Čekání pokračuje, Olomouc veze ze Šumperka výhru 3:2

Jaroslav Svoboda, středa 2.8.2006
Š u m p e r k - Lze si vůbec představit, že by Kohouti porazili v souboji Draky? Lze. A v dnešním přípravném utkání hraném na šumperském zimním stadioně se Olomouc dočkala hned ve svém letošním premiérovém představení vítězství 3:2. Vítěznou branku hostujícího týmu vstřelil v čase 51:42 Roman Barták, který tak prodloužil čekání Draků na první letošní úspěch. V rychlém tempu hrané utkání pak přineslo ještě špatnou zprávu domácím. Těm se po zranění Jurči zcela definitivně rozpadla obrana.
přát. středa 2.8.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8:48 Budina (Holík), 47:44 Martink (Kučera) - 0:29 Najdek, 27:39 Kříž, 51:42 Barták (Saluga). Rozhodčí: Ing. Kamil Kadlec-Tomáš Eremka, Jaroslav Šedina. Vyloučení: 9:10, navíc Slaninák 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Tihlář (40. Nimmerrichter) - Güttler, Holík, Osina, Ondráček, Jurča, Hajas - Antonovič, Budina, Cabaník, Čížek, Kočara, Kučera, Kulhaj, Martinka, Novosad, Stejskal, Šašek, Pekr
Adamec - Vlček, Šafařík, Kříž, Ondrušek, Bartoň, Světlík, Faltýnek, Horník - Bordowski, Ministr, Zbořil - Bouz, Najdek, Smejkal - Slaninák, Čuřík, Žajgla - Barták, Saluga, Hradecký

Za vydatné podpory olomouckých fanoušků dosáhla "Mora" nejtěsnějšího vítězství. Lépe bruslící soupeř Draků se dočkal hned v úvodu utkání, což se snad nestane v Šumperku tradicí. Den předtím totiž Draci také inkasovali hned v první minutě zápasu. Tentokrát se ale bojovní domácí dostali zpět do hry a dokázali dokonce dvakrát srovnat skóre. Prvoligový výběr z centra Hané nakonec rozhodl o výhře v poslední třetině brankou Bartáka.

Čisté konto opět vydrželo Tihlářovi necelou minutu, chybu v rozehrávce potrestal nekompromisně zakončeným únikem Robert Najdek. Atraktivní hokej servírovaný v první části hry dostal třešničku na dortu v podobně vyrovnání. Za nedisciplinovanost pykali hned dva olomoučtí hokejisté Šafařík a Žajgla, což dokázal zužitkovat po Holíkově akci Budina. Zmatek na tribunách pak přineslo nepochopení verdiktu hlavního rozhodčího Kadlece, který dle nových pravidel správně zrušil druhý udělený trest a Drakům tak zbylo jen necelých 40 vteřin zbývající přesilovky 5 na 4. Do konce první části hrané ve velmi svižném tempu již oba týmy své šance nedokázaly využít, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

V druhé části hry sice tempo trochu opadlo, ale i nadále oba týmy předváděly na úvod přípravy velmi dobrý výkon. Hosté jako favorit měli více ze hry, ale když už si proklestili Kohouti cestu až před Tihláře, ten jejich pokusy pokryl. Hanáci se tak druhé branky dočkali až ve 28. minutě. Proti ještě loni olomouckému brankáři Tihlářovi uspěl Ondřej Kříž a dostal svůj tým opět do vedení.S blížícím se koncem druhé části hry se zvyšoval i tlak soupeře, ale další branka již v prostřední třetině nepadla.

Zato úvod poslední dvacetiminutovky vyšel výborně domácím. Soupeře začali přehrávat a mírný tlak skončil po zásluze srovnáním skóre. Prsty v tom měli ještě nedávno olomoučtí hokejisté Martinka s Kučerou. Prvně jmenovaný na mladého Adamce vyzrál a vrátil Drakům naději. Vítěznou branku ale vstřelili hosté. Prostějovská posila Martin Saluga našel Romana Bartáka a ten překonal Nimmerrichtera. Ani závěrečný tlak Draků podpořen přesilovkami vyrovnání nepřinesl a tak i Olomouc "vykradla" šumperský stadion.

Jozef Zavadil, trenér Hokej Šumperk 2003: "Nechci hledat nějaký výmluvy. Dnes jsme odehráli docela dobré utkání, trápí nás ale nedostatek obránců. Navíc se zranil i Petr Jurča, který v obraně naskakoval. Kluci taky trénují dvoufázově a druhý trénink jim končí ke druhé hodině, těch sil pak večer už moc není. Ale viděli jsme hodně rychle hrané utkání, v němž byl soupeř lepší."

Aleš Tomášek, trenér HC Olomouc: "Jsme na začátku, byl to náš první zápas. Je stále co zlepšovat. Jsem vděčný za dnešní vítězství."