Zpátky z Vysočiny bez bodu, Draci zápas ztratili v první třetině

Martin Schwarz, Michal Martoch, středa 11.12.2013
V rámci dalšího kola 1. hokejové ligy se šumperští hokejisté vydali o body zápolit na led soupeře, kterému se v této sezóně doma příliš nedaří – do Třebíče. Svou neúspěšnost před svými fanoušky chtěla Horácká Slavia zlomit hned ve čtvrté minutě zápasu, to poslal Bílé hvězdy do vedení Vondráček. Následně na 2:0 dával Křivohlávek a klub z Vysočiny byl na koni. A ještě nebyl konec, do závěru úvodní části už bylo skóre 4:0 pro Třebíčské! V podobném rytmu bohužel začala i prostřední perioda, na 5:0 domácí odskočili po brance Wasserbauera. K tomu jednu branku přidal před koncem druhé dvacetiminutovky Laš. Šumperskou bolest dokázal v úvodu závěrečné třetiny zmírnit gólem na 1:6 MAREK HAAS. Více už ale hráči ze severu Moravy nestihli, Třebíč přidala sedmý zásah a bere tři body za výhru o šest branek. K dalšímu klání Salith zajíždí na led Havířova.
31.kolo středa 11.12.2013
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
7:1
(4:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Vondráček (Laš), 6. Křivohlávek (Kadela), 10. Čuřík (Valenta, Dujsík), 16. Vondráček (Nahodil, Laš), 25. Wasserbauer (Bilčík), 40. Laš (Nahodil, Vondráček), 58. Laš (Kaut, Křivohlávek) – 44. Haas (Sedlák, Plášek). Rozhodčí: Trombík – Klein, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1160. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Falter – Dietz, Bilčík, Valenta, Dujsík, Peroutka, Dlapa, Čejka – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Wasserbauer, Kaut, Čech – Přibyl, Kadela
Štůrala (10. Vajner) – Holík, Novotný, Dudáš, Sedlák, Starý, Tesařík, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Červenka, Kucsera, Brunec – Langr, Skoumal, Cink

Bílé hvězdy vstoupily do utkání raketovým způsobem a už v první minutě mohly vést o jednu branku. Po ráně Vondráčka se dostal k brankářem vyraženému puku Nahodil, jeho bekhendovou střelu mířící pod břevno Štůrala lapačkou vytěsnil. Když byl pak ale vyloučen Novotný, stačilo Třebíči jednatřicet vteřin ke skórování. Lašovu přihrávku zužitkoval Tomáš Vondráček. Falter si poté lehce poradil se střelou Sedláka, aby mohl poslat Horáckou Slavii do dvoubrankového vedení Jan Křivohlávek, jemuž dovolili hosté dva pokusy – 2:0. Navýšit skóre mohl Nahodil, Štůrala však předvedl výborný zákrok a ani následná dorážka Vondráčka do odkryté branky nebyla gólová, neboť ji zablokoval Dudáš. Na 3:0 však zvýšil Jakub Čuřík, jenž zužitkoval precizním blafákem samostatný nájezd. Po třetí obdržené brance zamířil Štůrala na střídačku.

Velkou příležitost si vypracoval i Čech, byl však faulován Haasem, a proto si zahráli domácí podruhé v utkání přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale v čase 15:52 dorazil kotouč po kombinaci první formace za Vajnera Tomáš Vondráček. Další branku mohl přidat Křivohlávek, proti byla ale Vajnerova lapačka. Moskal z předbrankového prostoru přestřelil. Vajnera prověřil Laš.

V úvodu druhého dějství ohrozil Vajnera Kaut, Faltera pro změnu bekhendem Haas. A když neuspěl ani Žálčík, prosadili se popáté Třebíčští. Od zadního mantinelu se odrazil před branku kotouč, který pohotově poslal do branky Jan Wasserbauer. Vajner, který předtím mířil zastavit puk za brankou, byl bezmocný. Po teči Sedlákovy střely musel zasahovat Falter. Do lapačky pak ukryl kotouč z hole Kucsery. Změnit skóre se pokusil Staněk, nepohnuli jím ani Nahodil s Křivohlávkem. Od Moskala se odrazil puk mimo, Čuříkovu ránu Vajner vyrazil. Po souhře Vondráčka s Nahodilem usměrnil puk za šumperského brankáře Marek Laš.

Ve třetí třetině se prosadili i hosté. Sedlákovu akci přetavil v branku Marek Haas – 6:1. Perfektní zákrok betonem si připsal Vajner po střele Křivohlávka. Pak se snažili udělat něco se skóre znovu šumperští Draci, na Faltera si ale nepřišli. Vajnerovu pozornost prověřil Dlapa. Ani tečované střely Bilčíka nebyly gólové. Svou ranou neuspěl Čuřík. Sedmá branka domácích padla v čase 57:39. Kautovu střelu sklepl ze vzduchu Marek Laš, čímž uzavřel brankový účet utkání.

Radek Kučera – Hokej Šumperk 2003: Nám vůbec nevyšla první třetina. Soupeř vzletěl, výborně bruslil, kombinoval, střílel góly, měl důraz před bránou. Než jsme se rozkoukali, tak byl ten zápas rozhodnutý. Takže tam asi není co řešit. Potom soupeř už hrál samozřejmě to, co potřeboval. My jsme se víceméně trápili dneska. Takže asi tak. My jsme dneska podali velice špatný výkon a soupeř hrál výborně, hlavně tu první třetinu, a proto to dopadlo, jak to dopadlo.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Samozřejmě respekt ze soupeře je vždycky. Já jsem spíš čekal, kdy se nám otevřou ty stavidla a dáme nějak víc gólů. Protože od začátku sezóny se nám to nepovedlo. Možná trošku v Boleslavi, ale vůbec ne doma. Souhlasím s tím, že jsme měli výborný pohyb. Díky tomu pohybu můžete i kombinovat a samozřejmě jsme se dostávali do šancí a hlavně jsme je proměnili tentokrát. První třetina byla z naší strany odehraná výborně. Se druhou jsem spokojený nebyl. Tam to vypadalo, že všichni nějakým způsobem myslí do útoku, a my to máme založené na kvalitní defenzívě. Tam nás podržel Martin Falter, byla tam spousta nepříjemných puků do ohně. Tam jsme měli kliku, že soupeř nesnížil, protože tam byla řada tečovaných kotoučů, špatně vyřešených situací v obranném pásmu. Hráči to slyšeli. Třetí třetinu si myslím, že jsme hráli už zezadu líp, už jsme hráli tak, jak jsme potřebovali a sice jsme gól dostali, ale myslím si, že jsme i odehráli. Už bylo na hráčích vidět, že hrají důsledně. Co se týče toho zápasu, pro nás to byl důležitý zápas s těžkým soupeřem a zvládli jsme ho, za což jsme rádi.