Vedení o tři góly nestačilo, Slovan otočil výsledek a vyhrál v nájezdech

Jaroslav Svoboda, středa 27.1.2016
Když v polovině zápasu Hlinka a Fořt zvýšili šumperské vedení na 3:0 a několik dalších desítek vteřin si draci vodili hosty v útočném pásmu, jen těžko mohl někdo tušit, že nakonec Ústí nad Labem vyhraje. Ale smolný faul, rychle využitá přesilovka a následný vzestup severočeského celku dokázal nemožné. Hosté snížili dalším gólem v přesilovce, aby nakonec dokonce srovnali krok trefou v oslabení. V nájezdech pak Ústí nad Labem dokonalo celý obrat.
45.kolo středa 27.1.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
3:4sn
(1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 31. Hlinka (Brunec, Haas), 33. Fořt (Vrdlovec, Sedlák) - 34. Křivohlávek (Roubík, Brož), 43. Roubík (Brož, Tůma), 57. Tůma (Kuchler). Rozhodčí: Koziol - Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 681. Střely na branku: 45:42. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
Svoboda – Puzič, Sedlák, Zdráhal, Holík, Gewiese, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Miškovský – Haas, Hlinka, Brunec – Ostřanský, Prokop, Hroch
Soukup – Brož, Chalupa, Bernad, Holomek, Hes, Skočovský, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Křivohlávek – Tenkrát, Melka, Kuchler – Dalecký, Čurda, Gengel – Macek, Kopta, Navarra

Šumperští hokejisté nastupovali do utkání povzbuzeni vítězstvím v Litoměřicích, Ústí nad Labem se naopak po prohře v Českých Budějovicích potýká s marodkou.

Bez servítek vstoupil do utkání hrdina z Litoměřic Tomáš Fořt, jehož pět branek v utkání zaplnilo stránky novin a serverů. A uběhly v Šumperku sotva tři minuty a Fořt si po krásné individuální akci našel střeleckou pozici a Soukupovi nedal šanci.

Draci dlouho usilovně bránili hlavně Roubíkovu formaci a ústečtí hráči tak těžce hledali cestu do koncovky, příliš složité práce neměl ani Soukup, kterého polekala snad jen Holíkova rána. Draci se poté protrápili přesilovkou, aby postupem času hosté zvyšovali tempo. V 15. minutě se prodral do úniku Křivohlávek, výtečným zákrokem holí ho ale odzbrojil Svoboda. Ten následně pokryl i Roubíkovu ránu.

Vstup do druhé třetiny vyšel herně lépe domácím, ale ani Prokop, ani Staněk druhý gól nepřidali. Při vyloučení Tenkráta pak již Šumperk odehrál podstatně lepší početní výhodu než v úvodní třetině, ale Soukup sprchu střel pokryl.

Těsně po půlce zápasu dostal zoufalý nápad jeden z ústeckých zadáků, který se jal vyhazovat puk středem pásma. Tam kotouč zachytil Haas a po bleskové kombinaci skrze Brunce zakončoval krásnou akci premiérovou prvoligovou trefou kariéry Filip Hlinka. Uběhly dvě minuty a Tomáš Fořt dostal pas od Vrdlovce, aby sedmou trefou ve dvou zápasech zvýšil již na 3:0.

Hned po buly pak Šumperk zavezl hru do pásma a víc jak minutu nepustil Slovan k puku, hosté ale z kritické situace nakonec vybruslili nejlépe jak mohli. Po smolném Miškovského faulu využil přesilovku Jan Křivohlávek a zápas začal pomalu nabírat jiný rytmus.

Hosté vstoupili do třetí třetiny odhodlaní a plní pohybu, s vysunutým napadáním. A Šumperk se rázem dostával do problémů, ze kterých vyplynul i trest pro Holíka, který pod tlakem vyhodil kotouč mimo led. Jestliže předchozí přesilovku Ústí zužitkovalo za šest vteřin, teď to Slovanu trvalo 18 vteřin. Jaroslav Roubík dostal byť jen chviličku času a prostoru na kruhu, čehož využil a trefou do šibenice nedal Svobodovi šanci.

I nadále pak hosté rychle přistupovali, z toho také plynuly střelecké příležitosti, s nimiž si však Svoboda dokázal poradit. V důležité chvíli pak draci ubránili Holíkovo vyloučení. Naopak jim mohlo ulehčit vyloučení Tenkráta, jenže v závěru přesilovky domácích se rozjel Kuchler, posunul vedle sebe Tůmovi, který z kruhů propálil Svobodu.

Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém nejprve po faulu Drtila jel trestné střílení Dalecký, ale Svoboda ho vychytal. Na druhé straně pak sečetl sudí Koziol dva hraniční zákroky v řadě a poslal hosty do oslabení, Šumperk ale hru čtyř proti třem nevyužil, i když Holík či Zdráhal měli několikrát slušně nabito.

Nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých bylo úspěšnější Ústí nad Labem. První trefu si v druhé sérii připsal David Bernad. Definitivu trefil v úvodu třetí série neomylný Jaroslav Roubík.

Milan Mazanec, Šumperk: Do stavu 3:0 jsme byli lepším týmem. Po třetí brance jsme pak soupeře dostali pod tlak, hráli jsme výborně. A byli jsme v euforii. To se nám bohužel nakonec asi vymstilo, soupeř rychle snížil a nám se nedařilo dostat se zpět k zodpovědné hře.

Miroslav Mach, Ústí nad Labem: Do zápasu jsme nevstoupili dobře, po třetí domácí brance nás soupeř přehrával, k ničemu nás nepustil a kdybychom dostali čtvrtý gól, tak mohlo být hotovo. Místo toho jsme rychle využili přesilovku. O druhé přestávce jsme si něco řekli v kabině a vlétli na to, s tím, že už není co ztratit. Musím hráčům velmi poděkovat.