Draci nezvládli další vyrovnané utkání, Ďáblům podlehli 2:3

Daniel Bertók, středa 10.1.2018
Hokejisté Šumperka stále čekají na první novoroční vítězství z ledu soupeřů, ve 35. kole nestačili na svého pronásledovatele z Nového Jičína rozdílem jediné branky. Ani dvě gólové situace Draků v početní převaze nestačily na zásahy Tomečka s Gebauerem, kteří rozhodli utkání ve prospěch Novojičínských. Hořkost porážky po sympatickém výkonu ještě zvětšil Hodonín, jenž výhrou ve Valašském Meziříčí odskočil Drakům už na rozdíl sedmi bodů! Za hosty skórovali PETR GEWIESE a Jiří Půhoný. Další duel Severomoravané sehrají už v sobotu proti Kopřivnici.
35.kolo středa 10.1.2018
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Gebauer (Běhal), 23. Tomeček (Gebauer), 52. Tomeček (Zedník) – 34. Gewiese (Půhoný, Sedlák), 60. Půhoný (Vachutka, Vymazal). Rozhodčí: Čuňočka - Bubela, Mikšík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Slovák (Sonnek), Adamík, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, CHvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Sonnek J., Slovák II, Uhlár
Lakosil (Svoboda), Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák, Novosad, Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

Úvodní část načali šumperští hokejisté o něco lépe. Na začátku 6. minuty se o první větší pozdvižení postaral Vladimír Cink, který střelou do horního rohu branky orazítkoval tyč. Draci byli v prvních deseti minutách lepším celkem udávajícím tempo hry, to zvýšili ještě v početní výhodě, kdy soupeře takřka nepustili k puku. Chybělo ale úspěšné zakončení.

V polovině 13. minuty se ale nechal vyloučit šumperský Michal Vymazal a větší klid na hokejkách přidal domácím hokejistům. Ti sice svoji první přesilovou hru nevyužili, za minutu a půl se jim ale naskytla stejná možnost. Tu už Ďáblové dokázali zužitkovat ve vedoucí branku, o kterou se v čase 16:10 postaral Robin GEBAUER vynikající a efektivní tečí. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Nového Jičína.

Na začátku druhé periody šli hokejisté z podhůří Jeseníků do další početní výhody, i přes mnoho vyslaných střel na odolávajícího brankáře Slováka nedokázali přesilovku proměnit ve vyrovnávací branku. O to hůře, že v čase 22:57 podruhé inkasovali brankou Jaroslava TOMEČKA, který se dokázal prosadit i přes stále trvající oslabení ránou od modré čáry.

Domácí hráče dvoubrankové vedení jednoznačně nadchlo k ještě lepšímu výkonu, před závěrem první poloviny utkání se dokonce řadou povedených akcí mohli dostat na odskok tří gólů. To se ale změnilo koncem dvaatřicáté minuty, kdy se nechal vyloučit domácí Adamík a přesilovou hru následně využil v čase 33:22 Petr GEWIESE, ten stál na konci podařené akce rozjeté duem Sedlák - Půhoný! Navzdory dalším šancím Ďáblů, se šlo do kabin za stavu 1:2 z pohledu Šumperka.

Do poslední dvacetiminutovky šli Draci s jednobrankovým mankem, což chtěli viditelně napravit už na jejím začátku. Vysoké tempo hry vyústilo v defenzivní taktiku domácího celku. ve 45. minutě si připsali vynikající zákroky brankáři na obou stranách a stav se tak neměnil. Chvíli na to se naskytla hokejistům Šumperka další možnost přesilové hry, na jejímž začátku se ale horko těžko dostávali do útočného pásma.

Hra se přiostřila přibývajícími minutami na výsledkové tabuli, což vyústilo v další tresty na obou stranách. V čase 51:36 se dokázal podruhé v utkání prosadit Jaroslav TOMEČEK, tvrdou ránou dokázal prostřelit Vlastimila Lakosila. Nutno dodat, že mu k této brance přispěla obrovská dávka štěstí.

Více než 3 minuty před koncem základní hrací doby, se kouč hostujícího celku Pavel Hulva odhodlal k riskantní hře bez brankáře. Tuto početní výhodu se Drakům podařilo využít ve snižující branku až v čase 59:22, kdy se po velmi povedené akci dokázal prosadit střelou do horního rohu Slovákovy svatyně Jiří PŮHONÝ. Na další trefu ale hostům takřka nezbyl čas a sudí za pár okamžiků ukončil střetnutí za stavu 3:2.

Šumperští hokejisté se tak nedočkali druhého vítězství v novém kalendářním roce, navíc po výhře jejich rivala z Hodonína ztrácí na druhou pozici, zajišťující přímý postup do semifinále play off skupiny Východ, už propastných sedmi bodů.