Vrdlovcův gól na body z Jihlavy bohužel nestačil

Jaroslav Svoboda, Luboš Jaroš, sobota 21.1.2012
J i h l a v a - Na vysoké vítězství z domácího utkání s Havlíčkovým Brodem se Drakům na ledě jihlavské Dukly navázat nepodařilo. Šumperk přitom na Vysočině vedl zásluhou trefy DANIELA VRDLOVCE z úvodu druhé třetiny, v závěru téže části hry ale domácí dvěma rychlými góly otočili vývoj. V poslední třetině už Dukla uhlídala náskok, dokonce jej i navýšila a zápas dohrála s vítězstvím 4:1.
41.kolo sobota 21.1.2012
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Hodek (Kolafa), 38. Čachotský (Mrňa, Kolafa), 52. Hodek (Maliník), 58. Vysloužil (Hodek, Kolafa) - 26. Vrdlovec (Hulva). Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1123. Střely na branku: 59:30. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
F. Novotný - Petráček, Ficenc, Malena, Dobrovolný, Kaláb, Kolafa, Grundmanis - Jeslínek, Čachotský, Mrňa - Zeman, Domin, Padělek - Vysloužil, Maliník, Hodek - Bezděk, Hubáček, Polcar
Štůrala - Křetínský, Holík, Sedlák, Suchý, M. Novotný, Tesařík, Ondráček - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Mičulka, Vrána

Dukla chtěla zlepšené výkony z posledních zápasů přenést i do utkání proti Šumperku. Aktivněji však začali hosté a vyzkoušeli pozornost Novotného zásluhou Brunce a Veleckého, kteří pálili od modré. Jihlava se osmělila v první přesilovce, kdy po nacvičené akci nabídl Čachotský puk žabičkou Mrňovi, ten však skákavý puk před odkrytou brankou netrefil.

Na druhé straně zle zatopil Tesařík Novotnému, který jeho střelu nedokázal zkrotit v lapačce, nakonec však puk skončil v bezpečí pod jeho tělem. Další nejistý zákrok přidal domácí gólman v 17. minutě, kdy lehkou střelu Sedláka viděl, přesto jí pouze vyrazil před sebe. Puk však nakonec se štěstím a s pomocí domácí obrany skončil pod tělem Novotného.

Úvod druhé dvacetiminutovky poznamenalo vyloučení Maleny na 2+2 minuty, které dokázali hosté potrestat. Střelu Hulvy Novotný vyrazil jen k volnému Danielu Vrdlovcovi, který uklidil puk do sítě - 0:1. V zápětí mohl srovnat Čachotský, který vybruslil zpoza branky, dobře postaveného Štůralu však nepřekonal.

V další šanci musel akcie hostí zachraňovat Štůrala rychlým přemístěním proti zakončujícímu Mrňovi. Domácí vyrovnali ve 37. minutě, kdy Kolafovu přihrávku přes celé útočné pásmo zužitkoval Daniel Hodek - 1:1. Hned z další šance Dukla stav utkání otočila, střela Mrňi proklouzla Štůralovi po rukou a Tomáš Čachotský volný puk zametl do sítě - 2:1.

Úvod poslední části hry patřil hostům, jenže střelu Hulvy vychytal efektním semaforem Novotný. Chytře hrající domácí se pojištění vedení přecijen dočkali, Daniel Hodek dostal přihrávku do jízdy a mazácky provedeným bekhendovým blafákem zasunul puk do branky - 3:1.

Hostující strážce svatyně se vytáhl v 56. minutě neskutečným zákrokem. Zeman sám před Štůralou neuspěl, puk se tak odrazil na modrou čáru k volnému Kolafovi, jehož bombu ukryl na zádech ležící Štůrala v lapačce. Jistotu výhře dodal v závěru utkání Martin Vysloužil, který doklepl do branky puk po neúspěšném Hodkově nájezdu - 4:1. Jihlava zaslouženě vyhrála v utkání, které musela otáčet z nepříznivého jednobrankového manka.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Úvod utkání nebyl z naší strany ideální, ale asi tak od 7. minuty už jsme se chytli a zvedli se. Šumperk měl pár nebezpečných šancí, hlavně z protiútoku, ale jinak si myslím, že jsme dnes hráli lépe. Téměř tři čtvrtiny času jsme strávili před brankou soupeře, a proto si troufnu říct, že jsme vyhráli zaslouženě.