Draci znovu v Písku těsně padli, tentokrát v nájezdech

Jaroslav Svoboda, , pátek 8.3.2019
Obrovské drama nabídl čtvrtý zápas čtvrtfinálové série. Draci v něm tentokrát dvakrát o gól prohrávali, a to 0:1 a 1:2. Po gólech Jakuba Čuříka a Pavla Mojžíše, který nakonec vytěžil drtivý tlak Draků ve třetí třetině k zaslouženému vyrovnání, dospěl souboj do prodloužení. Ani v něm ale Hauser lepší Šumperk do vedení, a tedy k vítězství, nepustil. Rozhodovaly tak nájezdy, ve kterých symbolicky stejně jako v celém zápase vedli domácí 1:0 a 2:1. Vachutka sice na úvod páté série srovnal, vzápětí však domácí zadák Bílek rozhodl a Písek tak urval s vypětím všech sil výhru a v neděli se tak rozhodne na šumperském ledě.
ČF4 pátek 8.3.2019
IHC Písek - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Koupal (Sýbek, Marcilis), 43. Polata, rozh. nájezd Bílek - 22. Čuřík (Vorobjev, Sedlák), 56. Mojžíš (Gewiese, Plášek). Rozhodčí: Velčovský - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 15:12. Využití: 1:1. Diváci: 510. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Koupal, Volf. Marcilis, Strnad, Novák
O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský