Draci doma přehráli Orlovou 7:2

Jaroslav Svoboda, středa 16.1.2019
S velmi mladým kádrem přijela do Šumperku poslední Orlová, která na soupisce prezentovala hned osm juniorů. Slezané nakonec na půdě Draků padli vysoko 2:7, když domácí ovládli výsledkově všechny tři třetiny. Dvěma góly se blýskl Daniel Hroch, podruhé v řadě se dokázal během vlastního oslabení trefit i Jakub Čuřík. S ohledem na ostatní výsledky se náskok Draků v čele skupiny zvýšil již na devět bodů.
32.kolo středa 16.1.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Orlová
7:2
(2:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Hroch (Antonov, Gewiese), 9. Plášek (Drtil), 25. Vorobjev (Plášek, Čuřík), 35. Vachutka (Pokorný, Gewiese), 46. Hroch (Romančík, Antonov), 50. Čuřík, 54. Antonov (Hroch, M. Haloda) - 21. Ballner (Šmíd, Šendera), 44. Ballner. Rozhodčí: Maršálek - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 758. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Polívka - Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský
Piták - Janiczek, Szturc, Spálovský, Štěpánek, Šendera - Ballner, Konečný, Šmíd, Kunc, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Věntus, Brodek, Plánka, Achmeťjanov, Potočný, Mrkva

Čtvrté vzájemné utkání sezóny dopadlo s Orlovou vítězně a Draci si tak po dvou porážkách s tímto soupeřem v řadě připsali hladké vítězství.

Hosté vstoupili do utkání posíleni o mnoho mladých hráčů z juniorské nejvyšší soutěže, ročníkově nejstaršími hráči slezského celku pak byli Ballner se Šmídem, oba narození v roce 1995. Draci pak od úvodního hvizdu byli lepším týmem, soupeře často přehrávali a vypracovávali si střelecké pozice. Z jedné z nich otevřel v páté minutě skóre Daniel Hroch. Když o čtyři minuty později zvýšil velezkušený Karel Plášek, doufali domácí příznivci v hladké vítězství.

Z dalších šancí v úvodní třetině ale gól nepadl. A vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe hostům. Po půlminutě hry se trefil David Ballner. Šumperk ale otěže utkání ze svého držení nepustil. V úvodu 25. minuty vrátil Drakům dvoubrankový náskok Dmitrij Vorobjev a po dalších mnoha šancích uzavřel účet úvodních 40 minut trefou na 4:1 Daniel Vachutka.

I ve třetí třetině měl úvodní slovo David Ballner, který v čase 43:10 dokázal vrátit Orlové mírnou naději. Domácí tým ale nepřipustil žádné komplikace, postupem času zvyšoval svou herní převahu, k tomu ale i náskok. Již ve 45. minutě pojistil vedení druhou trefou v zápase Daniel Hroch, který vymetl šibenici orlovské branky. Draci se pak prosadili i v oslabení a stejně jako minule proti Moravským Budějovicím i tentokrát skóroval zkušený Jakub Čuřík. Definitivu výsledku pak dal ruský forvard Vladimir Antonov a Šumperk tak v souboji lídra s posledním potvrdil roli favorita a vyhrál 7:2.