Draci neudrželi vedení, nevyužili tlak v prodloužení a padli

Jaroslav Svoboda, , pátek 15.3.2019
Další smolné venkovní utkání mají za sebou šumperští hokejisté. V Moravských Budějovicích vedli 2:0, ale ve třetí třetině se podařilo Žihadlům otočit. Když už se zdálo, že Draci jak přes kopírák ztratí první venkovní utkání v sérii stejně jako proti Písku, tak přišlo Sedlákovo vyrovnání v závěru třetí třetiny. Od té doby Draci mocně tlačili na pilu, sevřeli soupeře, mohli několikrát rozhodnout, ale gól ani v prodloužení a v přesilovce nedali. To se jim pak stalo osudné.
SF2 pátek 15.3.2019
Moravské Budějovice - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3sn
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Kliment (Rytnauer, Horký), 50. Kliment (Krutiš, Rytnauer), 52. Juráň (Pospíchal, Heinrich), rozh. nájezd Matějka - 3. Králík (Kuťák), 38. Čuřík (Vachutka), 58. Sedlák (Králík). Rozhodčí: Held, Maršálek - Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 911. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Groh - Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal - Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutíš
O. Haloda (náj. Polívka) - Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský