V nervozním utkání dobyl poprvé v sezóně Hodonín šumperské území

Redakce, sobota 17.2.2018
Až do posledního utkání základní části trvala domácí neporazitelnost šumperských Draků v soubojích s Hodonínem. I do něj sice vstoupili domácí lépe a po první třetině vedli. Jenže Drtiči odehráli bojovný, soustředěný výkon, který korunovali tříbodovým ziskem. Velkou měrou se na vítězství v Šumperku podíleli odchovanci zdejšího hokeje Jan Matějka a Petr Jurča, kteří se oba zapsali do statistik. Šumperk již se stoprocentní definitivou půjde do play-off ze třetího místa, čtvrtfinálový soupeř vzejde z dvojice Valašské Meziříčí - Kopřivnice.
46.kolo sobota 17.2.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 53. Králík – 22. Jurča (Matějka), 39. Matula (Sajdl, Peš), 50. Matějka (Kužílek, Černohous), 54. Jurča (Černohous). Rozhodčí: Cabák - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský
Kotvan – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Domácí utkání Draků s Hodonínem mohlo definitivně rozhodnout o tom, zda ještě budou mít šumperští hokejisté šanci zabojovat o druhé místo. Jak se po závěrečné siréně ukázalo, karty před posledními koly základní části jsou již v tomto směru jasně rozdány.

Přitom domácí výběr nezačal vůbec špatně a zásluhou Michala Vymazala otevřel skóre utkání. Šumperk však svou přesilovou hru využil poněkud nestandardně, nikoliv po souhře v rámci zámku oslabeného soupeře, ale po individuální akci. Zavezl ze středního pásma puk až před Kotvana, počkal si, až hodonínský brankář půjde do rozkleku a pak na zadní tyči poslal lehkou střelou po ledě puk do sítě.

Nádherný gól šumperského střelce byl však labutí písní v zápase. Draci pak měli dlouho více ze hry, ačkoliv často museli i do oslabení, ale do konce úvodní třetiny branku nepřidali. V osmé minutě totiž Ostřanský pálil vedle, v 10. minutě dokonce ve vlastním oslabení neuspěl Lehečka, jehož Kotvan vychytal. Po necelých patnácti minutách hry se odvážně mezi tři hráče vrhl Vachutka, ale ani on nedokázal skórovat. Dost tomu napomohlo včasné přistoupení bránících hráčů.

Zlom v utkání přinesla druhá třetina. Již v jejim úvodu se prosadil Petr Jurča. Šumperský odchovanec a hodonínský kanonýr zakončil povedenou souhru, když z úhlu poslal kotouč přímo pod víko Lakosilovy branky. Šumperský brankář marně natahoval lapačku po střele, ta byla perfektně umístěna. Další průběh poznamenalo časté vylučování na obou stranách, ale i tak během čtyř početních výhod ať jednoho, či druhého týmu, se moc gólových šancí nerodilo.

Výjimkou byla tutovka Kužílka, který po přečíslení dvou na jednoho pálil ve velmi dobré pozici, ale Lakosil jej výtečným zákrokem vychytal. Hodonínský útočník sice při odjezdu na střídačku hlasitě láteřil na svou střeleckou nepřesnost, ale na konci třetiny mu už určitě bylo veseleji. Z levé strany vletěl do pásma Draků Matula, jeho první pokus Lakosil ještě vykryl, kotouč však vyrazil do prostoru, odkud Dominik Matula z dorážky již poslal Drtiče do vedení.

Draci pak v úvodu poslední třetiny nevyužili dvě přesilovky, krom toho Milan Ostřanský z ostrého úhlu již při hře pěti proti pěti nepřekonal Kotvana. Jinak si ovšem Drtiči počínali velmi dobře, dostupovali rychle do soubojů a aktivněji narušovali rozehrávku. Těžko říci, co poradil Roman Čechmánek svému týmu v první pauze utkání, jasné je, že od té doby dokázal hostující celek stupňovat svůj výkon.

A také přidávat branky. Tu třetí přidal jiný šumperský odchovanec v týmu Hodonína, a to Jan Matějka. V ostré vřavě na brankovišti se odvážně vrhl k dorážce volně poskakujícího kotouče a i přes tvrdé dohrání dokázal v pádu zakončit. Šumperk ale zbraně nesložil a dokázal se ještě vrátit do utkání. To bylo již ve chvíli, kdy se na ledě začalo přiostřovat. Nervoznější chvíle z obou stran pak využil Lukáš Králík, který potrestal chybu v rozehrávce Hodonína a po převzetí puku poslal kotouč z mezikruží do sítě Kotvanovy branky.

Šumperk však rostoucí tlak nevyužil k vyrovnání. Naopak Hodonín dokázal rychle dostat duel zpět do svých rukou, a znovu u toho byl jeden z nejužitečnějších hráčů soutěže, Petr Jurča. Z kruhu tahem vyslal ránu na Lakosila a tomu propadl výstrojí kotouč do sítě. Planoucí vášně pak vyvrcholily potyčkou Sedláka s Kužílkem, zaujal i poměrně netradiční moment, kdy Hodonín, již podruhé v sezóně, schoval na svou střídačku hůl jednomu ze šumperských hráčů. Navrácení výstroje musel nakonec řešit dokonce i čárový rozhodčí, když neuspěl kustod Draků.

Hodonín nakonec zvládl utkání a Roman Čechmánek, kouč Hodonína, pak po utkání při vzájemném podání si rukou s domácím trenérským týmem vyslovil jistotu, že se oba celky ještě setkají v play-off. Pokud se tak stane, dá se čekat dramatická bitva hodná vyřazovacích bojů.

Jozef Zavadil (Šumperk): V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři. Čestně sportovně musím přiznat, že byli lepší. V tuto chvíli víme, že jdeme do play-off ze třetího místa. Musíme se chystat na vyřazovací část, ovšem budeme to mít těžké, neboť Jakub Ďurkáč má něco s tříslama, takže se nám počet obránců zmenší. My jsme opět doplatili stejně jako v Porubě na koncovku. Závěry zápasu jsou vyhrocené. Úplně zbytečně. Někteří hráčí předávají adrenalin na ostatní, a pak ta koncentrace jde na úplně jiné věci a ne na hru.
Roman Čechmánek (Hodonín): Chci pochválit celý svůj tým za vynikající výkon, přijeli jsme sem s prioritou udržení druhého místa. To se nám podařilo. Odehráli jsme koncentrovaný výkon, krátké polevení bylo jen po brance domácích na 2:3. Dotáhnout Porubu již není teď momentálně aktuální, chceme se soustředit hlavně na play-off. Hlavně jsem dnes spokojený.