V Jihlavě Draci sahali po bodech, které nakonec těsně získali domácí

Jaroslav Svoboda, Luboš Jaroš, středa 21.11.2012
Š u m p e r k - Draci na Horáckém stadionu dlouho naznačovali, že proti celkům z Vysočiny jim to vcelku klape. Hned v první třetině získali dvougólový náskok, jenže dlouho jalová Dukla pak během pár vteřin šťastně srovnala, aby v napínavém souboji dokázala ještě jednou smazat manko. Po gólu TOMÁŠE SEDLÁKA, který v zápase zaznamenal i dvě asistence, dokázali jihlavští hráči vstřelit dvě branky a i díky obrovskému štěstí v závěru, kdy puk minul prázdnou jihlavskou klec, si domácí udrželi tříbodový zisk. Od začátku zápasu se v brankovišti objevil Vratislav Vajner, na ledě se také ocitl i uzdravený Tomáš Brunec.
24.kolo středa 21.11.2012
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(0:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Filip (Hodek), 25. Zeman (Malec, Hubáček), 42. Zadražil (Zeman), 48. Filip (Krupka, Jeslínek) - 4. Holík (Sedlák, Červenka), 14. Červenka (Sedlák), 41. Sedlák (Plášek, Staněk). Rozhodčí: Přikryl - Reich, Wesley. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 1194. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Rittich - Podlipnik, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Zadražil, Drtina, Jícha - Hodek, Maliník, Čachotský - Jeslínek, Filip, Krupka - Zeman, Hubáček, Malec - Prokš, Pometlo, Pekárek
Vajner - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Pastor, Pour - Finsterle, Plášek, Staněk - Vrdlovec, Červenka, Haas - Kindl, Hulva, Brunec - Hlinka, Skoumal, Cink

Pro doma suverénní Jihlavu měli být Draci ze Šumperka snadným soustem. Jenže do utkání vstoupily oba týmy opatrně. Po úvodním oťukávání přišlo dvojnásobné oslabení Dukly, které potrestal střelou od modré Aleš Holík bombou nad lapačku. Vstřelená branka hosty ještě více povzbudila. Domácí akcie však držel pozorný Rittich.

I on však musel kapitulovat ve 14. minutě, kdy jen vyrazil před sebe střelu Sedláka a na dorážku Adama Červenky byl již krátký. I po zbytek úvodního dějství měli více ze hry hosté. Znovu překonat Ritticha však již nedokázali. Prostřední část hry začala lépe pro Duklu. Martin Filip v přesilové hře vzal vše na sebe. Zpoza branky si prostrčil kotouč, proklouzl před Vajnera a ač tísněn dvěma obránci, dokázal puk dostrkat až za brankovou čáru.

Za 23 vteřin bylo vyrovnáno. Adam Zeman si prohodil hostujícího obránce a střelou na přední tyč srovnal. Vstřelené góly byly pro domácí obrovskou vzpruhou. Najednou byl na hřišti pouze jeden tým, a to Jihlava. I přesto, že domácí obléhali Vajnera, nedokázali vymyslet přesné zakončení. Na další střelecký zápis tak museli čekat diváci až do poslední dvacetiminutovky, kdy udeřili opět hosté. Tomáš Sedlák dostal ideální pas a bombou z mezikruží se trefil přesně mezi beton a lapačku Ritticha.

Leckdo by si mohl myslet, že inkasovaná branka Duklu zlomí. Ba právě naopak, Vojtěch Zadražil od modré umístil puk přesně pod horní tyčku. Pro domácího mladíka tento důležitý gól znamenal zároveň první branku za dospělý tým Jihlavy. Fanoušci Dukly hnali své hráče dál za vítězstvím, které přiblížil Martin Filip, jenž zužitkoval přihrávku Krupky zpoza branky.

I přes veškerou snahu se hosté nakonec k vyrovnání nedostali, v závěru utkání mohli naopak ještě Jihlavští přidat další branky. Jenže Zeman ani Čachotský nedokázali vyzrát na Vajnera. V posledních vteřinách to však byl Šumperk, kdo Jihlava tak po bojovném výkonu dokázala otočit utkání se Šumperkem a vyválčit důležité vítězství 4:3.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Nebylo to jednoduché utkání, Šumperk se zde prezentoval velice dobrou hrou. Hlavně v první třetině byl soupeř jednoznačně lepší než my, dokonce nás myslím přestříleli 16:3. Měli jsme špatný pohyb, nebyli jsme důrazní. Do druhé části jsme vstupovali za stavu 0:2, podařilo se nám srovnat. Myslím, že jsme pak byli aktivnější, v závěru dvacetiminutovky jsme ještě měli nějaké šance. Začali jsme pomalu přebírat otěže zápasu. V první minutě třetí třetiny jsme po chybě dostali branku, ale nepolevili jsme a zápas se nám podařilo otočit. Asi to nebylo na pohled pěkné utkání, ale pro nás je vítězství výborné, protože je vybojované.