V Havířově neúspěšně, Šumperk zápas ztratil ve třetí třetině

Martin Schwarz, Tomáš Vlček, sobota 28.9.2013
Š u m p e r k – Draci měli na sobotním programu druhý venkovní zápas v řadě, po úspěšném tažení v Třebíči tentokrát zavítali do slezského Havířova. Jenže hned na začátku klání se dostavily Šumperským problémy. Už v šesté minutě se trefil domácí Koma a poslal AZ do vedení. Do druhé třetiny ovšem vstoupil o něco lépe tým Radka Kučery. Z dorážky na 1:1 srovnal kapitán ALEŠ HOLÍK. I na samém počátku periody s pořadovým číslem tři, skončil kotouč v brance. Tentokrát se rozvlnila síť za zády Štůraly, Havířov po gólu Sztefka utekl na rozdíl jediné branky. Výsledek následně ještě pečetil domácí Radim Haas a završil tak pro Draky neúspěšný večer. Havířov zvítězil 3:1.
6.kolo sobota 28.9.2013
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Koma (Haas), 45. Sztefek (Daneček), 50. Haas (P.Rimmel) – 27. Holík (Hlinka) . Rozhodčí: Mrkva – Lukš, Novák . Vyloučení: 6:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 2013 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1 .
Daneček – Bezuška, Vosátko, Rimmel, Krisl, Koma, Graca, Klimíček – Škumát, Pechanec, Sztefek – Daneček, Marosz, Jakúbek – Kanko, Haas, Kolařík – Klimša, Říčka, Maruna
Štůrala – Pastor, Starý, Novotný, Matějíček, Sedlák, Tesařík, Holík, Bail – Moskal, Staněk, Žálčík, Brunec, Půhoný, Červenka, Haas, Plášek, Hlinka

První šance zápasu se rýsovala pro hosty, ale Lukáš Daneček v havířovské brance puk Žalčíkovi včas vypíchl. Na druhé straně se v 6. minutě už skóre měnilo. Hned po buly se dostal ke střele Jaroslav Koma a puk skončil po teči jednoho z obránců za zády Štůraly. Následující minuty přinesly převahu a šance AZetu. Podpořeno to bylo i přesilovkou, ale bez dalšího brankového efektu. V minutě 12. se po chybě v rozehrávce Havířova dral do nebezpečného zakončení Plášek, ale nezkrotil puk, a tak byl Daneček bez práce. V závěru třetiny ještě Havířov dostal jednu přesilovku. Štůrala byl ale proti tvrdým projektilům odolný a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá část zápasu přinesla hned zkraje obrovské šance Havířova. Jenže ani Škumát, ani dvojice Jakúbek- Jan Daneček si na Štůralu nepřišli. Na opačné straně kluziště prokázal své kvality i štěstí Lukáš Daneček proti Pláškovi a Žalčíkovi. Od 27. minuty sehrálo ve čtyřech a i když měli nejdříve velkou šanci domácí, konkrétně Škumát, branka padla na druhé straně. L. Daneček dělal ve svém brankovišti co mohl, ale proti opakované dorážce Aleše Holíka už zasáhnout nedokázal. I poté se domácí tlačili do útoku a při šancích Haase a Bezušky chybělo k brankové radosti jen pověstné štěstíčko. Ale také hosté měli své možnosti. Jenže Moskala, Staňka i Půhonného vychytal Daneček.

Třetí třetina přinesla potvrzení známého hesla nedáš-dostaneš. Nejprve totiž nejzkušenější Šumperský hráč Plášek nevyzrál dvakrát v samostatných únicích na domácího gólmana. A pak se za hostující brankou s pukem bleskově otočil Jan Daneček, přihrál k bližší tyči Michalu Sztefkovi a jeho na milimetr přesná střela vymetla Štůralovu šibenici – 2:1. Branka domácí viditelně nakopla a hostující obrana a gólman se měli co ohánět. Proti Janu Danečkovi a Klimšovi ještě se štěstím zachránili. Jenže pak, v 50. minutě, v oslabení vypíchl Rimmel hostům puk, Radim Haas jej dostihl a po blafáku zametl potřetí za Štůralu.

Šumperk dostal ještě šanci na zdramatizování zápasu. Rozhodčí Mrkva totiž poslal na trestnou v krátké době tři domácí hráče, ale hosté už Lukáše Danečka, i přes solidně sehrané přesilovky, nepřekonali. Stejně tak dopadla i poslední přesilovka AZetu a zápas tedy skončil 3:1.