Do Šumperka míří z Brodu všechny tři body!

Zdeněk Rajdl, Petr Matěj, sobota 24.11.2007
H a v l í č k ů v B r o d - Jestli šumperští fanoušci čekají na vhodnou pozvánku ke středečnímu utkání s Hradcem, výsledek ze sobotního duelu v Havlíčkově Brodě jí bezpochyby je. Draci dokázali na ledě soupeře ze západní skupiny zvítězit 4:1, navíc potřetí za sebou dokázali šumperští hokejisté bodovat. Hosté se v úvodu dostali do dvoubrankového vedení a i přes snížení domácích Draci znovu odskočili a vzniklý třígólový náskok již svěřenci Jiřího Otoupalíka udrželi.
24.kolo sobota 24.11.2007
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18:53 Holec (Varga, Šulc) - 10:16 Grill (Bařica, Meluzín), 13:01 Ivan (Kovář, Ambruz), 25:20 Piluša (Antonovič), 46:31 Kovář (Galvas, Hylák). Rozhodčí: Lacina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Suchan (Neruda) - Vyhlídal, Jelínek A., Šulc, Procházka, Borůvka, Jebavý, Kadlec - Hodek, Kreuzer, Onráček - Kubeš, Malát, Holec - Stromko, Jelínek P., Varga - Dušátko, Sklenář.
Hylák (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas, Šindler - Grill, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Horčička, Antonovič, Piluša, Matějka, Brunec, Stejskal, Obdržálek.

Do utkání nastoupili Draci nově také s Markem Grillem, v sestavě nechyběl ani nový idol fanoušků, Marek Ivan a opora v brance, z Pardubic zapůjčený Alexandr Hylák. Značně okleštěná sestava Rebelů se dlouho nemohla dostat do patřičného tempa a když se ve 2. minutě po chybě obrany vyřítil Piluša sám na Suchana, mohli brodští děkovat jen svému brankáři. V 5. minutě se objevil i náznak útočné akce domácích útočníků, Stromko však ztroskotal na Hylákovi. V 8. minutě se v přesilovce trefil do břevna Borůvka, když tečoval Holcovu ránu. V 11. minutě se však po pohledné akci dvojice Bařica - Marek Grill ujímají vedení hosté díky trefě tohoto novice v drasu Draků - 0:1. Ve 13. minutě se individuálně prosazoval Ambruz a jeho střela orazítkovala Suchanovo břevno, z pokračující akce ale nový idol šumperských fanoušků, Marek Ivan, dorazil do prázdné klece střelu Kováře - 0:2! Snahu hostí po vstřelené brance utlumilo vyloučení Hajase, ale v této výhodě domácí nic kloudného nevymysleli. Přesto se do šaten neodcházelo za stavu 0:2. Střelu Miroslava Holce z 19. minuty tečovala Hylákova lapačka jen do vlastní sítě - 1:2.

Hned po pár sekundách prostředního dějství se ocitla dvojice Ondráček - Malát v blízkosti soupeřova brankoviště, zákrok Hyláka byl ovšem famózní. Po průniku Tomáše Brunce, který ve 23. minutě prokličkoval mezi obránci Rebelu a jehož střelu Suchan zlikvidoval, si šel právě Brunec odpočinout na trestnou lavici. Hylák však udržel vedení na straně Draků a jakmile se hosté ubránili, znovu udeřili. V čase 25:20 se do zakončení dostal Horčička, Suchan jeho střelu zlikvidoval, ale na dorážku Jiřího Piluši již byl krátký – 1:3! A s Rebely mohlo být ještě více zle ve 29. minutě, to se obránce Špelda v jasné příležitosti trestuhodně netrefil do sítě. Jeho pokus skončil na tyči. Ve 33. minutě zavařila ve svém útočném pásmu dvojice P. Jelínek - Sklenář, zákroky Hyláka byly více než famózní. Po faulu na Marka Ivana měli hosté téměř minutovou dvojnásobnou výhodu ve 35. minutě, leč bez úspěchu. Brankou do šatnu se mohli blýsknout v poslední minutě druhé části Varga a Procházka, ale ztroskotali na vynikajícím Hylákovi. Alexandr Hylák předvedl perfektní zákrok a i díky němu si hosté před závěrečnou částí udrželi dvoubrankové vedení.

Pro domácí diváky nepříliš pohledné utkání pokračovalo i v poslední třetině. Z letargie je probudil až ve 47. minutě brejk Robina Kováře, jež byl zakončen efektním blafákem - 1:4. Na přelomu 50. minuty viděli i domácí fanoušci něco z hokejové dílny, ale pokusy Holce i Vyhlídala zlikvidoval golman Draků. V 53. minutě se k zakončení dostal šumperský Ambruz, ale Suchan se mu postavil tím nejlepším způsobem. V závěru zápasu měli domácí dvojnásobnou početní výhodu, ale změnit stav se jim nepodařilo. A tak si body zaslouženě odvezli severomoravané. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhodnoceni Miroslav Holec a Alexandr Hylák.

Šumperk si tak odváží z Havlíčkova Brodu zaslouženou výhru 4:1! Ve středu přijede do Dračí sluje Hradec Králové, který se zatím pohybuje v horních patrech tabulky západní skupiny, ale proti zlepšujícím se Drakům je rozhodně nebude čekat lehké utkání.

Jiří Otoupalík (Hokej Šumperk 2003): „My jsme dnes získali první body z kluziště soupeře. Jsme maximálně spokojení, výborně jsme bruslili a dohrávali souboje. Nic nevzdáváme, obměňujeme kádr a chceme se samozřejmě vyhnout sestupu.“

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Dnes jsme se nevyrovnali s důrazem soupeře. Hráči Šumperku byli dnes ve všem rychlejší a zaslouženě zvítězili. K podcenění soupeře z naší strany nedošlo, hosté mají mužstvo nabité zkušenými hráči, kteří maximálně využívají příležitostí, ale to nás neomlouvá, stejně jako naše velká marodka.“