáti vteřinách třetí třetiny využili hosté přesilovku. Martin Loužek našel přesně Kučírka, který snížil. Technika vstoupila do této dvacetiminutovky lépe a další branku mohl přidat Benýšek, tentokrát však neuspěl. Dočkal se až v čase 45:24 Petr Dostál, šumperský odchovanec v dresu Techniky. Ten dorazil Žibritovu střelu a hosté se dostali na rozdíl jediné branky. I nadále v černém hrající druholigová Technika tlačila nevýrazné a trápící se Draky do obrany, nejprve Tihlář a následně Sloboda skvělými zákroky odvrátili nebezpečí. V 53. minutě tak brankově zapršelo z mráčku na druhé straně. Ivo Kratěna potrestal chybu obrany Techniky a načal tak divoké poslední minuty utkání. O chvíli později hosté opět snížili na rozdíl jediné branky, když se z pravého kruhu prosadil Špok. Necelou minutu na to však Draci znovu utekli na náskok dvou branek, kombinace první formace slavila znovu úspěch a přesně zakončoval po krásné příhře Antonoviče Bařica. Poslední dvě minuty však pro Šumperk dopadly tragicky. Nejprve snížil lacinou brankou Klimeš, o pár chvil později při power-play se hosté dočkali i srovnání. Tůma dorazil poskakující kotouč do branky a srovnal na 6:6.

Šumperk naznačil ve druhé třetině, že své kvality rozhodně má, bohužel jedna třetina utkání nevyhrává. V poslední dvacetiminutovce soupeř po zásluze srovnal a odváží tak z ledu prvoligového nováčka remízu 6:6. Domácí diváci po letech opět přivítali na svém ledě Pavla Nešťáka a ten se jim po utkání odvděčil i kotoulem na ledě. Již ve čtvrtek má Šumperk možnost reparátu, přivítá v odvetě přípravného utkání Olomouc a premiérově se toto utkání bude vysílat obrazem přímým přenosem i po internetu.