Úkol splněn, Draci porazili Písek 6:1 a jsou v semifinále

Jaroslav Svoboda, neděle 10.3.2019
Dobojováno jest, Draci doma dokráčeli do semifinále. Před 1200 diváky si Šumperk poradil s Pískem, postupně navyšoval skóre až do náskoku 5:0 a ani trefa hostů zápas nezlomila. Po spolehlivém a soustředěném, odhodlaném výkonu zvítězili Draci vysoko 6:1 a ve středu 13. března tak vstoupí do semifinálové série proti Moravským Budějovicím.
ČF5 neděle 10.3.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - IHC Písek
6:1
(1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Pokorný (Vachutka, Řezáč), 26. Sedlák (Pokorný), 36. Kuťák (Ostřanský), 37. Vorobjev (Ostřanský, Gewiese), 42. Králík (Kuťák), 55. Čuřík (Vachutka, Plášek) - 49. Sýbek (Polata, Koupal). Rozhodčí: Šutara, Cabák - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1206. Střely na branku: 48:25. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
O. Haloda - Tolokonnikov, Mojžíš, Gewiese, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský
Hauser - Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus - Hučko, Šuhaj, Sýbek, Fríd, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák

Drama se nekonalo. Šumperští fanoušci prožili v pátém hracím dni čtvrtfinálových sérií úspěšný hokejový zápas. A Draci si hlavně zajistili přes srdnatého soupeře postup do semifinále, kde je čekají již ve středu na domácím ledě Moravské Budějovice.

Draci proti Písku vstoupili do zápasu aktivně, odhodlaně a výborně bruslařsky. Na těchto faktorech pak stavěl šumperský tým po celý zápas, neustále hrozil a nakonec soupeře přestřílel jasně 48:25.

Velmi důležitý byl právě úvod zápasu. Šumperk přežil oslabení a ve 12. minutě otevřel skóre Dominik Pokorný, který zakončil rychlé přečíslení. Šumperk ovládal dění v zápase i nadále, v závěru třetiny sevřel hosty a z obrovského tlaku těžil druhou branku. Jenže ta nebyla Milanu Ostřanskému neuznána pro hru vysokou holí, byť kotouč trefil šumperský útočník s největší pravděpodobností dle regulí.

Přesto se Draci nenechali tímto momentem rozhodit. Naopak, tlak stupňovali a důležitý a uklidňující gól vstřelil v přesilové hře Tomáš Sedlák, jehož bomba skončila v síti. Dlouhodobý tlak nakonec vyústil ještě ve dvě slepené branky v závěru druhé třetiny. Nejprve se trefil Filip Kuťák, následně krásnou souhru zakončil přesně Dmitrij Vorobjev.

Jestli Písek ještě chtěl mobilizovat ubývající zbytky sil do poslední třetině, tak mu tvrdý direkt zasadil ve 42. minutě Lukáš Králík. Jihočeši ještě snížili, když se trefil Jan Sýbek, který jako jediný z píseckého kádru tak dokázal v Šumperku během celé série skórovat. Drama se ale nekonalo, Šumperk za nadšené podpory publika udržel zápas ve své režii. Navrch přidal gól na 6:1 Jakub Čuřík.

Draci si po velmi podobných výsledcích jako v loňském čtvrtfinále proti Kopřivnici vybojovali postup a v semifinále se střetnou s Moravskými Budějovicemi doma již ve středu 13. března, od 18:00.