Velká smůla na šumperských holích, proti Horácké Slavii Draci nedokázali skórovat

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, sobota 26.2.2022
Šumperk na domácí půdě v rámci dohrávky 40. kola přivítal třetí celek tabulky z Třebíče. Hvězdy šly rychle do vedení a následně to byli Draci, kdo musel odpovědět. I přes mnoho šancí a střeleckých pokusů na výborně chytajícího Jekela nevyzráli. Hosté poctivou obrannou hrou odolali šumperský útok a všechny body si vezou na Vysočinu. Svěřenci Martina Janečka ale ještě neskládají zbraně, jelikož zůstali na 13. pozici a na vyšší nebarážovou příčku ztrácejí stále jeden bod.
40.kolo sobota 26.2.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Mlčák (Zabloudil). Rozhodčí: Wagner, Svoboda – Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Březák – Žálčík, Kindl, Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šuhaj, Šilhavý, A. Furch – Spratek, Macuh, Antoníček – Scheuter.
Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, Bittner, Šťovíček – Střondala, Vodný, Meluzín – Gajarský, Nedvídek, Krliš – Sklenář, Michálek, Zabloudil.

Do dnešního souboje vstupovala hostující Třebíč v roli favorita. Šumperk si zase na svých bedrech nesl tíhu nutného zisku tří bodů, které by pomohly k tomu, aby se vyhnul bojům o udržení v Chance lize. Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří diktovali tempo hry. Nakonec to ale byla hostující Třebíč, která v 6. minutě otevřela skóre. Obránce Jan Mlčák dostal příliš prostoru a střelou z otočky překonal šumperského gólmana. Prakticky hned po obdržené brance mohl srovnat obránce Draků Martin Pěnčík, trefil ale pouze brankovou konstrukci. Šumperští si v 8. minutě počínali nedovoleně a hostujícímu celku nabídli přesilovou hru. Jenomže Drakům se v oslabení daří chodit do protiútoku a jinak tomu nebylo ani dnes. Velkou šanci vyrovnat měl při vlastním oslabení Petr Kratochvíl, který těsně minul Jekelovu branku. Kromě dalších vyloučení se v první dvacetiminutovce už nic podstatného nestalo.

Do druhého dějství si hostující Třebíč přinesla jednobrankový náskok, který za žádnou cenu nechtěla ztratit. Výborná defenzivní hra hostujícího celku nadělala šumperským hokejistům obrovské problémy. Drakům se nedařilo udržet se v útočném pásmu a najít si tu správnou střeleckou pozici. Do velké šance se v prostřední části dostal Daniel Vachutka, který ale připraveného Jekela nenachytal. Na druhé straně držel šumperské naděje výborný Vojtěch Mokry, který zneškodnil dorážku Gajarského a následně si poradil i s nepříjemnou střelou Střondaly. V posledních minutách měl na hokejce branku Ludvík Rutar, který nejprve trefil Pavla Jekela a v dorážce mu pak zabránil třebíčský kapitán Bittner. Druhá třetina tak nepřinesla ani jeden gól. Činili se především oba brankáři.

V závěrečné části Draci moc dobře věděli, co je ve hře. Zvýšili otáčky a dostali Bílé hvězdy pod obrovský tlak. Nebezpečnou střelu od modré vyslal Pěnčík, Jekel ale bez problému zakročil. Do další obrovské šance se dostal Petr Kratochvíl, jeho pokus ovšem brankou neskončil. V 55. minutě nabídla Třebíč Šumperku přesilovou hru. Draci doslova z každé pozice ostřelovali svatyni Jekela, nicméně bezúspěšně. V posledních vteřinách to domácí ještě zkoušeli bez brankáře. Nechybělo mnoho a vítězství hostů mohl definitivně potvrdit Vojtěch Střondala, který v samotném úniku nastřelil tyčku. Šumperku nakonec šedesát minut na vyrovnání či otočení zápasu nestačilo, hostující Třebíč tak bere všechny body za těsné vítězství 1:0.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Pro nás je to jednoznačně zklamání. My jsme samozřejmě chtěli za každou cenu tři body, které jsme potřebovali do tabulky. Co se týče hry, nedali jsme sice branku, ale musím jednoznačně stát za mužstvem. Kluci tvrdě pracovali. Dneska jsme narazili na výbornou Třebíč, kterou známe z podzimu ze začátku soutěže a byla to doopravdy vysoká škola defenzivy a parádně odpracovaný zápas včetně gólmana. My jsme za poslední zápasy tam nějaký skulinky viděli, ale ty dneska byly zavřené. Takže bylo to těžké prosadit se. Hráči hlavně ve třetí třetině samozřejmě šli do toho více se zvýšeným úsilím. Nějaké příležitosti jsme si vytvořili, nicméně nám to nepadlo a trošku se nám to štěstíčko dneska odvrátilo. My teď ale nesmíme skládat zbraně a musíme jet dál. Máme ve hře šest bodů a musíme hrát prostě za sebe. Určitě nic nevzdáváme, i když bylo po zápase v kabině úplně hrobové ticho. Věděli jsme od začátku sezóny, co nás čeká a že se bude bojovat až do posledního zápasu. Takže v tomhle duchu musíme pracovat a musíme pořád věřit, že se vyhneme něčemu, co nechceme. Na závěr bych chtěl moc poděkovat fanouškům za neskutečnou podporu. Nesmírně si toho vážíme.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Já si myslím, že i když padlo málo gólů, tak diváci viděli zápas ve vysokém tempu na úrovni play off. Myslím si, že jsme měli dvě třetiny trošku více ze hry. Vytvořili jsme si tam více gólových příležitostí a mohli jsme tam odskočit do vyššího vedení. Výborně jsme bránili po celé utkání. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak, samozřejmě domácí zvýšili otáčky a začali po nás více chodit. Takže při jejich kvalitě jsme se dostávali pod tlak. Tak jak jsme pomohli dvě třetiny našemu gólmanovi Pavlovi, tak on nám to potom ve třetí třetině vrátil, protože tam si Šumperk vytvořil gólové příležitosti a mohl srovnat nebo i otočit vývoj utkání. Myslím si, že pro nás to byla výborná prověrka do dalších zápasů a jsme rádi, že jsme přerušili tu nepříznivou sérii. Já jako trenér jsem z dnešního výkonu nadšený, protože kluci hráli obětavě a skákali do střel s prominutím po hubě a takhle se to prostě hraje.“