V Prostějově bez střeleckého prachu, draci nedali ani gól a všechny body zůstávají na Hané

Martin Schwarz, Petr Komárek, středa 18.2.2015
Ke svému čtvrtému zápasu skupiny O udržení vyjeli v Prostějově hokejisté Šumperka. Změnu přichystala pozice v brankovišti, místo Daniela Zelenky tentokráte nastoupil mezi tři tyče MIROSLAV SVOBODA. Pro Jestřáby důležitý duel odstartoval na góly nebohatou zahajovací třetinou, po dvaceti minutách zůstalo skóre na tabuli beze změny. Kousek za polovinou základní hrací doby se prosadili domácí Marek Indra a Lukáš Duba, díky nim vedli Hanáci o dvě trefy. Na rozjezdu třetí periody přidali nový zásah, znovu z hokejky někdejšího draka Duby. Salithu ovšem zvlhnul střelecký prach, tým Radka Kučery promarnil několik možností. Modrožlutí nepřekonali jistého Juraje Šimbocha, krajský rival nakonec bral všechny tři body za výhru v základní hrací době 3:0.
oUdr3 středa 18.2.2015
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Indra (Luňák, Matyáš), 34. Duba (Stejskal, Franek), 42. Duba (Malý). Rozhodčí: Úlehla, Talpa – Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1240. Střely na branku: 52:28. Průběh utkání: 3:0.
Šimboch – Husák, Látal, Roupec, Kužel, Matyáš, Malý – Meidl, Krejčík, Venkrbec – Luňák, Indra, Kňazev – Stejskal, Duba, Franek – Kajaba, Coufal, Kovařík
Svoboda – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček, Sedlák – Haas, Plášek, Popelka, Brunec, Moskal, Rimmel, Berger, Vachutka

Potrestat Draky, kteří na Hanou dorazili v okleštěné sestavě, mohli Jestřábi hned v úvodu zápasu. Na trestnou lavici se odporoučel Gewiese, ovšem přesilovou hru Prostějov nezužitkoval. V prvním dějství tomu stejně tak bylo ještě dvakrát.

Šance si však svěřenci Zdeňka Čecha dokázali vytvářet i při obvyklém počtu hráčů na ledě. Kajabovi ale před odkrytou klecí utekl puk a proti Venkrbcově střele se vyznamenal šumperský muž s maskou Miroslav Svoboda. Pokus jestřábího forvarda směřoval do šibenice, avšak přesto mu český mládežnický reprezentant včas do cesty postavil svou lapačku. Úvodní perioda tak končila za bezbrankového stavu.

Smůlu v koncovce protrhla jestřábí letka až v polovině třetiny druhé, konkrétně ve třicáté třetí minutě. Při šumperském signalizovaném vyloučení Lukáš Luňák v tísni našel před brankou Marka Indru, jenž zavěsil pod horní tyčku. Svoboda byl tedy překonán a první gól utkání byl na světě.

A hned vzápětí dostal bratříčka. Od Indrovy trefy neuběhlo pomalu ani čtvrt minuty, když puk podruhé do sítě po Stejskalově pasu dostal prostějovský kapitán Lukáš Duba. Najednou měli bojovníci s jestřábem na hrudi dvoubrankový náskok. A u něj zdaleka nemuselo zůstat. Husák ale napálil touš jen do betonu hostujícího gólmana.

Třetí přesný zásah si schovali Prostějované až na začátek poslední dvacetiminutovky. Na lavici hanby usedl šumperský Brunec a jeho faul potrestal znovu Lukáš Duba, který tečoval Malého nahození od modré čáry a připsal si svou druhou branku v duelu.

Poté přišla největší příležitost Draků. Ti měli na víc jak minutu k dispozici přesilovku 5 na 3, v níž obléhali domácí svatyni. Dobýt se jim ji ovšem nepodařilo, v nejkritičtějším momentu zachránila Hanáky tyč. Brankovou konstrukci pak na druhé straně rozezvonil po individuálním průniku také Matouš Venkrbec. Hattrick mohl při další prostějovské šanci dovršit Duba, jenže kotouč procházející brankovištěm netrefil.

Krajské střetnutí symbolicky ukončil jestřábí tahoun a opora mezi třemi tyčemi Juraj Šimboch. V tomto kalendářním roce si připsal své první čisté konto, jež si zajistil v osmapadesáté minutě výtečným skokem proti střele Bergera do odkryté branky.

Zdeněk Čech (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Na soupeři bylo vidět, že hraje uvolněně. Proto jsme věděli, že utkání bude těžké. V první třetině jsme byli hodně nervózní. Uskakovali nám kotouče. Když jsme dali ve druhé třetině první gól, náš výkon se rychle zvedl. Dali jsme druhý gól a na začátku třetí části jsme po brance jen hlídali výsledek. Pořád tam byly ale takové věci, které se mi nelíbily.

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Hodně jsme dnes doplatili na ty vyloučené, které jsme měli. Pramenilo to z přemíry snahy a také se na nás podepsal třetí zápas ve čtyřech dnech. Na některých hráčích to bylo vidět. V polovině zápasu jsme netrefili prázdnou bránu a z toho jsme dostali dva rychlé góly. Snažili jsme se s tím něco udělat, bohužel nepovedlo se.