Zlaté dva body! Draci si v závěru vystřelili vítězné prodloužení

Jaroslav Svoboda, středa 24.2.2016
Už se trochu propadalo skepsi, už to nevypadalo moc nadějně. Draci v šesté minutě třetí třetiny inkasovali z hole Havlíčka, dostali se Mostečtí na koně. Až PETR GEWIESE vzal na svá bedra veškerou odpovědnost, po klíčové přihrávce Pláška se dostal osamocen před Hanuljaka a fantoma v mostecké kleci nakonec překonal s naprostou bravurou. Následně se do boje vrchly i tribuny a hosté stěží přežili i závěr třetiny, byť nakonec inkasovali, ale doslova pár desetin po vypršení hrací doby. Vítězný gól tak draci vstřelili po ráně Tomáše Sedláka až v úvodu prodloužení! V tabulce tak narostl náskok na Most na čtyři body.
oU2 středa 24.2.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
2:1p
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Gewiese (Plášek), 62. Sedlák (Fořt) - 46. Havlíček (Hora). Rozhodčí: Šír, Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1016. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Svoboda – Gewiese, Sedlák, Horyna, Bail, Prokop, Holík – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Miškovský, Panna
Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Doležal, Alinč, Smolka – Nedrda, Tauš, Slavíček – Rod, Hanzl

Význam souboje obou soupeřů byl předem jasný. A dokreslila to i skutečnost, že na duel dorazit kvartet velmi zkušených mužů s píšťalkou.

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, ale stejně jako v posledním vzájemném utkání i tentokrát začal hned od začátku duelu trápit šumperské střelce brankář Hanuljak. V průběhu třetiny Šumperk odehrál i dvě početní výhody, ale i přes střelbu, hlavně v první z nich, se zdálo, že dnes přesilovky nebudou z domácí strany vítězným receptem.

Hrozit dokázal i Most, který v první třetině hlavně poctivě bránil a snažil se nepouštět Šumperk do gólových příáležitostí. Jasně nejaktivnějším hráčem Mostu pak byl Alinč, který nejvíce hrozil obraně domácích, ale ani zkušený veterán branku nevstřelil.

Druhá třetina začala akcí Fořta s Milfaitem, tomu ale koncovku v poslední chvíli zmařil Hora. Ve 25. minutě pak Hanuljak pokryl obrovskou šanci Fořta, na druhé straně pak Svoboda musel pokrýt obrovskou Smolkovu příležitost. Šumperk pak sevřel hosty během další přesilovky, ale znovu nedokázal i přes několik dobrých pozic skórovat, hlavně Holík byl blízko vedoucí brance.

Konec třetiny však patřil hostům a Miroslav Svoboda držel draky. Nejprve vykryl Slavíčkovu ránu, poté vychytal i Doležala. Pak ještě hráli hosté v závěru třetiny přesilovku, ale pořádnou šanci si Most již nevytvořil.

Hosté pak do poslední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji a poté, co Svoboda vychytal Zemana, Tauše a Havlíčka, tak se poprvé měnilo skóre. Ondřej Havlíček nečekaným nahozením překvapil až od mantinelu překvapil Svobodu. Most pak na delší dobu převzal iniciativu a dokonce si, i přes nevoli publika, vydobyl přesilovku pěti proti třem. Tu ale Šumperk přestál a dal tak základ cestě za vyrovnáním.

To již v zápase nepůsobil Aleš Staněk. Toho nejprve dohrál na hlavu Vojtěch Kubinčák, za což dostal zkušený útočník dvě minuty. Sám Staněk pak ale dostal dvě minuty a trestnou lavici musel opustit předčasně kvůli náhlé nevolnosti, načež ho přepravila sanitka s podezřením na otřes mozku do nemocnice.

Na šumperských hokejistech bylo znát, že času do konce třetiny moc nezbývá. Nervózní projev nakonec ukončilo Pláškovo prostrčení za obranu, které sebral Petr Gewiese. Domácí zadák pak v brejku překonal Hanuljaka a doslova rozbouřil ochozy šumperského stadionu. Z draků veškerá zátěž spadla a hned vzápětí mohl totálně zvrátit průběh po další Pláškově přihrávce Haas, ale proti Hanuljakovi tentokrát neuspěl.

Mostecký gólman rázem musel čelit sprše střel, ale ani Fořt ve velké šanci neuspěl. Pak musel Most dokonce do čtyř a Šumperk v samotném závěru dostal i kotouč do sítě, ale přes veškeré protesty sudí gól neuznali, dle jejich verdiktu padl pár deseti sekundy po konci třetiny.

Muselo se tak prodlužovat. A drakům nakonec vzhledem k průběhu utkání spadlo do klína zlaté vítězství. Po své úvodní brance duelu Šumperk zcela převzal otěže utkání a Sedlák polekal v úvodu prodloužení ránou těsně vedle, pak za Hanuljakem zvonila i tyč. V dalším průběhu se pak stala již jen jedna věc. Tomáš Fořt našel křižnou přihrávkou Tomáše Sedláka, který hned z první propálil Hanuljaka.

V bouřlivých ovacích tak draci slavili vítězství 2:1 po prodloužení a hlavně těsné navýšení náskoku právě na Most. Teď oba týmy dělí čtyři body, do konce skupiny o udržení přitom schází čtyři zápasy.