Červenka rozbořil naděje Mostu dvěma góly v poslední třetině

Jaroslav Svoboda, sobota 26.1.2013
Š u m p e r k - V Berouně k tomu moc nechybělo, jenže tam Draci o vedení 3:1 v poslední třetině přišli. V Mostě o týden později vstupovali Draci do poslední třetiny naopak se ztrátou jedné branky, jenže pak Adam Červenka vytěžil ze dvou příležitostí dvě branky a Šumperk odváží z Mostu všechny tři body! Drakům chyběli útočníci Matuš s Vrdlovcem i obránce Pastor, přesto se s utkáním popasoval dobře, přitom prohrával 0:2. Pak si ale slabší chvilky vybral domácí gólman Volke a právě po jeho obrovské hrubici na začátku třetí třetiny dokázal ADAM ČERVENKA ve vlastním oslabení srovnat. Obrat dovršil o deset minut později.
45.kolo sobota 26.1.2013
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4
(0:0, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Heřman (Hora), 28. Bojer (Frolík), 40. Bojer (Hora, Čurilla) - 29. Finsterle (Holík), 39. Sedlák (Sedlák, Hulva), 42. Červenka (Hulva), 52. Červenka (Hulva, Holík). Rozhodčí: Pavlovič - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 324. Střely na branku: 42:47. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Volke - Tomeček, Čechura, Hora, M. Rohan, Parýzek, Kabeláč, Havelka, Fedorov - Bojer, Čurilla, Frolík - T. Rohan, Slavíček, Gengel - Nedrda, Heřman, Kuběna - Nevyhoštěný, Divíšek, Vaněk
Štůrala - Holík, Novotný, Gewiese, Tesařík, T. Sedlák, A. Sedlák - Haas, Staněk, Plášek - Rufer, Hlinka, Finsterle - Brunec, Hulva, Červenka - Cink, Skoumal, Meidl

Šumperští hokejisté se vydali do nepříliš populární "Jámy Korolvové", kde se Drakům v minulosti nedařilo, vůbec mostecké HC je soupeřem nadmíru úspěšným v soubojích se Šumperkem.

Draci do zápasu vlétli bez ostychu a hned v první minutě se v obrovské šanci objevil Plášek, ale bohužel příležitost nezužitkoval. Ve druhé minutě pak byl sice vyloučen Brunec, ale byl to Haas, který v nestejném počtu hráčů na ledě mohl skórovat, ale na Volkeho nevyzrál. První velkou šanci domácích měl v osmé minutě Gengel, ale Štůrala jej vychytal. Ve 12. minutě pak během přesilovky dokonce Slavíček minul poloprázdnou branku.

Až do konce třetiny byli šumperští hokejisté aktivnějším týmem než domácí Most, ale do větších příležitostí se Draci nedostali, hostitelé si pak nevypracovali prakticky žádnou.

Zčeřit vody na mosteckém ledu dokázali hokejisté obou mužstev v druhé třetině, kdy viděly tři stovky neplatících diváků (zápas byl zdarma) hned pět branek. Skóre nakonec otevřeli domácí hráči, kteří ve 27. minutě rozehráli kombinaci prostřednictvím Jana Heřmana, který dorazil sraženou Horovu střelu za Štůralova záda. Neuběhlo ani pár vteřin a mohl srovnat Hulva, jenže trefil břevno a domácí z protiútoku přidali druhou trefu. Bojer pouze nachystal čepel na prudkou Frolíkovu přihrávku a poslal tak kotouč do sítě.

Pro Šumperk bylo velmi důležité, že dokázal bleskově snížit. Holík poslal kotouč Finsterlemu za branku, odkud si útočník hostů vybruslil do ostrého úhlu, ze kterého však Volkeho propálil. Druhou půli třetiny ovlivnila nejprve četná vyloučení, až v závěru přišly další góly. Nejprve Šumperk dokázal ve výhodě čtyř proti třem srovnat, bomba Tomáše Sedláka lízla břevno a zapadla za Volkeho. Avšak jestli dokázali Draci bleskově kontrovat na druhý mostecký gól, to samé se podařilo i Mostu. Bojer tečoval puk vypálený Horou od modré a Štůrala se za kotoučem mohl pouze otočit.

Jestliže ale Draci před týdnem v Berouně v poslední třetině selhali, tentokrát poslední dvacetiminutovka přinesla svěřencům Zdeňka Motáka bodový zisk. Hned v úvodu třetiny totiž vyrobil těžko uvěřitelnou chybu brankář Volke, kterému puk bez pardonu sebral Hulva, po jehož přihrávce před branku zakončoval Adam Červenka do prázdné sítě.

Domácími tento okamžik evidentně otřásl, zvláště pokud Draci srovnali v oslabení. Ve 48. minutě šli do přečíslení Brunec s Hulvou, toho ale tentokrát Volke vychytal. Definitivní obrat pak přišel naopak v přesilovce. Vteřinu před návratem vyloučeného Divíška na led se podruhé v utkání prosadil Adam Červenka, tentokrát tedy v početní výhodě. Draci pak vzali vývoj utkání do svých rukou a oproti předchozím venkovním zápasům si duel zkušeně pohlídali. Mostu nepomohla ani kratší power-play, Draci tak urvali na ledě Mostu tři body.

Pro Šumperk to znamená posun v tabulce před nyní jedenácté Litoměřice. Naopak Most ztratil zase něco ze svého náskoku na duo týmů z barážových pozic, Beroun totiž vyhrál v normální hrací době, Písek pak po nájezdech.

Kamil Kašťák (Most): Dnes se nám ten zápas vůbec nepovedl. Hosté zahráli velice dobře, měli daleko více šancí než my, hráli zodpovědně a po zásluze vyhráli. My jsme bohužel bez bodu, což mě strašně mrzí, zase si komplikujeme sami život.
Zdeněk Moták (Salith Šumperk): Dnes jsme sehráli výborný zápas. Spoustu šancí jsme ještě neproměnili, měli jsme přesilovky, přečíslení, které jsme nevyužili. Cením si toho, že ani za stavu 0:2 se mužstvo nepoložilo. To samé poté, co jsme před koncem druhé třetiny dostali další branku na 3:2. Hráči pořád pracovali a v poslední třetině si šli pro zasloužené vítězství. Mám za to, že naše výhra byla dnes opravdu zasloužená.