Draci napodruhé porazili Vrchlabí, dvě branky dali v oslabení

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 29.8.2019
Šumperští hokejisté se po prohře v Třebíči vydali tentokrát do Krkonoš, aby podruhé během přípravného utkání poměřili síly s Vrchlabím. A i tentokráte na jednoho z favoritů celé soutěže vyzráli. Draci sice přišli v úvodu třetí třetiny o vedení 2:0, přesto nakonec díky dvěma gólům v oslabení mohli slavit výhru. Dvakrát se pak v zápase střelecky prosadil útočník Jan Milfait.
přát. čtvrtek 29.8.2019
HC Vrchlabí - DRACI PARS ŠUMPERK
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Bednář (Urban P.), 44. Jirků (Šlaicher T., Havránek) – 9. Milfait (Sedlák, Vachutka), 37. Milfait (Vachutka), 52. Kabelka (Drtil, Vachutka), 60. Drtil. Rozhodčí: Šmika - Bednář, Maštalíř. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 340. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Soukup – Bendík (A), Vašíček (A), Vágner, Moník J., Kynčl, Jirků (C), Havránek – Hozák, Kastner, Chalupa, Hašek, Matějček, Mrňa, Urban P., Bednář, Moník F., Šlaicher T., Šlaicher R.
Wanecki – Plhal, Drtil, Kabelka, Haloda, Řezáč (A), Sedlák (C), Habrman – Milfait (A), Pokorný, Jaroš, Scheuter, Vachutka, Čejka, Urban M., Műller, Šíp, Blecha, Spratek, Krejčiřík

Šumperk dorazil do Krkonoš již bez Milana Ostřanského, za to s útočníkem Vojtěchem Krejčiříkem a opět i s testovaným Jakubem Čejkou. Doma sice s Vrchlabím Šumperk vyhrál jasně 7:1, tentokrát ale domácí do utkání vyrukovali i se zkušenými a extraligou ostřílenými hráči Vašíčkem a Bednářem.

Hned od začátku zápasu se rozhodčí Šmika neostýchal trestat fauly, a tak již v polovině první třetiny viděli diváci ve Vrchlabí čtyři vyloučení. A poté, co Wanecki pár chvil předtím ustál slibnou šanci Chalupy s Urbanem a Sedlák naopak na druhé straně minul prázdnou klec, se skóre poprvé měnilo. To hrál Šumperk dvojnásobnou početní výhodu, když na brankovišti dostal chvíli času a prostoru JAN MILFAIT. A nejproduktivnější Drak dosavadního průběhu přípravy se nemýlil.

I přes šance na obou stranách vydržel těsný stav až do druhé třetiny. V ní Wanecki i Soukup dlouho tahali z rukávu jisté zákroky, hlavně šumperský brankář potvrzoval solidní formu. A ve 37. minutě se pak měnil opět stav zápasu. To Vachutka předal přesný pas na JANA MILFAITA, který nechytatelně propálil Soukupa.

Jestliže v domácím zápase vyšel Drakům proti Vrchlabí skvěle vstup do druhé třetiny, tentokrát naopak domácí vlétli na Šumperk ve třetině třetí. A hned po 28 vteřinách bylo sníženo. Zkušenosti na levém křídle zúročil JAROSLAV BEDNÁŘ. Vzápětí v dobré pozici neuspěl Chalupa, ale v čase 43:11 již byl náskok hostů smazán zcela. TOMÁŠ JIRKŮ trefil přesně a Wanecki byl tentokrát na tuto skvěle umístěnou střelu krátký. Ve 47. minutě mohl Drakům vrátit vedení Marek Haloda, jenže trefil pouze tyč. A i na třetí brance Draků pak měl svůj zvláštní podíl Jan Milfait. Během jeho vyloučení totiž vyrazili Draci do přečíslení a propadnutí vrchlabské defenzívy ztrestali. Na konci kombinace stál DANIEL KABELKA.

Gól na 3:2 pro Šumperk stanovil ráz posledních minut utkání. Domácí se tlačili do útoku, Draci zase vyráželi do brejků. V jednom z nich Milfait na hattrick nedosáhl. Podobně neúspěšní byli již v závěru zápasu Bednář s Urbanem. Jakub Moník pak dokonce trefil tyč šumperské branky. Domácím pak trochu nahrál do karet Jakub Čejka, který musel na trestnou lavici a Vrchlabí tak zkusilo hru v šesti. Jenže ránu Jirků od modré chytil Wanecki a nakonec osm vteřin před koncem utkání pečetil střelou do prázdné branky vítězství Draků TOMÁŠ DRTIL.

V následném vloženém prodloužení branka nepadla, kluby pak potrénovaly samostatné nájezdy. A Vrchlabí v této disciplině oplatilo Šumperku prohru z našeho ledu, když vyhrálo 3:0.

Martin Janeček (Šumperk): Myslím,že celý zápas byl takový urputný a stál hodně sil. Zasloužené vedení jsme si na začátku 3.třetiny zkomplikovali,ale kluci zachovali chladnou hlavu a opět jsme zaslouženě o gól odskočili. Soupeř hrál v Power - Play výborně,ale bojovností jsme získali ve středním pásmu kotouč a Tomáš Drtil chladnokrevně pečetil naše vítězství.