Zlatý bod z utkání, v němž Draci byli lepším týmem

Jaroslav Svoboda, středa 4.10.2006
Radek Kučera protrhl střeleckou smůlu a centr první řady dnes trefil cenný bod. Ačkoliv byl Šumperk téměř celé utkání lepším týmem, hosté dokázali v první třetině zužitkovat jednu ze tří střel na Tihláře a těsné vedení drželi až do konce utkání. Ve třetí třetině pak Draci i zásluhou početních výhod zatlačili hosty do hluboké defenzívy a nakonec se po zásluze dočkali. Poněvadž v prodloužení ani jeden z týmů střelecky neuspěl, šlágr sedmého kola ligy skončil remízou 1:1.
7.kolo středa 4.10.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
1:1p
(0:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 55:34 Kučera (Martinka) - 9:21 Kučera (Pšurný). Rozhodčí: Venglář. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Čížek
Rech - Hoza, Pochylý, Šebek, Pokorný, Pšurný, Rapant, Šimůnek, Florián, Matušek, Šimeček, Zapletal, Baránek, Bauer, Meixner, Peš, Kello, Šťastný, Durda, Kučera

Radek Kučera se dočkal a celý stadión vybouchl nadšením. V 56. minutě Šumperk konečně skóroval a přetavil svůj drtivý tlak v zasloužené vyrovnání. Po Zdeňku Kučerovi se tak trefil i jeho jmenovec z dresu Draků. Šumperk, který do utkání nastoupil i s posilou Ivo Kratěnou, mohl slavit bod, ačkoliv byl v utkání lepším týmem.

Hned z úvodu bylo patrné, že tvořit budou muset Draci. Hosté začali z obrany a čekali na šance v podobě brejků. A po několika menších šancích Draků se žel bohu dočkali. Pšurný našel před brankou Zdeňka Kučeru a ten se z prostoru před Tihlářem nemýlil. Hosté pokračovali ve své trpělivé hře, do šance se pak dostal Ivo Kratěna, který si vybruslil z prostoru za brankou, ale Recha nepřekonal. O chvíli později tentýž hráč projel až před branku, ale Stejskal jeho přihrávku zamířil opět jen do Recha. Tlak Draků sice vrcholil, ale hosté odolali a šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhou třetinu zvládli mírně lépe hosté. Zlepšenou hrou v obraně zneškodňovali hodonínští beci šumperské útoky a ihned se vrhali do brejků. Jenže i domácí defenzíva hrála prim a když už něco prošlo k Tihlářovi, ten si s tím pohodlně poradil. Nebezpečně si počínal autor první branky zápasu Kučera, který na konci první poloviny utkání pálil do lapačky Tihláře. Druhá desetiminutovka třetiny trpěla častou hrou v nestejném počtě hráčů na ledové ploše, ani jeden z týmů nevymyslel žádnou tutovku a Draci opět museli do kabin s gólovým mankem.

Na úvod třetí třetiny se hosté vrhli do útoku ve snaze rozhodnout zápas, jenže po úvodních neúspěšných pokusech na svou snahu rezignovali. Vinu na tom neslo i vyloučení Bauera, které šumperské hráče trochu nakoplo ke zvýšené aktivitě. Od této chvíle se také začal stupňovat tlak domácích a jejich snaha srovnat. Ve 47. minutě se dostal do brejku zapomenutý Kočara, šumperský útočník však na Recha nevyzrál. Draci dostali početní výhodu v 48. minutě a soupeře zatlačili před branku, jenže kanonáda neměla efektivní vyústění a skóre se neměnilo. Nejinak tomu bylo o pár minut později, kdy hráli hosté opět oslabeni. Na ledové ploše se v té chvíli objevovali jen dvě šumperské pětky a zvláště Kučera pomáhal Drakům velmi vysokou úspěšností na vhazování. A nakonec Šumperku pomohl i gólem. Ladislav Martinka poslal přihrávku napříč brankovištěm a zcela volný Kučera z voleje napálil puk pod břevno. Stadión expolodoval nadšením a Šumperk rázem létal po ledové ploše. Jenže bez úspěchu.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm byl nejprve nešetrně skolen za brankou šumperský forvard, jenže sudí Venglář postřehl až totožný zákrok o chvilku později a Holík musel na dvě minuty na trestnou lavici. Šumperk nepříjemnou přesilovku přestál, ačkoliv většinu z ní strávil v obranném pásmu. Jenže Drtiči se dostali pouze do jediné větší šance a tu Tihlář skryl do lapačky. V závěru už za potlesku obou sektorů fanoušků oba kluby slavily bod.