Žďárská nedobytná tvrz padla pod nájezdem Draků, rozhodl Tomáš Brunec

Svoboda Jaroslav, středa 8.10.2008
Draci dokázali dobýt žďárskou hokejovou tvrz a jako první v letošním ročníku odvážejí z tamního kluziště všechny body. Nicméně výhra se lehce nerodila, v cestě stál silný soupeř a hlavně pohotový brankář Vratislav Vajner. Draky poslal do vedení v první třetině šumperský odchovanec Tomáš Brunec, kterému nahrál na gól Lukáš Duba, zbrusu nová posila Draků. Domácím se podařilo otočit utkání, na druhý žďárský gól však odpověděl velice rychle Jan Giesel a v 52. minutě v přesilové hře vystřelil plný bodový zisk hostům svou druhou brankou v zápase Tomáš Brunec. Šumperk v závěru měl ještě příležitost, kdy Meluzín trefil břevno. Během power-play několikrát minul kotouč prázdnou domácí klec, ale skóre se již neměnilo. Šumperk podruhé v řadě zvítězil.
8.kolo středa 8.10.2008
HC Žďár nad Sázavou - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Pleva (Křišťan), 42. Štěpánek (Křišťan) - 14. Brunec (Duba), 42. Giesel (Novosad), 52. Brunec (Drábek, Osina). Rozhodčí: Mech - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 9:8, navíc Martin Sobotka (ZNS) 10 minut nesportovní chování a Lukáš Duba (SUM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 841. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Vajner – Koželuh, Fibikar, Pleva, Moščic, Souček, Doležal – Fila, M. Sobotka, Plachý – Vránek, Dítě, Štěpánek – Ptáček, Kaut, Křišťan – Šulc, R. Sobotka, Mühlfait
Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček, Novotný – Ambruz, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Duba – Novosad, Giesel, Stejskal – Čížek, Drábek, Martinka – Fischer

S Lukášem Dubou a bodovými ambicemi zajížděli Draci k zápasu 8. kola 2. hokejové ligy skupiny Východ do Žďáru nad Sázavou. Šumperk se stejným soupeřem podlehl naposledy v listopadu roku 1995 a po domácí výhře s Uničovem nechtěl podobný neúspěch dopustit ani nyní. Draci se však museli opět obejít bez Dušana Bařici.

Hned v úvodu se Šumperk nedokázal několikrát úspěšně prokombinovat do útočného pásma a po sérii zakázaných uvolnění se musel dokonce bránit v oslabení, když na trestnou lavici mířila druhá šumperská posila posledních dní, Jan Giesel. Ovšem už po necelé minutě se poměr sil srovnal. V polovině šesté minuty se diváci dočkali prvních zajímavějších momentů. Domácí duo Křišťan - Dítě zahrozilo šumperskému celku, ve svých šancích ovšem ani jeden z forvardů Žďáru nad Sázavou neuspěl. Další oslabení Draků na sebe nenechalo dlouho čekat, ovšem pobyt Osiny na trestné se obešel bez větší šance domácího celku.

Vteřinu po vypršení 10. minuty napřáhl Vrtík a Vajner bombu od modré kryl. Na druhé straně se do zakončení tlačil domácí Kaut, ale ani on nebyl úspěšný a jeho pokus navíc postrádal prvky nebezpečnosti. Na první gól si příznivci domácího celku i "partička" hostujících nadšenců počkala do 14. minuty. Tomáš Brunec protlačil puk do branky, když dokázal využít zmatku a nastálého chaosu v prostorách před brankovištěm Vajnera. Za pár vteřin sekl Novosad domácího Romana Sobotku, který si naopak na šumperském útočníkovi vybil svoji zlost hrubostí. Poslední minuty první třetiny byly v režii hostujícího týmu, největší příležitost měli však hokejisté Žďáru. Jeden z domácích beků na modré napřáhl k nahození, kdyby si však všimnul zcela odkryté šumperské branky, mohl pohodlně srovnat skóre.

Co se nepovedlo hokejistům z Vysočiny na konci 1. třetiny, to dohnali po začátku té druhé. Nejprve sice od modré pálil Holík, Vajner ale naznačil trend minut následujících a puk schoval do lapačky. To na druhé straně se gólově urodilo. Radim Křišťan přesnou přihrávkou našel Martina Plevu, který puk neomylně poslal do branky a srovnal. Minutu po první brance Žďáru mohli Draci strhnout vedení zpět na svou stranu, když byl vyloučen Fibikar. Jenže nejprve stačil na poslední chvíli v obranném zákroku vypomoci hrdina úvodních minut třetiny Martin Pleva. Chvíli poté vytasil další skvostný zákrok Vajner. Žďár však oslabení přežil a následně se naopak do šance hnal Plachý, přes obranu se nedostal. Během devíti vteřin 28. minuty hlavní rozhodčí utkání vylučoval hned třikrát. Holík si vyměnil pár pohlavků s domácím Součkem, o chvilku později mířil na trestnou i Osina. Domácím ale další přesilovka nevyšla, naopak Koželuh zachyboval v rozehrávce a na Vajnera se valil Ambruz. Jenže domácí gólman opět skvěle zakročil.

Chvíli předtím, než se utkání přehouplo do své druhé poloviny základní hrací domy, šel na trestnou lavici domácí forvard Martin Sobotka a Šumperk mohl těžit z početní výhody. Jenže po jednozápasové přestávce vyplněné kanonádou do sítě Uničova si šumperští hokejisté opět nadělali trable neúspěšnou koncovkou. Vajner několik pokusů hostů pochytal. Ve 35. minutě zkoušel překvapit hostujícího Maláče Fila, ojedinělá šance Žďáru k brance nevedla. V samotném závěru druhé třetiny se hosté dostali pod tlak, ale Žďár další branku nevstřelil.

To se domácím podařilo na začátku 3. třetiny. Finální přihrávku na gól si znovu připsal Radim Křisťan, tentokrát zakončoval Radim Štěpánek a domácí šli poprvé v utkání do vedení. Ale hosté dokázali velice rychle srovnat. Zdeněk Novosad přiťukl kotouč čerstvé posile Janu Gieselovi a ten pod nohami obránce poslal kotouč přímo mezi betony Vajnera. Draci dokázali srovnat během 40 vteřin. V dalších minutách měli Draci početní výhodu, z toho dvakrát krátce 5 na 3. Draci však víc než čtyřminutovou přesilovku nezužitkovali a tak se šlo do poslední desetiminutovky základní hrací doby za vyrovnaného stavu.

Do ní však Draci vstoupili s další početní výhodou a tentokrát se dokázali prosadit. Šumperský odchovanec a Tomáš Brunec zastínil ve vteřině všechny hráče a využil po přihrávce Jakuba Drábka šumperskou přesilovku. Další obrat v zápase mohl Draky nastartovat do dalšího presu domácích hokejistů, leč do šance se naopak dostal aktivní Křišťan. Jeho průnik "dokončil" obránce Novotný, který také zamířil na trestnou lavici. Šumperk se však v oslabení ubránil a tak musela o osudu utkání rozhodnout závěrečná část utkání. V 57. minutě odmítli Draci rozhodnutí utkání, když neproměnili nájezd dvou na jednoho. O chvíli později okradl Doležala o kotouč kapitán Roman Meluzín, ten však střeleckou smůlu úvodu sezóny neprotrhl a nastřelil pouze břevno. Jedinou domácí šanci srovnat vychytal Koželuhovi brankář Pavel Maláč a Žďár se odhodlal k power-play. V ní mohl Šumperk několikrát zakončovat do prázdné branky, ale ani jednou neuspěl. I tak za přispění dvou nových posil i svých dvou odchovanců stejně tak jako zbytku kádru dovedl Šumperk duel do vítězného konce a tabulkou začíná stoupat výše.